İzmir Off-Road Grubu Tanışma Köşesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan vosdost Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 391
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 112,974
Ynt: İzmir Off-Road Grubu Tanışma Köşesi

songofsofia' Alıntı:
Yunus Bey, bu arada bir seyi itiraf edeyim genclik hayallerimi susleyen bir meslegi yapiyorsunuz :smiley: Benim de acizane Rescue Diver sertifikam var ama iki senedir dogru durust dalamadim. Birgun sizinle beraber dalmayi cok isterim. Calistiginiz firma Izmir'de mi? Bizim gemilerimizin bazen Istanbul bogaz gecisi beklemelerinde sualti survey, pervane ve seachest temizlik isleri oluyor. Sizden yardim alabilir miyiz?
Ali bey teşekkür ederim.Ben Sürekli izmirdeym.İş aliağada her konuda yardımcı olurum. :smiley:.Dalışa gideriz elbette.Yakın zamanda görüşmek dileği ile...
Bu arada son iş referansımızıda sizinle paylaşayım.leiv eiriksson petrol platformu pervane değişimi. ;D

Etiketler

Valla kiskancligim iki kati artti. Bu Karadeniz'de Petrobras/Tupras ortakligi ile petrol arayan platform degil mi? Valla yaninizda cirak olarak dalmaya hazirim, cagirin yeter ;D
En kisa zamanda tanismak umuduyla..

Türker sen almıştın telsiz dimi ..aslında bizede lazım ..ben yunus la bi görüşeyim bu işle ilgilenelim..

songofsofia' Alıntı:
Valla kiskancligim iki kati artti. Bu Karadeniz'de Petrobras/Tupras ortakligi ile petrol arayan platform degil mi? Valla yaninizda cirak olarak dalmaya hazirim, cagirin yeter ;D
En kisa zamanda tanismak umuduyla..
Ne demek,bu yakınlarda bir dalış organizasyonu hazırlamak lazım :smiley:

zorlu05' Alıntı:
Türker sen almıştın telsiz dimi ..aslında bizede lazım ..ben yunus la bi görüşeyim bu işle ilgilenelim..
Sinan abi tampon vinç işini çözdük.Sıra telsize geldi. :D
Ama alalım dursun ;D

Ya sorma kardeş..onlarda var ne yapcaz biz ya..uff kafam şişti...Türker sen ilgilende çözelim şu işleri..

Selam İzmir :smiley:

Telsiz konusu açılmışken ben telsizli bir başka araç bulmuşken antensiz telsizimi deneyim dedim bana gönderileni duyabiliyorum ama benim gönderdiğim gitmiyor. Mayka basınca ışık kırmıza yanıyor ve diğer telsizde bir sessizlik hakim oluyor. telsizimde bir gösterge var mayka basınca kırmızıya yaklaşırdı üstünde koaksiyal 1 metrelik kablo varken, şimdi o kablo sökükken denedim o gösterge yeşilde biraz kıpırdıyor. Sizce telsizim zarar görmüş müdür ya da ne problem olmuş olabilir, ne yapmamı önerirsiniz ? Cihaz Cobra 25ltd AM

Selamlar

Özgür sana bir kötü haber vereyim anteni olmayan telsizin maykına basarsan çıkışı yanar ve aynen tarif ettiğin şekilde geleni duyar ama gönderme yapamassın

ozcour...telsize anten bağlı değilken kesinlikle mandala basılmaz.telsizin çıkışları yanar. Muhtemel sende de aynı şey olmuştur.Antensiz kesinlikle mandala basmayınız.Sinan Bey uygun telsizleri bulduğumda bilgi vereceğim size. Sahibinden de takip ediyorum ama oradan her cihaz alınmaz. Ben zamanı geldiğinde size bilgi vereceğim. Mobil anten için çankaya da 1.onur çarşısında (2.onur da olabilir) Bahadır elektronik var. Burada 5/8 mobil anten 100 ytl. Elinde telsizde var fakat çok pahalı..

Çözümü nasıl olur abi, tamiri kolay oluyor mudur elim havya tutar ama açmadan evvel kesin bozulduğundan emin olmalıyım :smiley:

Bu arada Türker abi eski bit pazarının içinde olan 2. Onur çarşısı, İkiçeşmelikten inen yol üzerinde kapısı olan da 1. Onur Çarşısı..

Özgür benim dediğim eski bit pazarı içinde..Telsizin çıkışı yandıysa içindeki transistör değiştirilmeli. Eğer telsiz eskiyse transistör zor bulunabilir.Telsizin markasına göre internette çıkış transistör(output transistor) modelini bul.(örnek:transistör üsütnde 2sc1969 yazar).Bu transistörü veya eş değerini elektronikçilere sor bulursan al ve yenisini lehimle.Telsizin çalışmadığından emin olmak için önce telsiz ucuna mutlaka anten bağla ve diğer telsizden çalışıp çalışmadğını anla.Telsizin gönderme yapmamasının bir sebebide adaptörün yetersiz olması olabilir.Adaptörünüz 13.8 volt ve en az 3 amper 60 watt olmalı.Bunun dışındaki tüm adaptörlerde dinleme yapabilir fakat gönderme yapamayabilirsiniz.Eğer antensiz bu işi çözmek isterseniz anten çıkışına yaklaşık 1.5 metrelik kabloyu temas ettirin(anten çıkışının içine doğru kablo ucunu sokun.dışına değil.dışı topraktır).çok kısa süreli olarak mandala basıp bırakın . Diğer telsizden sesiniz geliyorsa çıkış sağlamdır.

sağol abi yardımların için

telsizim araba aküsüne bağlı olduğundan akım çekememe durumunu eledik.

ben benim telsizi denerken mayka bastığımızda diğer sağlam antenli telsizde parazit gidip sessizlik hakim oluyordu, telsizimde kırmızı ışık yanıyordu, maykın sağlamlığından da emin değilim.

http://www.bellscb.com/products/cbradios/cobra/Cobra_25_ltd.htm benim cihaz.

bu dediklerinizi yapabilmem için çalışan bir cihaz daha bulmam lazım. dediğiniz gibi denemeden de transistör aramaya gerek yok. ben en iyisi bi aktivite ya da gezide geleyim yanınıza :smiley:

ilginiz için teşekkürler

Ad Soyad : Barış
Meslek : Ticaret
Sahip olduğu Araç : Cherokee 2.8 CRD
İlgi alanları : Windsurf, MTB bisiklet
Kan Grubu : 0 Rh-
Not : iş yüzünden büyük ihtimalle hiçbir geziye katılamam ama olsun :(

13bf9dfd

Barış Bey aramıza hoşgeldiniz..Bu arada izmir grubunda hiçbir hareket yok mu? var da ben mi kaçırıyorum?..Yoksa Yatılı kalmadığım için mi söylemiyorsunuz? :D :D

Türker bey merak etmeyin bir şey kaçırmıyorsunuz.
Yaz aylarında genellikle offroad gezileri pek yapılmaz, zira çok toz oluşur ve çamur bulunamaz :smiley:) Haftasonları denize daha çok zaman ayrılır.
Eylül ve yağmurlarla birlikte geziler de sıklaşır :smiley:)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR