İzmir - Moğolistan

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan impeesa Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 133
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 50,641

Etiketler
Ynt: İzmir - Moğolistan

Tayfa ile şimdi telefonla görüştüm;

Sağlık sıhhatleri yerinde, bir yaramazlıkları yok. Baküye 200 km mesafede çay molası vermişler. Baküye ulaşınca Hazar denizini geçmek için ne zaman geleceği belli olmayan (en fazla 3 gün sanırım) feribotu beklemeye koyulacaklar ve internete ulaştıkları vakit yeni fotoğraflar gönderecekler. Herkese selamları var.

‎00:13 itibariyle gelen mesaj :

"Bakü limandayız. Feribot bu sabah gelmiş. Burda fırtına var, 1- 2 güne kalkacak. Liman personeli ile dost, arkadaş, gardaş olduk çok selamları var :smiley:"

impeesa' Alıntı:
:smiley:

Biz Nivalarımıza düzenli olarak bakıyoruz, böyle birşeyle karşılaşmıyoruz, her araba arazide arıza yapmaya meyillidir.
Nivalarla ilgili bu ön yargıyı bence unutalım.

:smiley:

Katılıyorum kötü araç yoktur bakımsız araç vardır..

darktreys' Alıntı:
vay be , tam hayalini kurduğum yolculuk kazasıs belasız gidip gelin yolunuz açık olsun...

Katılıyorum bir zamanlar bende ayaklanmıştım böyle bir faaliyet için ama sponsor sonradan tornistan yapınca ortada kaldım ...kutluyorum arkadaşlarımı

[attachment=1][attachment=2][attachment=3][attachment=4][attachment=5]

Mogolia niva

Mogolia niva1

Mogolia niva2

Mogolia niva3

Mogolia niva4

impeesa' Alıntı:
‎07:05 : "Masın(araba)ları gece gemiye yükledik, sabah açıldık daha Bakü görünüyor. Yarın sabah Aktau'ya varıp ineceğiz. Ortam muhabbet güzel, Selam herkese."

http://www.facebook.com/pages/%C4%B0zmir-Mo%C4%9Folistan-izmir-to-mongolia-ulaanbaatar-/184315681625564?sk=infoAktav'a gittiğinize göre kazakistana geçmişsiniz. Ordan Kırgız üzerinden gideceğiniz anlaşılıyor. O bölgede Lada parçasıda serviside bol, Yalnız Kitay (ÇİN) veyaMogolistan da lada parçasında zorlanabilirsiniz. Kırgızdan çıkmadan son kontrolleri iyi yapın. Allah yolunuzu açık etsin.

Tayfa halen Feribotta demirlemiş vaziyette beklemede, deniz çarşaf gibiymiş. Gökyüzü açık ve Aktau manzarası güzelmiş. Bu geceyi yine denizde geçirecekler, selamları var.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri