İzmir Grubu Muhabbet Köşesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan egemen.tr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 613
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 92,339

Etiketler
Ynt: İzmir Grubu Muhabbet Köşesi

yüzlerce başlığı taramaktansa ve malesef çoğunluğuna bakmadan "okundu" ya basıpta pek çok güzellikten mahrum kalmaktansa
bu başlık iyi olmuş

şimdi açılışı ben bir haberle yapayım:
aracımı genç bir arkadaşımıza verdim, günü gelince hayırlısı ile yeni bir dostla (makinayla) yola devam ederim işallah

tabii ki bu süreçte ayrı gayrı yok, en kötüsü araç kiralar gene birlikte oluruz. yeterki haberli olayım

dostlar....

Nejat abi aracı satmıssın. Hayırlı olsun. :smiley: Daha iyileri nasip olsun. Bu arada ayrı gayrı olmaz. Araç kiralamak mı ? Tamam araç kirala Nejat abi, evin önünde kiralık aracı bırakır kocaoğlana biner gideriz. :smiley:
Yeni ber araç arıyorsan haberim olsun sağdan soldan iyi bir araç haberi alırsam haber vereyim.

Nejat abi hayırlısı olsun, üzerinde çok emek olduğundan ben onu sen satmazsın gözüyle bakıyordum, umarım daha iyilerine en kısa sürede kavuşursun..

Muhabbet köşesi hayırlı olsun.

Nejat abi hayırlı olsun. Ben de aracı satıyorum. Kangoo filan düşünüyorum şimdilik. hayırlısı olsun abi. Umarım daha iyilerine binmek nasip olur.

NEJAT hayırlısı olsun.
Nezaman arzu edersen hazır olduğumu bilmelisin.
Sayfa için teşekkür ederiz
Ahmet Şirince fatihinden ne haber. Beyin işi ne oldu son durum. merak etme sana eş değer yakıyorum sorunu çözemedik.
bu aradaSABRİ 77 nerelerdesin yeni ekim sezonu geldi yoksun.

Düşündüğüm bir konuyu sizlerle paylaşmak istiyorum.

İzmir genç vosvosçular grubunun öncülüğünde geçen yılllarda Karşıyaka çocuk yuvasına en çok ihtiyaç duydukları iç çamaşırı, çorap ve eşhortman alımı için ortak bir para toplanmıştı. Toplanan parayla gerekli giyisiler fatura karşılığı alınmış ve Karşıyaka çocuk yuvasına hibe edilmişti. Çocuk yuvası müdürünün izniyle çocuklara balonlarla , gitar dinletisi ve kuriu pastayla birlikte çocuklarla ilgilenilmişti. Çocukların kısa bir süre olsada eğlendiklerini görmek çok güzel bir duyguydu. Bizlerde gönlümüzden gelen 3 lira 30 lira 300 lira gibi bir parayı gruptan bir kişini banka hesabında toplasak. Toplanan parayla 2-3 kişi uygun fiyatlı giyisileri alabileceğimiz yerden gerekli ihtiyaçları alsa ve karşıyaka çocuk yuvasına hibe etsek, ve orda büyümeye çalışan çocuklara azda olsa bir katkıda bulunabilsek.
Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi bekliyorum.

vosdost' Alıntı:
Düşündüğüm bir konuyu sizlerle paylaşmak istiyorum.

İzmir genç vosvosçular grubunun öncülüğünde geçen yılllarda Karşıyaka çocuk yuvasına en çok ihtiyaç duydukları iç çamaşırı, çorap ve eşhortman alımı için ortak bir para toplanmıştı. Toplanan parayla gerekli giyisiler fatura karşılığı alınmış ve Karşıyaka çocuk yuvasına hibe edilmişti. Çocuk yuvası müdürünün izniyle çocuklara balonlarla , gitar dinletisi ve kuriu pastayla birlikte çocuklarla ilgilenilmişti. Çocukların kısa bir süre olsada eğlendiklerini görmek çok güzel bir duyguydu. Bizlerde gönlümüzden gelen 3 lira 30 lira 300 lira gibi bir parayı gruptan bir kişini banka hesabında toplasak. Toplanan parayla 2-3 kişi uygun fiyatlı giyisileri alabileceğimiz yerden gerekli ihtiyaçları alsa ve karşıyaka çocuk yuvasına hibe etsek, ve orda büyümeye çalışan çocuklara azda olsa bir katkıda bulunabilsek.
Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi bekliyorum.

Ah be Ahmet'im. Her zamanki gibi muhteşem bir fikir. Bir ay boyunca nelere boşu boşuna para vermiyoruz ki! İşe yarayacak bir amaç için elimden geleni yapmaya hazırım. Hatta şöyle söyleyeyim, fazlasıyla hazırım.
Yapılanı konuşmayı, anlatmayı sevmem ama yeri gelmişken, çocuklara hediyeler alınıp verilsin süper fikir ama, her bayram giderim, gitmeye çalışırım, bu kez Gürçeşme'yi planlıyordum. Gürçeşme Huzurevi'ne gitsek ya. Böyle kimsesi olmayan yaşlı amcalar ve teyzeler var, öyle gözleri yolda oluyorki anlatamam. Onları da ziyarete gitsek ya, nasıl olur?

"Ah be Ahmet'im. Her zamanki gibi muhteşem bir fikir. Bir ay boyunca nelere boşu boşuna para vermiyoruz ki! İşe yarayacak bir amaç için elimden geleni yapmaya hazırım. Hatta şöyle söyleyeyim, fazlasıyla hazırım.
Yapılanı konuşmayı, anlatmayı sevmem ama yeri gelmişken, çocuklara hediyeler alınıp verilsin süper fikir ama, her bayram giderim, gitmeye çalışırım, bu kez Gürçeşme'yi planlıyordum. Gürçeşme Huzurevi'ne gitsek ya. Böyle kimsesi olmayan yaşlı amcalar ve teyzeler var, öyle gözleri yolda oluyorki anlatamam. Onları da ziyarete gitsek ya, nasıl olur?"

Gürçeşme huzurevine gitme fikiri çok güzel. Grubun ortak kararına göre davranalım. Aslında Huzurevinde kalan yaşlı teyze ve amcaları araçlarımıza alıp bir öğlen yemeği yiyebiliriz. Fakat bunu yapabilmemiz için kaymakamlıktan izin almamız gerekiyor.

arkadaşlar merhaba huzurevi vede çocuk yuvası fikri inanın çok güzel ama benimde bir fikrim var ,

bence löseve trombosit bağışlıyalım lösemili çocukların buna daha fazla ihtiyacı var bence hepberaber gidip trombosit verebiliriz..

TROMBOSİT NEDİR? NE İŞE YARAR? NORMAL DEĞERLERİ NEDİR?

Trombositler, kanamanın durdurulmasında rol oynarlar. Kanama bölgelerinde birbirlerine yapışarak bir tıkaç oluştururlar. Normalde kanın 1 mm3’ünde 150.000-400.000 adet trombosit vardır. Trombosit sayısının 150.000/mm3’ün altında olmasına trombositopeni (trombosit düşüklüğü) denir. Trombosit sayısı azaldığında birbirlerine yapışmaları ve yeterli bir tıkaç oluşturmaları zorlaşır, buna bağlı olarak özellikle darbelerden sonra kanamalar uzun sürer. Trombosit sayısı 50.000/mm3 altına düşmedikçe genellikle bir belirti vermez, budeğerin altında olduğunda darbelerden sonra çabuk morarma meydana gelebilir. Trombosit sayısı 30.000/mm3 altına indiğinde diş eti, burun kanamaları ortaya çıkabilir. Kadın hastalarda uzamış adet kanamaları görülebilir. Trombosit 10.000/mm3 ve altında olduğunda kendiliğinden ciltte nokta şeklinde veya geniş morartılar şeklinde kanamalar Trombositler (kan pulcukları) kanın en küçük hücresel elemanlarıdır. Kemik iliğinde megakaryosit adı verilen dev hücreler tarafından yapılırlar. Hayatı tehdit eden kanamalara bağlı risk nedeni ile bu durumda mutlaka doktorunuzla görüşmeniz gerekir.

Serkan Yayla' Alıntı:
arkadaşlar merhaba huzurevi vede çocuk yuvası fikri inanın çok güzel ama benimde bir fikrim var ,

bence löseve trombosit bağışlıyalım lösemili çocukların buna daha fazla ihtiyacı var bence hepberaber gidip trombosit verebiliriz..

TROMBOSİT NEDİR? NE İŞE YARAR? NORMAL DEĞERLERİ NEDİR?

Trombositler, kanamanın durdurulmasında rol oynarlar. Kanama bölgelerinde birbirlerine yapışarak bir tıkaç oluştururlar. Normalde kanın 1 mm3’ünde 150.000-400.000 adet trombosit vardır. Trombosit sayısının 150.000/mm3’ün altında olmasına trombositopeni (trombosit düşüklüğü) denir. Trombosit sayısı azaldığında birbirlerine yapışmaları ve yeterli bir tıkaç oluşturmaları zorlaşır, buna bağlı olarak özellikle darbelerden sonra kanamalar uzun sürer. Trombosit sayısı 50.000/mm3 altına düşmedikçe genellikle bir belirti vermez, budeğerin altında olduğunda darbelerden sonra çabuk morarma meydana gelebilir. Trombosit sayısı 30.000/mm3 altına indiğinde diş eti, burun kanamaları ortaya çıkabilir. Kadın hastalarda uzamış adet kanamaları görülebilir. Trombosit 10.000/mm3 ve altında olduğunda kendiliğinden ciltte nokta şeklinde veya geniş morartılar şeklinde kanamalar Trombositler (kan pulcukları) kanın en küçük hücresel elemanlarıdır. Kemik iliğinde megakaryosit adı verilen dev hücreler tarafından yapılırlar. Hayatı tehdit eden kanamalara bağlı risk nedeni ile bu durumda mutlaka doktorunuzla görüşmeniz gerekir.

Serkan bu kadar bilgiyi bizlere sunduğun için teşekkürler. Konuştukça çok güzel fikirler ortaya çıkıyor. :smiley:

çoçuk yuvasıda olur kanda trombosit te olur önemli olan bir araya gelip insanlarlar için birşeyler yapmak çoçuk yuvası işine de girelim trombosit verceklerde o nu yapsınlar seçmek zorunda değiliz sanırım,ben elimden geldiğince destek olmaya çalışırım umarım güzel şeyler çıkarırız ortaya,

yanlış yerde sohbet için özür . serkanın uyguladığı dakar logosunun resimlerini ekliyorum. Serkan dostum teşşekkürler ben çok beğendim
Photo 0156
Photo 0157

ademi abi dakar logosu güzel olmuş ama dakarı kim takar gelsinde yapsınlar bakalım kuzu çevirmeyi :D

"yanlış yerde sohbet için özür . serkanın uyguladığı dakar logosunun resimlerini ekliyorum. Serkan dostum teşşekkürler ben çok beğendim"
doğru yer abi :smiley:
Dakar logousu çok güzel gözüküyor. Bu arada kuzu çevirme konusunda serkana katılıyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.