İveco Massif

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan 4WD Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 57
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 39,948
Ynt: İveco Massif

bence güzel an azından bişeyler üretmişler engüzeli bu bizde oda yok durmadan ithalat daha kendimize ait bi 4x4 ümüz bile yok

Etiketler

TATRA' Alıntı:
http://www.fwi.co.uk/assets/getAsset.aspx?ItemID=3808048

LR leri iyi bilen varsa su resimden bakabilirlermi alt aktarma organları aynımı

Diff kovan yapısı aynı, transfer kutusu aynı, şase de benziyor... ama makaslı yapısı nedeniyle, Defender'ın değil de, Series 3'lerin kopyası gibi görünüyor.

eğer defender kadar sağlam ve kullanışlıysa vede fiyatları makulse türkeyeyede beklemek lazımm

Makas yada helezon yayın avantaj yada dezavantajı nedir?

edaghan' Alıntı:
Diff kovan yapısı aynı, transfer kutusu aynı, şase de benziyor... ama makaslı yapısı nedeniyle, Defender'ın değil de, Series 3'lerin kopyası gibi görünüyor.

İveco'nun 4x4 açılımı kapsamında üretilen araçlarından, '' İveco Massif'' farklı katagorilerde üretiliyor. Ülkemize getirilmiyor,tek kabin cift kabin tek kapin arka açık pick-up gibi, bir aracın dış karasör benzerliğini,bir başka aracanın mekanik aksamı ile aynı gibi ifade etmekte doğru olmasa gerek. Belkide donanımlı bir araç olur arazi performansıda verir fenamı olur. Defender yılların kökleşmiş adı ama satış rakamlarına ve namına uygun birazda ekstra konamazmı dedirtiyor,Mesela daily 4x4 lanse edildiği,göründüğü gibi ise iyi cıkarmış demektir,takip ediyorum.

excalibur1333' Alıntı:
Makas yada helezon yayın avantaj yada dezavantajı nedir?

Makas daha ziyade uzun süre ağır yük taşıyacak asfalt araçları için uygun. kamyonet (pick up'lar dahil), kamyon vs için. Helezon ve amortisör sistemleri hem yolda hem de arazide daha konforlu ve başarılı bir sürüş sağlar. Aracın ağırlığına göre değişik boy ve ağırlık dirençli sistemler kullanabilirsiniz. Yükseltme kitleri daha sağlıklıdır...

Makasın tek avantajı ucuz olması. onun da bir yere kadar etkisi var. Şahsen makaslı bir araç kullanmazdım. Hele ki arazide...

Merhaba

Araç ta defenderdan farklı olarak 4x2H 4x4H ve 4x4L seçeneği olan bir arazi şanzımanı var.
Ön axe larda ayrılabiliyor.
Türkiyede ki fiyatı ne olur acaba?
Yeni defender ne zaman üretilir acaba? hem rekabet ile fiyat ucuzlar belki. :D
Gökhan Akyıldız

Arkadaşlar selam..Bu massif denen makinayı yazın yakından inceleme ve bir kaç poz resmini çekme fırsatım olmuştu..Defendere çok benziyor..Benim hoşuma gitti.Defenderin alternatifi olur..

P8110007

P8110008

P8110009

P8110010

P8110011

Transporter' Alıntı:
alsak bitane yakışırmış be....defender azmanı..

P8110033
Birden abi açıkcası ben yakiştıramadım :smiley:
alt yapı defendere benziyor ama şanzımanda serieslerin şanzımanına benziyor hatta 2x4 seçeneğide olduğuna göre kesinlikler series şanzımanı,
diferansiyeller rover olabilir ama makaslı olması hiç hoş değil
bana göre tek cazip yanı 3000cc motoru ve ön araka disk firen başkada bişey yok 25 sene geriden geliyor :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Çevrimiçi üyeler

Geri