İveco Massif

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan 4WD Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 57
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 39,932

4WD

Kamp II
Yer
Irak\Kerkük
Web
www.4x4typ.ru
Defendere benziyor :D ama teknik hakkında çok sey bilmiyorum :-[

163 0803 30ziveco massiffront view

163 0803 33ziveco massiffront view

163 0803 34ziveco massiffront view

163 0803 35ziveco massiffront view

163 0803 36ziveco massiffront view

163 0803 37ziveco massiffront view

163 0803 38ziveco massiffront view

Etiketler

Mercedes için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.. Ama iveco ya bakıyorumda, yedek lastik olsun, arka basamak olsun kasa görünüm olarak olsun aynı defender.

Bu Santana fabrikası bir ara Suzuki Vitara'ların üretimini de yapan yer herhalde.

Ynt: İveco Massif

sitede yeni oldugumdan dolayı ,konuya geç katıldım kusura bakmayın.
ispanyada üretilen defender ler santana adıyla lanse edilmişti. bu aracın defender kasasının tadil edilmesi ile üretildiği aşikar.
otomobil sekteründe bu tip üretimlere 'makyajlanma 'adı verilir. maliyeti düşürmek amacı ile üretimden kalkmış bir aracın hazır tüm kalıpları alınarak şasi yada platform sabit tutularak düşük maliyetli değişikliklerle yeni bir marka olarak piyasaya sürülür.
bu tip araçlara birkaç örnek verebiliriz:
kia nın ilk modelleri eski mazda
daewoo eski opel kadet,
günümüzde chewrolette eski opel astra,corsa ve omega,
shanyong arazi aracı, eski mersedes g serisidir, bunlar gibi onlarca örnek daha mevcuttur.
selamlar.

Araç defender kopyası degil defenderin kendisi :smiley:
Defender markasının üretildigi ulkeye gore ve ureten sirkete gore ismi degisiyor. mesela ulkemizde otokar italyada iveco ispanyada santana ingilterede land rover gibi bu ornekler cogaltılabilir

Türkiyede iveco massif var hemde 92 model

http://www.sahibinden.com/satilik_iveco_orjinal_temiz_-33WQQaXQQ12364655WQQpXQQdisplayitem

resim yok ama merak edenler sahibinden isteyebilir.

http://www.fwi.co.uk/assets/getAsset.aspx?ItemID=3808048

LR leri iyi bilen varsa su resimden bakabilirlermi alt aktarma organları aynımı

Arkadaşlar yazmış ama ben de birşeyler ekleyeyim.Land rover'ları lisanla üreten şirketlerden birisi de Santana.Taa 1956da almış bu hakkı ve dışarıya da lisans verme gibisinden bir hak almış.Gibisinden diyorum çünkü ayrıntılarını tam olarak bilmiyorum ama bu adamlar irana Murattabolarak bu lisansı vermişler.Murattab aynen defender,sadece sinyalleri ön farın altında.Santana ise ön farları çiftli ve biraz daha küçük yaparak farklılık yapmış.Massifi zaten görüyoruz.2006da santana ve iveco ortaklık anlaşması yapmış,iveconun santanayı satın alma opsiyonu varmış.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri