IVECO M23

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan intebim Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 38,273

intebim

Ana Kamp
Arkadaşlar,

karavan için gerekli 12-16m2 arasındaki alanı, Bagaj kısmında atıksu,temizsu tankları, dış klima ünitesini, yaşam akülerini barındırmak için fazlası ile yeri olan, Bunun yanında ilaveten oldukça fazla depolama alanı bulunan, dizel yakıtla çalışan ve az yakan, Aynı zamanda son derce uygun fiyatlarla sahip olunabilecek bir araç olan IVECO M23 neden karavancıların seçimleri arasında en sonlarda yer alıyor.

Araç kullanım açısından belki çok süratli değil ama kimse karavan ile 200 km süratte yapmaz zaten.

Tercihlerde arkalarda yer almasının bir sebebi olmalı. Koltukları sökülmüş bir İVECO M23 alkoveli yapma kasa bir karavandan çok daha fazla bir kullanım alanı sunuyor. araç içerisinde istenmeyen jeneratör klima initesi ve su depoları gibi bir çok eklentiye de yer veriyor. Dönüştürülmüş M23 resimlerini incelediğimde bu güne kadar incelediğim karavan resimleri içerisinde en ferah kullanım alanına sahip resimler olduğunu gördüm.

Tercih edilme ve edilmeme sebepleri, Dönüştürme aşamasında karşılaşılan teknik ve resmi problemler ve kolaylıklar konusunda bir tartışma başlatmanın faydası olacağına inanıyorum.

Tecrübeli arkadaşlar bu konularda bizleri aydınlatırsanız çok sevinirim.

Etiketler
Ynt: IVECO M23

MERHABA,( M23 GİBİ OTOBÜS KAROSERİ OLMASA DA , AYNI ŞASE VE MOTORA SAHİP ARAÇLARDAN OLAN), ÇOCUKLUĞUMDAN BERİ BİZDE FİAT 50 NC DEN BAŞLAMAK ÜZERE IVECO 80-12, 85-12, 120-14 TARZI ARAÇLAR OLDU, ŞU ANDA DA İKİ TANE BU RAÇALRADAN BULUNMAKTA, KISACA ARTILARINDAN BAHSEDERSEK, MOTORLARI UZUN ÖMÜRLÜ VE BASİT, HATTA FİAT TARKTÖRLERLE ÇOĞU PARÇASI AYNI, YÜRÜYEN AKSAM, M23 LERİN ÇOĞUNDA 5 İLERİ VİTESLİLERİN TAMAMI DİYEBİLİRİZ HEMA ŞANZUMAN, KULLANIMI ÇOK RAHAT DEĞİL AMA KOLAY KOLAY BOZULMAYAN CİNSTEN, YAKITI DÜŞÜK, ÖRNEK VERECEK OLURSAM, KAPALI KASA 80-12 BOŞ DOLU MOTORİN 4,10 TL KM DE 0,75 TL YAKMAKTA, YİNE KAPALI KASA 120-14 (POMPASI BAKIM İSTEMEKTE) 1 TL CİVARI.
EKSİLERİNE GELİNCE, MOTOR VE YÜRÜYEN AKSAM OLDUKÇA GÜRÜLTÜLÜ ÇALIŞMAKTA, KARAVAN YAPILACAK 20 YAŞINDAKİ M23 ÜN DEFRANSİYELİ DÜZGÜN ÇALIŞLŞSA BİLE ÇOK SESSİZ OLMAYACAKTIR. KULLANIM AÇISINDAN, SÜRÜCÜ BU TARZ ARAÇLARA ALIŞKIN DEĞİLSE İLK BAŞLARDA BİRAZ SIKINTI YAŞAR DİYE DÜŞÜNÜYORUM. AMA MASRAFSIZ VE BÜYÜK HACİMLİ BİR KARAVAN OLUR. AYNI TRAZ ANCAK DAHA BÜYÜK HACME SAHİP M29 DA İYİ BİR ALTERNATRİF BENCE.
BU ARADA DAİLY VAN LAR HEM YAKIT HEM DE KULLANIM KOLAYLIĞI BAKIMINDAN DÜŞÜNÜLEBİLİR.

Merhaba bende bu tarz büyük aracı karavan yapmak istiyorum m23 ve m29 arasında kararsız kaldım yakıtları nasıl bilen var mı?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,081
Kaydolan Son Üyemiz
ÜMİT YAZDIÇ

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR