Iveco Daily 40c11 Otobüsten 4+1 Karavana Dönüşüm.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ermus35 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 176
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 72,143
Hocam proje için telefonda ilk randevuda ruhsatı ve aracın ağırlık etiketini fotoğraflamamı istedi.Bende sizin planın aynısını yapmak istiyorum.Açıkcası ben tse den gececek kadar içini idareten yapıp, ruhsattan sonra yapmak istiyorum.Projeyi kabataslak çizmek gerekiyor mu?

Etiketler
Hocam proje için telefonda ilk randevuda ruhsatı ve aracın ağırlık etiketini fotoğraflamamı istedi.Bende sizin planın aynısını yapmak istiyorum.Açıkcası ben tse den gececek kadar içini idareten yapıp, ruhsattan sonra yapmak istiyorum.Projeyi kabataslak çizmek gerekiyor mu?
Mühendis projeyi çizeceği zaman gelip aracı görüp fotoğraflamıştı, projede araç bilgileri de olduğundan ruhsat ve şase etiketi de dahil. Projeyi çizerken nerede ne var göstermek için çizmek gerekiyor. Proje ile araç uyumlu olması gerekiyor.

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bir arkadaş tse nin istediği asgari şartları basitce düzenleyerek geçti daha sonra içini yapmaya başladı.siz de yapabilirsiniz. İstediğiniz kadar koltuk bırakıp, sabit bir yatak düzeni, basit bir mutfak tezgahı üzerine elektrikli bir ocak sabitleyip, seyyar bir masa ve saklama dolabı yapıp geçirebilirsiniz. Sonrasında karavan sigortasını yaptırıp istediğiniz gibi içini yaparsınız.

Merhaba tse den geçtin sonradan ekledikleriniz başınıza dert olmuyor mu? teşekkürler

Doğrusu tek seferde bu işi halletmek istiyorum. Bugün bir parça değiştirelim bakalım olmazsa başka bir yerini daha değiştirelim gibi yaklaşımları olabiliyor ustaların. Bu hem zaman kaybı hem de daha fazla para harcatıyor. Ayrıca benim motorun bir kaç yerinden kaçak görünüyor, garanti olsun istiyorum. Nasıl olsa ben bunu kullanacağım o yüzden ne varsa değiştirip, hazır inmişken triger vb. Diğer bakımları da yapıp kafam rahat olsun istiyorum.
Ayrıca hem almadan önce hem de aldıktan sonra bugün makprom mühendislikle görüşüp ruhsat bilgilerini ve aracın şu anki koltuk durumu ve yapmak istediğim durumu belirttikten sonra yapılabileceği teyidini aldım. İçini bitirdikten sonra resimlerini atmamı, projeyi ona göre çizebilecekleri belirtiler. Sadece araçtaki orijinal koltuklara kesinlikle müdahale etmememi belirttiler.

Merhabalar,
Kolay gelsin, iyi gezmeler dilerim.
Çalıştığınız mühendislik firması olan Makprom firmasının iletişim bilgilerini ve görüştüğünüz kişi bilgisini verebilirmisiniz. Yanıtınız için şimdiden teşekkürler...

Öncelikle kusura bakmayın. Kendi konum fakat bildirim gelmiyor bana yeni mesajlarla ilgili, yeni gördüm mesajınızı.
Tse den geçip ruhsatı değiştirdikten sonra araca ekleyebileceğiniz şeyler zaten sınırlı ve en başta kendi güvenliğinizi düşünmelisiniz. Yaptığınız her değişiklik bir şekilde sizi ve çevrenizi etkileyecektir. Bunu düşünerek yapmalısınız.

Merhabalar,
Kolay gelsin, iyi gezmeler dilerim.
Çalıştığınız mühendislik firması olan Makprom firmasının iletişim bilgilerini ve görüştüğünüz kişi bilgisini verebilirmisiniz. Yanıtınız için şimdiden teşekkürler...
İyi akşamlar. Son aşamada projemi başka bir firma yaptı. İzmir'de Yeşildağ mühendislik, Adnan Yeşildağ. 0532 282 90 92.
Makprom mühendisliğin bilgisine internetten ulaşabilirsiniz.

Selamlar... Bendeniz de araç proje yapan bir firma sahibiyim. Karavanlar için bir çok konunun önü açılmış vaziyette. Fakat forumda daha birçok konuda da gördüğüm kadarıyla herkes bu proje konusunda çekimser davranıyor. Aldığınız fiyatlar tercihinizi yönlendiriyor doğal olarak ancak tavsiyem şudur ki yakınınızdaki firmalardan destek almaya çalışın ki ihtiyaçlarınızı anlayabilsinler... En küçük illerde dahi 3-5 firma vardır. Korkmayın bu proje, ruhsat falan işlerinden...

Selamlar... Bendeniz de araç proje yapan bir firma sahibiyim. Karavanlar için bir çok konunun önü açılmış vaziyette. Fakat forumda daha birçok konuda da gördüğüm kadarıyla herkes bu proje konusunda çekimser davranıyor. Aldığınız fiyatlar tercihinizi yönlendiriyor doğal olarak ancak tavsiyem şudur ki yakınınızdaki firmalardan destek almaya çalışın ki ihtiyaçlarınızı anlayabilsinler... En küçük illerde dahi 3-5 firma vardır. Korkmayın bu proje, ruhsat falan işlerinden...
Haklısınız fakat bu durum daha yeni değişti. Fazla koltuklu ruhsat alma işini İzmir'de olmama rağmen çok kişiye sordum maalesef mühendisler de net bir fikir birliğinde değillerdi.
Bu yüzden isteğimi yapacak olan sakaryadaki bir firma ile görüştüm fiyat aldım daha sonra İzmir'de de aynı işlemi yaptırabileceğini belirten başka biri çıkınca uzağa gitmedim aynı zamanda fiyat da daha uyguna yaptı.
Artık bu konu belli şartlar içinde olsa da aşıldığına göre bundan sonra proje maliyetleri belirleyici olacaktır insanların karar vermelerinde.

Arka ikili koltuğu aldığım transit custom koltuğuyla değiştirdim. Bunu almamdaki sebep sırtlarının yatmasından faydalanıp üstüne yatak yapacak olmam.
İkili gazlı ocağımız da yerini aldı.
Koltukların önüne aküyü ve kalorifer fanını saklamak ve aynı zamanda yapacağım yatak içinde alt destek olacak bölümün yapımına geçtim.
IMG 20200612 194127
IMG 20200612 194134
IMG 20200613 164933
IMG 20200617 192618
IMG 20200617 192621
IMG 20200617 192641

Yaptığım bölümü ikiye bölüp üstten kapaklı yaptım. sağ tarafı bir nevi ayakkabılık gibi kullanmayı düşünüyoruz. Sol tarafta akü bulunmakta. İhtiyaç halinde üstüne ikinci bir akü de sığacak yer var.
İkili koltuğun arkasında bulunan boşluğa da yine yatak altına destek olması açısından bir saklama dolabı daha yaptım.
Banyo ile şoför koltuğu arası 160 cm biraz daha koltuğu öne kaydırıp 170*60 cm ölçüsünde hazırladığım sünger yatak koltukları yatırdıktan sonra bu bölüme gelecek, bir kişilik bir yatma yeri olacak. Daha sonra fotoğraf ile tekrar paylaşırım.
IMG 20200617 210152
IMG 20200617 210200
IMG 20200617 210209
IMG 20200619 185847
IMG 20200619 185857
IMG 20200619 185906

işinize karışmak gibi olmasın ama koltuk önüne yaptığınız dolap rahat bir oturuşu engeller gibi geldi bana. otobüslerde orta kapıdan binince solda dolap olur o dolaba denk gelen koltuklarda diz mesafesi var gibi dursada asla ayaklarınızı uzatamazsınız resmi görünce aklıma ilk bu durum geldi. :eek::eek::eek:

işinize karışmak gibi olmasın ama koltuk önüne yaptığınız dolap rahat bir oturuşu engeller gibi geldi bana. otobüslerde orta kapıdan binince solda dolap olur o dolaba denk gelen koltuklarda diz mesafesi var gibi dursada asla ayaklarınızı uzatamazsınız resmi görünce aklıma ilk bu durum geldi. :eek::eek::eek:
Kendim oturup denedim bir sıkıntı yok. Seyahat halinde zaten bizim çocuklar oturacağı için onlar için de gayet rahat.
Teşekkürler uyarınız için.

Kendim oturup denedim bir sıkıntı yok. Seyahat halinde zaten bizim çocuklar oturacağı için onlar için de gayet rahat.
Teşekkürler uyarınız için.

Bu paylaşımınızı bir kenara not edin. O çocuklar var ya, neler öğretiyorlar ... Size o dolabı eninde sonunda söktürürler.
İşin tek güzel yanı 15 yaşından sonra ebeveynleri ile birlikte gezme onların kabusu olup, kendi çözümlerine yol alıyorlar....
Keyifli geziler...

SM-N9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu paylaşımınızı bir kenara not edin. O çocuklar var ya, neler öğretiyorlar ... Size o dolabı eninde sonunda söktürürler.
İşin tek güzel yanı 15 yaşından sonra ebeveynleri ile birlikte gezme onların kabusu olup, kendi çözümlerine yol alıyorlar....
Keyifli geziler...

SM-N9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bizim çocuklar biri 8 biri 3,5 yaşında. Gelecek planmamda müstakil bir ev ve bahçe yapmak var. Maddi olarak kaynağım yetmezse bir kaç yıl içinde bu karavanı satabilirim. Veya kullandıktan sonra deneyimlerimiz sonucu daha kullanışlı bir karavan yapmak için değişiklikler yapabiliriz. Yani demem o ki 15 yaşlarına kadar kim öle kim kala. Şaka bir yana, anı yaşayıp göreceğiz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR