İVECO 50.C.13 ARIZA BİLGİSİ

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan seyyah halil Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 72,400

seyyah halil

Çok okuyan değil, çok gezen bilir.
Yer
ANTALYA-FİNİKE
2010 da yaptırmış olduğum karavanımın aracı İveco 50c13 ün orjinal bir arızası hakkında edindiğim tecrübeyi siz dostlarımla paylaşmak istedim. 30.01.2010 pazar gün günübirlik kısa bir kar gezisi için yola çıktım 35 km bol rampalı bir yolda kar görmek için ilerlerken araç 5.vitesde giderken aniden yğılma yaptı gitmiyor. 5.vitesde çıkacağı rampayı 1. vitesde bile çıkmıyor. Döndük geri boşa gitmesin diye yol kenarında biryerde sucukları yedikten sonra hep iniş olan yolda arabayı sala sala indim. En küçük bir rampada 1. ci vites 10 km sürat olmuyor ama araba bağırıyor. Sanayiye gittim tamircilere gösterdim. Bulunduğum yerde iveco servisi yok en yakın 140 km antalyada var. Elektronik arıza panelinde püskürtme yapan enjektör resmi gözüküyor. Sorduğum tamirci mazot pmpası arızalı değişecek dedi. Masraf çıkarttım 2000-2500 tl hesap çıkardılar. Tam pompacıya giderken iveco su olan ve turizimde taşımacılık işi yapan bir arkadaşla karşılaştım durup ona sordum yanan lambayı gösterdim. baktı nereye gidiyosun dedi pompacıya dedim. Aynı arızayı biz yaşadık 3000 tl masraf ettik olmadı Antalyadan taksi ile tamirci getirttik basit bir işlemle arızayı giderdi sende yanma dedi. Bir tamirciye çektik motorun üzerindeki muhafazayı söktürdük Enjektörler göründü elektrikçiyi çağırdık ona gösterdi enjektörlerin başında buji başlığı gibi başlıklar var onların içinde elektiriği geçiren ince teller var onlar oynamıştır ceryan geçmiyordur dedi. Elektirilçi hepsini konturol etti iki enjektörünki oynamış elektirikgeçirmiyor. Hepsini konturol ettik taktık çalıştırdık Çalıştı ve arıza panelindeki ışık söndü. 50 km rampa yukarı gidip geldim tık yok arıza bitti. Tamircilerde 10 tl şiftah aldılar bitti. Arızayı tamirciler elektirikçiler öğrendi tamirinide öğrendiler. bende 3000 tl yerine 10 tlye kurtuldum. >>Hızlı arayıcıdan yavaş sorucu daha iyidir >> ata sözüde doğruluğunu birkere daha kanıtladı. Belki sizlerede faydası olur diye dostlarımla paylaşmak istedim. Hepinize mutlu yarınlar dilerim.

DSC00277

Etiketler
Ynt: İVECO 50.C.13 ARIZA BİLGİSİ

sevgili halil bey ordu ıveco yetkili servisinin sahibiyim.o yanan lambanın adı edc lambası.yanmasınında birkaç tane nedeni olabilir.sizin anlatmış olduğunuzda bunlardan bir tanesi.yığılma dediğiniz olayda motorun kendini kontrol altına almasından kaynaklanıyor.kötü yakıt kullanımı sonucunda da bu lamba yanar ve araç yine teklemeye başlar.eğer enjektörlerinizde zarar görürse bu sefer 3000 tl civarı bi para kacınılmaz olur.aman yakıtınıza dikkat edin ve filtrelerinizi orjinal kullanın.sevgiler.

Ynt: İVECO 50.C.13 ARIZA BİLGİSİ

Değerli dostum kıymetli bilgileriniz için içtenlikle teşekkür eder sağlık dolu bir ömürde bol kazançlı günler ve mutluluklar dilerim.

Grubun ve katılımcıların güzelliği , İveco alıp karavan yapma hayalime +1 destek oldu. paylaşımlarınız için teşekkürler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.