Iveco 2007 17m3 Ün Karavana Dönüşümü

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan egeboncuk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 93
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 38,849

Etiketler

Egeboncuk Bey Merhaba,
Ben bir adet 15m3 Iveco daily van satın aldım, karavana dönüştürmek için araştırmalar yapıyorum, acaba yapmış olduğunuz yalıtımda kışın nem sorunu yaşadınız mı?
Birde yalıtım olarak kullandığınız malzemeleri yazabilir misiniz?
Teşekkürler

Egeboncuk Bey Merhaba,
Ben bir adet 15m3 Iveco daily van satın aldım, karavana dönüştürmek için araştırmalar yapıyorum, acaba yapmış olduğunuz yalıtımda kışın nem sorunu yaşadınız mı?
Birde yalıtım olarak kullandığınız malzemeleri yazabilir misiniz?
Teşekkürler
Merhaba arkadaşım iveco cular çoğalıyor hayırlı olsun aracım daha bitmedi ama
bütün bir kış içi yapılı kaldı defalarca girip çıktım hiç bir nemlenme olmadı bir gecede eşimle kışın kaldık gerçi vebastoyu çalıştırdım o günde hiç bir nemlenme görmedim
ben tabanda 20mm duvarlarda 40mm climaflex kullandım tavanda ise folyolu kauçuk köpüğü 20mm kullandım
altta malzemelerin bilgilerinide bulabilirsin kauçuk olan oldukça pahalı bir malzemedir

Ekli dosyalar

• kaucuk-levha-performans.pdf
    771.7 KB · Görüntüleme: 554
  • polietilen-levha-performans.pdf
    756 KB · Görüntüleme: 434

Merhaba arkadaşım iveco cular çoğalıyor hayırlı olsun aracım daha bitmedi ama
bütün bir kış içi yapılı kaldı defalarca girip çıktım hiç bir nemlenme olmadı bir gecede eşimle kışın kaldık gerçi vebastoyu çalıştırdım o günde hiç bir nemlenme görmedim
ben tabanda 20mm duvarlarda 40mm climaflex kullandım tavanda ise folyolu kauçuk köpüğü 20mm kullandım
altta malzemelerin bilgilerinide bulabilirsin kauçuk olan oldukça pahalı bir malzemedir
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim, ilk mesajlarınızdan birinde "Aracın altını komple pütür denilen malzeme ile izole ettim." demişsiniz, bu malzemeyi nerede yaptırabilirim yada kişisel çalışmayla yapılabilecek birşeymidir, nasıl bir malzemedir gibi bilgileride verebilirseniz çok sevinirim.
Dönüşleriniz için tekrar teşekkür ederim, bende yapımına başladıkça video+fotoğraf ile aşamaları paylaşmayı düşünüyorum.
Saygılar

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim, ilk mesajlarınızdan birinde "Aracın altını komple pütür denilen malzeme ile izole ettim." demişsiniz, bu malzemeyi nerede yaptırabilirim yada kişisel çalışmayla yapılabilecek birşeymidir, nasıl bir malzemedir gibi bilgileride verebilirseniz çok sevinirim.
Dönüşleriniz için tekrar teşekkür ederim, bende yapımına başladıkça video+fotoğraf ile aşamaları paylaşmayı düşünüyorum.
Saygılar
karıştırıyor olmayasınız ben pütür yaptırmadım aracıma
bu arada nerde oturuyorsunuz ben İzmir'deyim

Kusurumabakmayın
Bir Karavan Doğuyor.
Buradaki ile karıştırdım.

Benim oturma olayı biraz karışık, yaklaşık 2 senedir seferi sayılırım, şuan Kdz.ereğlideyim aracı burada çevirmeyi düşünüyorum, didim taraflarında annem-babam var orayada sık sık geçiyorum, eğer müsait olursanız izmirden geçerken size bir kahve ısmarlamak isterim.

Verdiğiniz bilgiler için tekrar teşekkür ederim.

Kusurumabakmayın
Bir Karavan Doğuyor.
Buradaki ile karıştırdım.

Benim oturma olayı biraz karışık, yaklaşık 2 senedir seferi sayılırım, şuan Kdz.ereğlideyim aracı burada çevirmeyi düşünüyorum, didim taraflarında annem-babam var orayada sık sık geçiyorum, eğer müsait olursanız izmirden geçerken size bir kahve ısmarlamak isterim.

Verdiğiniz bilgiler için tekrar teşekkür ederim.

Ekli dosyayı görüntüle 54905Sayın Egeboncuk kolay gelsin aracınız güzel olacak bu şimdiden belli oluyor. İveco 17m3 araçtan bende de var. Size tavsiyem işin başında iken arka kapıların iptalini düşünün derim ben sonradan yaptım çok memnun kaldım. Çünkü bu araç kapıları çok büyük kullanımda tıkırtı, ses toz, karanlık oluyor, bir fotoğrafı gönderiyorum iyi çalışmalar.

Lenovo A6020a41 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Sayın Gezegen07 arka kapıları nerede kapattırdınız? Kapattırmanıza istinaden yaşadığınız herhangi bir sorun oldumu acaba?
Teşekkürler

Ekli dosyayı görüntüle 54905Sayın Egeboncuk kolay gelsin aracınız güzel olacak bu şimdiden belli oluyor. İveco 17m3 araçtan bende de var. Size tavsiyem işin başında iken arka kapıların iptalini düşünün derim ben sonradan yaptım çok memnun kaldım. Çünkü bu araç kapıları çok büyük kullanımda tıkırtı, ses toz, karanlık oluyor, bir fotoğrafı gönderiyorum iyi çalışmalar.

Sayın Gezegen07 arka kapıları nerede kapattırdınız? Kapattırmanıza istinaden yaşadığınız herhangi bir sorun oldumu acaba?
Teşekkürler

Karavanıma yaptırdığım en iyi iştir arkayı kapatmak. Ben çok memnunum. Ankara Şaşmaz sanayide yaptırdım. Kolay gelsin

Karavanıma yaptırdığım en iyi iştir arkayı kapatmak. Ben çok memnunum. Ankara Şaşmaz sanayide yaptırdım. Kolay gelsin

Sorun yaşamadınız o halde, peki sizden usta tavsiyeside alabilir miyim? İsim olabilir, dükkan ismi olabilir, şaşmaz sanayiye gittiğimde bulabileyim en azından.
Teşekkürler

Tabii. Kardeşler kaporta. Telefon numarasını özel mesaj olarak gönderiyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri