Iveco 2007 17m3 Ün Karavana Dönüşümü

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan egeboncuk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 93
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 38,868
20161130 211332
Elektrik panelim

Etiketler

yukardaki fotolar benim aracımın banyo dolap ve lavabosu olacak
yerden kopuk 90 cm yüksekliğe monte edeceğim böylelikle ayaklar altına girebilecek
bu dolap ve lavaboyu beğendiyseniz arkadaşım bunu döküyor polyester tabiki
250 TL ye satabileceğini söylüyor isteyen arkadaşlar olursa yardımcı olurum

Maşallah çok güzel gidiyor. İlgiyle takip edeceğim.

Tasarım konusu dediğiniz gibi kişisel birşey. Benim yaptığım tasarımı Bir karavan doğuyor konusunda görmüşsünüzdür. Kendi adıma oturma grubunun şöför mahalinin arkasında olması hoşuma gidiyor. Yolculuk anında eşim veya arkadaşlarımla muhabbet kolay oluyor :smiley:. Yatak bölümü de sizin tasarımınız gibi dönüşebiliyor. Orta bölümü çıkartıp aşağıya aldığımda karşılıklı bir oturma grubum daha oluyor.

Arka kapı kısmı kışın cidden soğuk oluyor ayrı bir yalıtım düşünüyorum. Fakat kapıdan vazgecmek istemiyorum. Bakalım belki sökülüp takılabilen ayrı bir bölme yapabilirim.

Ayrıca aracınızda bagaj olarak kullanabileceğiniz bölüm göremedim. Kamp yaparken kullanacağınız, masa sandalye vb birçok şeyi taşımak gerekiyor. Büyükçe bir yer olması bence yararınıza olur.

Son olarak kullandığınız malzeme mdf midir.

Maşallah çok güzel gidiyor. İlgiyle takip edeceğim.

Tasarım konusu dediğiniz gibi kişisel birşey. Benim yaptığım tasarımı Bir karavan doğuyor konusunda görmüşsünüzdür. Kendi adıma oturma grubunun şöför mahalinin arkasında olması hoşuma gidiyor. Yolculuk anında eşim veya arkadaşlarımla muhabbet kolay oluyor :smiley:. Yatak bölümü de sizin tasarımınız gibi dönüşebiliyor. Orta bölümü çıkartıp aşağıya aldığımda karşılıklı bir oturma grubum daha oluyor.

Arka kapı kısmı kışın cidden soğuk oluyor ayrı bir yalıtım düşünüyorum. Fakat kapıdan vazgecmek istemiyorum. Bakalım belki sökülüp takılabilen ayrı bir bölme yapabilirim.

Ayrıca aracınızda bagaj olarak kullanabileceğiniz bölüm göremedim. Kamp yaparken kullanacağınız, masa sandalye vb birçok şeyi taşımak gerekiyor. Büyükçe bir yer olması bence yararınıza olur.

Son olarak kullandığınız malzeme mdf midir.

selam
evet ben mdf lam kullandım aracımda malum kısıtlı bütçeler asıl kontraplak işleyebilcek usta çok az bu aracı ben ölçülendirdim , çizdim benim çizimlerimle cnc tezgahta kesildi yalnızca toplanıyor o yüzden bir haftada bu hale geldi aslında kontraplakta çok fazla fire veriyordum ve 3 kat civarında maliyete gelicekti
bir tek problem tabi benim için aracın kilosu şu an 3200 kilodayım büyük ihtimalle 3500 ü aşacağım ama %10 gibi hakkım varmış buda 3850 kiloya geliyor oralara çıkmayacak
bende sizin bütün yazılarınızı okudum yardımcı olabileceğim bir şey olursa memnuniyetle
arka kapının önüne yere kadar bir kalın perde düşünüyorum hem yalıtım hemde içerisi görünmemesi adına bence olacaktır bir evimde ciddi soğuk geliyordu cam aralarında odada perde ile bayağı engellemiştim

arka iki koltuk arası masamı iki parça halinde yapıcam biri 130x60 diğeri 60x60 ölçülerinde olacak 60x60 iki kişi olduğumuzda kullanıcam 130x60 olanıda 4 kişi olduğumuzda kullanıcam yatak halindede 190x60 olarak koltuk aralarını tamamiylen doldurup yatak olmasını sağlayacağım
seyahat esnasında bu ara parçaları buzdolabı ile şoför koltuğu arasında bir boşluk oluşturdum oraya lastik ile bağlayacağım
masa ve sandalye için ise arka kapı ile koltuk arasında 12cm civarında bir boşluk oluşturdum yine lastik ile oraya bağlıyacağım
içme suyum içinde sürgü kapı açıldığında mutfak dolabının altına dışardan ulaşabilmek için bir kapak yaptım lavabonun altına su damacanasını oraya koyucam
üst taraf komple dolap şoför mahallinin üstü tamamı ile dolap buzdolabının yanı tamamı ile dolap
aslında görülmesede oldukça fazla dolabım olacak hemde içeriden ulaşabilinen dolaplar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR