Iveco 2007 17m3 Ün Karavana Dönüşümü

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan egeboncuk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 93
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 38,746

Etiketler
Nedense bizde akuler,gunes panelleri,invertor vs vs cok fazla elektrige yukleniliyor. Rahmetli Ruzgar abimiz 3 sistem buzdolabi + kucuk ustten kapakli 12v buzdolabi ile isi cozmustu. Sahibindenkomdaki ilanlara bakiyorum, ilanlarin %95 i akuye ve gunes panellerine dayali sistem. Bir tup kullanmak yerine niye o kadar ekipman kullaniliyor? Ayrica aku korumazsaniz hemen oluyor.

Nedense bizde akuler,gunes panelleri,invertor vs vs cok fazla elektrige yukleniliyor. Rahmetli Ruzgar abimiz 3 sistem buzdolabi + kucuk ustten kapakli 12v buzdolabi ile isi cozmustu. Sahibindenkomdaki ilanlara bakiyorum, ilanlarin %95 i akuye ve gunes panellerine dayali sistem. Bir tup kullanmak yerine niye o kadar ekipman kullaniliyor? Ayrica aku korumazsaniz hemen oluyor.

merhaba evet 3 sistem üstten kapaklı buzdolapları var ve bende uzun süre kullandım
fakat bu tür soğutucular ortam sıcaklığının 25 santigrat altına kadar inebilirler ortam sıcaklığının 40 derecelerde olduğunu farz ederseniz 15 dereceye ancak inebilirler ayrıca çoğunluğu küçük hacimlidirler
bu nedenle benim tercihim değiller

arkadaşlar merhaba
bir karavan doğuyor konusuna bir iki defa yazdım ve bir arkadaşım yeni konu açmamın daha iyi olacağını yazmış bende beblki daha da iyi olur diye bu konuyu açtım
ben İzmir'de yaşıyorum yat elektrikçiliği yapıyorum ve çok uzun süredir karavan kullanıcısıyım 3 sene kadar önce ailece çok sevdiğimiz wv. t3 müzü sattık ve daha büyük bir araç alıp onu kendi çabalarımızla dönüştürmeye karar verdik 2015 ekiminde iveco 17m3 bir aracı satın aldık aldığımız günden beri eşimle içini planlamaya ve çizmeye başladık
yola çıktığımız yer 2 kişilik oldukça rahat uzun seyahatler yapabileceğimiz hatta işim gereği başka illere gidip içinde 7 / 8 ay kalabileceğim bir karavan yapmaktı
abartmadan yazıyorum hemen hemen 1 sene boyunca her akşam düşündük çizdik ve aşağıda paylaşacağım çizimler ortaya çıktı malzemelerimizi tedarik ettikten sonra dönüştürme işlemine başladık
ahşap işlerini Kuşadası'nda mobilya üretimi yapan çok sevdiğim arkadaşlarım yapıyor bütün teknik işlerinide ben yapıyorum inşallah beğenirsiniz bana ulaşmak isteyen arkadaşlar 532 461 91 26 nolu telefondan her zaman ulaşbilirler
Akdeniz 45 bey fikirleriniz için çok teşekkür ederim
ben karavan dizaynının modasının olabileceğini düşünmüyorum şöyleki
karavandta yaşam size göre başkadır bana göre başkadır
ben karavanda kış akşamında ayaklarımı uzatıp kitap okuyamayacaksam 4 kişi karşılıklı yemek yiyip sohbet edemeyeceksem ( şimdi bir çok karavanda gördüğüm şöför arkası oturma guruplarında olduğu gibi ) 130 cm yatakta iki kişi yatmak zorunda kalacaksam ( benim aracımdaki yatağın boyutları 180 x 190 dır ) buzdolabıma bir karpuzu kesip koyamayacaksam (benim karavanımda kullandığım buzdolabı fotoğrafları hazırlıyorum birazdan göndericem çift kapılı ev tipi buzdolabıdır ) bence yatmaktan yatmaya kullanılan sabit yataklar gereksiz bir yer işgal ediyor ve yine bence bu tür yataklar araçları çoğunlukla yaz kullanımına uygun hale çekiyor
her istediğimiz zaman su depolarımızı dolduramadığımızı düşünürsek 80 veya 90 litrelik depolar benim kullanımıma uygun değil benim karavanımda 200 L temiz su tankım var ayrıca içme suyum olarakta mutfak bankosunun altındaki kapıya yakın tarafını su damacanasına ayırdım bu dolaba ayrıca damacanayı içeriye sokmadan yani sürgü kapı tarafındanda ulaşabilmek için bir kapak yaptırdım
fotoğrafları yüklediğimde daha net görebileceksiniz bu anlattıklarımı
Eleştirilbberiniz için çok teşekkür ederim en azından fikirlerimi açıklama fırsatıBence

Güzel bir çalışma olmuş marifet iltifata tabidir.Bence de iç dizayn modadan ziyade kullanabilirlik esası oluşturur .Araç seçimi çok olumlu 17 m 3 olarak.Aşama aşama ve tamamını da görelim inşaAllah hayırlı olsun takipteyiz.

Selam.
Öncelikle aracınız hayırlı olsun.Karşıyakada oturuyorum,iş yerim ata sanayide.Hergün iş yerine giderken gördüğüm araç bumu acaba? Son bir aydır araç kaybolmuştu ve ben üzüldüm.Sebebide şu camına yazı bırakmayı düşünüyordum tanışmak için. Yazıyı niye bırakmadımki diye üzülmüştüm. :smiley: Kolay gelsin şimdiden.

Selam.
Öncelikle aracınız hayırlı olsun.Karşıyakada oturuyorum,iş yerim ata sanayide.Hergün iş yerine giderken gördüğüm araç bumu acaba? Son bir aydır araç kaybolmuştu ve ben üzüldüm.Sebebide şu camına yazı bırakmayı düşünüyordum tanışmak için. Yazıyı niye bırakmadımki diye üzülmüştüm. :smiley: Kolay gelsin şimdiden.
Arkadaşım selam ve teşekkür ederim
Çok büyük ihtimalle tahmin ettiğin araç benimki şu anda Kuşadası'nda mobilyacı arkadaşlarımın dükkanında benim işlerim dolayısı ile ara verdim ama herhalde bir iki hafta içinde tekrar gidip bitirmeye çalışacağım
Bu arada ne zaman istersen tanışabiliriz telefonumu yazayım 532 461 91 26
ne zaman istersen ara Karşıyaka'da oturuyorsan çok yakınız bende tanışıp görüşmek isterim
Selamlar

Screenshot 2016 11 28 22 21 28
Sayın Egeboncuk kolay gelsin aracınız güzel olacak bu şimdiden belli oluyor. İveco 17m3 araçtan bende de var. Size tavsiyem işin başında iken arka kapıların iptalini düşünün derim ben sonradan yaptım çok memnun kaldım. Çünkü bu araç kapıları çok büyük kullanımda tıkırtı, ses toz, karanlık oluyor, bir fotoğrafı gönderiyorum iyi çalışmalar.

Lenovo A6020a41 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ekli dosyayı görüntüle 54905Sayın Egeboncuk kolay gelsin aracınız güzel olacak bu şimdiden belli oluyor. İveco 17m3 araçtan bende de var. Size tavsiyem işin başında iken arka kapıların iptalini düşünün derim ben sonradan yaptım çok memnun kaldım. Çünkü bu araç kapıları çok büyük kullanımda tıkırtı, ses toz, karanlık oluyor, bir fotoğrafı gönderiyorum iyi çalışmalar.

gezegen07 arkadaşım uyarın için çok teşekkür ederim seyahat esnasındaki ses içeriye girebilecek soğuk bunlarda çok haklısınız daha öncede yazdım ilk kapatmama nedenim bence tabiki emniyet birde benim projemde oturma gurubum arkada ve o kapıyıda kullanmayı düşünüyorum ilginiz içinde çok teşekkür ederim
ayrıca aracınız çok güzel görünüyor birde iç fotolarını görsek çok sevinirim

Haklısınız kendi ihtiyaç ve zevkinize göre yaptığınız araç en güzeli olur. Bir kaç fotoğraf gönderiyorum, başka bilgi ve foto isterseniz e-mail adresinize gönderebilirim. Kolay gelsin.
Ac53af7850912973bffb565c6d536c8e
91580a01ae5817c709fcb769b2a15b32
390b43469f02edf610817c071d340636

Ekli dosyayı görüntüle 54905Sayın Egeboncuk kolay gelsin aracınız güzel olacak bu şimdiden belli oluyor. İveco 17m3 araçtan bende de var. Size tavsiyem işin başında iken arka kapıların iptalini düşünün derim ben sonradan yaptım çok memnun kaldım. Çünkü bu araç kapıları çok büyük kullanımda tıkırtı, ses toz, karanlık oluyor, bir fotoğrafı gönderiyorum iyi çalışmalar.

Arka kapatmayı Bursa damı yaptırdınız . Müstakilen yaptırdıysanız kaç TL ye hangi firmaya yaptırdınız acaba , yaptırmak isteyen arkadaşlara faydası olsun . Teşekkürler .

Ankara da yaptırdım. Bir kaporta ustasında karavan camı hariç üçbine mal ettim. Cam normal olursa 400-500 civarı ilâve ederseniz üçbuçuk civarı maliyeti var. İyi akşamlar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR