İtalya

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan EvliyaCelebi2 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,110

EvliyaCelebi2

Söz insanın aynasıdır..
Garda gölünün güney bölgesi, güney Avrupayı doğu-batı-doğu istikametinde geçmek isteyenlerle, Adriatikden İtalyaya geçip yine güney-kuzey-güney istikametinde gezilerini planlayanlar için kesişme noktası.

Bu alanda ilk tavsiye edeceğim sanırım bazılarımızında bildiği, özellikle şehride gezmek açısından çok uygun olan Verona daki karavan park yeri.

"CAMPERCONTACT" üzerinden gireceğiniz alttaki adreste bütün bilgileri bulabilirsiniz

http://www.campercontact.com/campersite/detail/id/6076

Sayfa İngilizce bile olsa kullanılan kelime sayısı sınırlı. Üstelik sorun yaşama durumunda adrese, google tercüme sayfasından da girilebilir.

http://translate.google.com.tr/m/translate

Böylelikle,resimler ve unutulma olanağı olan her bilgiye de daha sistemli ulaşılmış olur. Bu yerlere uğramış olanların kendi tecrübelerini ve resimlerini ekstradan aktarması da çok faydalı olmalı ?

Veronadaki bu karavanpark yeri için Tom Tom, 250 mt. kadar önceki döner kavşakta, birçok karavancınınında başına geldiği gibi, nedense geç reaksiyon veriyor ? Sakın yanlışlıkla yine 2-300mt. ilerdeki normal park yerine gitmeyin ! Geç kalmamakta faydalı, çünkü sevilen bir yer !

Bu yere de, diğer gecelenmesi düşünülen her yer gibi, haritanın altındaki "GoogleMaps Link" butonunu, daha sonrada açılan sayfanın sağ altındaki insan ikonunu tıklayarak, Google street view' den, önceden bakmakta fayda var !
Biz burayı sıklıkla kullanıyoruz ve memnunuz.

İkinci tavsiye edilebilecek yeri Hüseyinden öğrendim, en iyisi onun tarif etmesi. ;)

Not. Hüseyin gördüğün gibi, tam da Mesut'dan gollük bir pas gibi oldu. ;)

Etiketler
Ynt: İtalya

Tam bir İtalya aşığı olarak son altı yılda beş kez bir çırpıda aklıma gelen İtalya'nın muhtelif şehirlerini:Milano,Venedik,Verona,Vicenza,Garda,Floransa,Roma,Siena,Ancona,Rimini,Ravenna,Capri,Napoli,Livarno ,Cenova,Portofino,Pisa şehirlerini gezmiş karavancı bir aileyiz.
Doğa olarak bence Alp dağlarının en güzel gölleri bu ülkenin sınırları içinde.İtalya'nın İsviçre sınırına yakın olan Como,Locarno,Lago di maggiore ve diğer tarafta Garda gölleri muhteşem güzellikte yerler.
Aşağıda Napoli açıklarındaki Capri adası inanılmaz güzel bir coğrafya.Cenova yakınlarındaki Sigueterra köylerini mutlaka görün derim.
Ve en sonunda Portofino'yu görmeden İtalya'yı terk etmeyin.Bu başlık daha çok paylaşıma aday şimdilik bu kadar diyorum.

Yaa

Kış günü rahatsız etmeyin bizi, zaten yerimizde duramıyos :smiley:

İtalya , falan oluyormu şimdi.......

Oh olsun size Bülent bey,

Biz size "GEZENBİLİR"in başka köşelerinde, geçen sonbaharda Arjantinde Patogonyada motorsikletle gezinizi yapıp, hava atarken hiç sataşdık mı ? :smiley:)

EvliyaCelebi2' Alıntı:
Garda gölünün güney bölgesi, güney Avrupayı doğu-batı-doğu istikametinde geçmek isteyenlerle, Adriatikden İtalyaya geçip yine güney-kuzey-güney istikametinde gezilerini planlayanlar için kesişme noktası.

Bu alanda ilk tavsiye edeceğim sanırım bazılarımızında bildiği, özellikle şehride gezmek açısından çok uygun olan Verona daki karavan park yeri.

"CAMPERCONTACT" üzerinden gireceğiniz alttaki adreste bütün bilgileri bulabilirsiniz

http://www.campercontact.com/campersite/detail/id/6076

.....

İkinci tavsiye edilebilecek yeri Hüseyinden öğrendim, en iyisi onun tarif etmesi. ;)

Not. Hüseyin gördüğün gibi, tam da Mesut'dan gollük bir pas gibi oldu. ;)

Mesut, golü kaçırdım galiba. verdiğin gollük pası iki gün sonra gördüm.

Garda Gölünün güneyindeki Peschiera del Garda şehrine 15 km uzaktaki Monzambano karavanparkı tavsiye edilebilecek bir yer. Şehir merkezi yürüyüş mesafesinde. Şirin bir şehir. Karavanparka 22.04.2011 günü gittik. Çok doluydu. Karavancıların çok büyük bir kısmı Italyandı.

Karavanparklarda zamanla değişiklikler oluyor. Forumda tavsiye edilen karavanparklara gidenlerin güncelleme yapmaları bu nedenle çok önemlidir.
http://www.campercontact.de/campersite/detail/id/7260

SAM 0606

SAM 0605

SAM 0591

SAM 0590

SAM 0589

Hüseyin, Mustafa ve diğer İtalya sevdalıları ve müstakbel İtalya sevdalılarına,uğrayanı bol olduğundan "CAMPERCONTACT"için güncelleme, sayfaların sonunda devamlı yapılıyor. İsterseniz sizde, hatta türkçe bile yazabilirsiniz, çünkü yukarıdaki bayrakları ile var olan, istediğiniz dile, otomatikman çevriliyor. ;)

Garda gölüne bisiklet uzaklığındaki bu sakin kamp yeri, yine bu çevre için bulunamayacak ucuzlukta !
Eylül 2014 de oradaydık, verilen bilgiler tamamen doğru.

Mustafa, İtalya kendisine birçok kişinin beraberce aşık olmasına bozulmuyor sanırım. :smiley:)
Özlemini hep hissettiğim ve yaşadığımı bana birkaç misli hatırlatan şeylerden biride, bir cafede oturup, ufak birşeyler eşliğinde içeceğimi yudumlarken, etraftaki küçük hikayeleri keyifle izlemek. Açıkçası "Oscar"ımı Fransa, İspanya hatta Türkiye yerine hep İtalya'yanın cafelerine veriyorum. Gerçekten alternatifi yok keratanın. Sahne enfes, mizansen harika, kostümler zevkli, oyuncular eşsiz ve güzel, jest ve mimikler dramatik, hikayeler ise küçük şeylerde haz bulanlar için heyecan dolu.
Eğer sandalye de rahatsa, bütün gün oturduğum yerden kalkmam için sebep yok. :D

Due bicchieri di vino bianco, per favore !

http://goo.gl/sKAXvV

Campercontact listesini biraz inceledim.
Gezi hazırlıklarını kolaylaştırabileceğini düşünerek liste hakkında küçük bir açılama faydalı olur diye düşündüm. Karavanparklarda kalarak, Avrupa gezilerimizde büyük ölçüde tasarruf sağlayabiliriz. Karavanparklarda kalarak Avrupayı gezmek mümkün. Sadece çamaşır yıkamak için kampinge gitmek yeter. Avrupalı binlerce karavancı gibi biz de yıllardır böyle gezeriz. Böyle bir gezi için önceden iyi hazırlanmak ve gezi esnasında yeterince bilgiye sahip olmak lazım.
Aşağıdaki linkte Campercontact listesinin "Legenden" bölümünü görüyoruz. Buradaki bilgilerden bir kısmının Türkçe karşılığını da yazdım.Böylce ikinci linkte gördüğümüz Venedig-Milano arasını gösteren haritadaki konaklama ve atık su boşaltma olanaklarını daha iyi değerlendirebiliriz. Avrupa gezilerimizde atık su boşaltma ve temiz su temini konusunu çözdüğümüz ölçüde rahat ve tasarruflu gezeriz.

http://www.campercontact.de/legend/

schwarz kostenlose Wohnmobilstellplätze mit anlagen
grün kostenpflichtige Wohnmobilstellplätze mit anlagen
orange Wohnmobilstellplätze ohne anlagen
violett Wohnmobilstellplätze bei Gastronomie, Einkehr erwünscht
blau Camping
hell blau in Hafennähe
grau entsorgungsstation [hier können Sie nicht übernachten]

Schwarz : Siyah:Üceretsiz karavanparklar
Grün :Yesil:Ücretli karavanparklar
Orange : Turuncu: Atık su boşaltacak yeri olmayan karavanparklar.
Violett :Eflatun:Restaurantlara ait karavanparklar.
Blau :Mavi:Kampingler
Hell blau : Açık mavi: Liman yakınlarındaki karavanparklar.
Grau :Gri: Sadece atıksu boşaltacak yer ve temiz su musluğu var, konaklanmaz.

http://www.campercontact.de/campersite/province/id/114

Camperkontact listesinde harita böülümüne "Home" üzerine tıklayarak girebiliriz. Böylece gezmek isteğimiz ülkeyi ve yöreyi seçebiliriz.
Iyi lisan bilenlerin bu bilgilere ihtiyacı olmayabilir. Ama az bir lisanla da Avrupayı gezmek mümkün.

Konuya en son 2014 yılında yazılmış. Karavan tecrübem yok, almaya niyetim olduğu için Gezenbilir sayfalarını izliyorum. Şu ana kadar gerçekten çok faydalı oldu, ufkum genişledi.

İtalyanca'yı iyi düzeyde bilirim. Başka bir dile gerek olmadan İtalyaca bana italya'da her işimi gördürür. Daha önce defalarca gittim. Karavan almayı düşünmemin en büyük nedenini konunun başında zaten arkadaşlar özetlemiş, hemfikiriz. Karavanla İtalya'da daha fazla gezmeyi, daha çok yer görmeyi ve daha uzun süre kalmayı planlıyorum. Bu nedenle campercontact sitesini öğrenmem harika oldu.

Bu başlık halen aktif ise giden arkadaşlara bir kaç sorum olacak:

Yunanistan Igoumenitsa üzerinden İtalya'ya feribot ile geçmek mümkün. Feribot yolculuğu için başka alternatifler var mı?

Yunanistan üzerinden Feribot erişimi dışında karayoluyla karavanlar için ideal bir rota önerebilir misiniz?

Karavanı kamp alanında bırakıp aracınızla şehir merkezine gidip gezdiğinizde aradan geçen süre içinde özellikle güney İtalya'da güvenlik sorunu yaşadınız mı? Karavanlar Türkiye plakalı olacağından dikkat çekeceklerdir.

Sardegna Adası için pahalı diye konuştuklarını duymuştum. Gerçekten anakara ile arasında fiyat farkı var mı?

Pandeminin bir an önce bitip hayatın normale dönmesini ve karavanımı almayı sabırsızlıkla bekliyorum. Yanıtlayacak arkadaşların ilgisine teşekkür ederim.

Konuya en son 2014 yılında yazılmış. Karavan tecrübem yok, almaya niyetim olduğu için Gezenbilir sayfalarını izliyorum. Şu ana kadar gerçekten çok faydalı oldu, ufkum genişledi.

İtalyanca'yı iyi düzeyde bilirim. Başka bir dile gerek olmadan İtalyaca bana italya'da her işimi gördürür. Daha önce defalarca gittim. Karavan almayı düşünmemin en büyük nedenini konunun başında zaten arkadaşlar özetlemiş, hemfikiriz. Karavanla İtalya'da daha fazla gezmeyi, daha çok yer görmeyi ve daha uzun süre kalmayı planlıyorum. Bu nedenle campercontact sitesini öğrenmem harika oldu.

Bu başlık halen aktif ise giden arkadaşlara bir kaç sorum olacak:

Yunanistan Igoumenitsa üzerinden İtalya'ya feribot ile geçmek mümkün. Feribot yolculuğu için başka alternatifler var mı?

Yunanistan üzerinden Feribot erişimi dışında karayoluyla karavanlar için ideal bir rota önerebilir misiniz?

Karavanı kamp alanında bırakıp aracınızla şehir merkezine gidip gezdiğinizde aradan geçen süre içinde özellikle güney İtalya'da güvenlik sorunu yaşadınız mı? Karavanlar Türkiye plakalı olacağından dikkat çekeceklerdir.

Sardegna Adası için pahalı diye konuştuklarını duymuştum. Gerçekten anakara ile arasında fiyat farkı var mı?

Pandeminin bir an önce bitip hayatın normale dönmesini ve karavanımı almayı sabırsızlıkla bekliyorum. Yanıtlayacak arkadaşların ilgisine teşekkür ederim.

Güney ve Orta Italya‘ ya Igomenitsa üzerinden feribotla gitmek en kolayı. Ipsala-Igomenitsa arası 700 km civarında. 700 km sonra Italya‘ dasınız demektir. Yol, zaman ve akaryakıttan kazanırsınız. Alternatif olarak Slovenya üzerinden Kuzey Italya‘ ya gitmek mümkün.

Campercontact listesi şimdi çok büyüdü. Yıllık 7-8 € olan paralı App‘ i satın almakta fayda var. Italya’da konaklamayı düşündüğünüz yerleri Campercontact listesinde iyi incelemenizi ve daha önce orada kalanların yorumlarını mutlaka okumanızı tavsiye ederim. Bu yorumlarda kalacağınız yerdeki hırsızlık olayları hakkında bilgiler bulmak mümkün. Italya’da turistik yerlerde aracı güvensiz bir yere bırakarak şehri gezmeye gitmemek lazım.

Sardunya adasına gitmediğim için bilgi veremeyeceğim.

Güzel geziler.

Son düzenleme:

Güney ve Orta Italya‘ ya Igomenitsa üzerinden feribotla gitmek en kolayı. Ipsala-Igomenitsa arası 700 km civarında. 700 km sonra Italya‘ dasınız demektir. Yol, zaman ve akaryakıttan kazanırsınız. Alternatif olarak Slovenya üzerinden Kuzey Italya‘ ya gitmek mümkün.

Campercontact listesi şimdi çok büyüdü. Yıllık 7-8 € olan paralı App‘ i satın almakta fayda var. Italya’da konaklamayı düşündüğünüz yerleri Campercontact listesinde iyi incelemenizi ve daha önce orada kalanların yorumlarını mutlaka okumanızı tavsiye ederim. Bu yorumlarda kalacağınız yerdeki hırsızlık olayları hakkında bilgiler bulmak mümkün. Italya’da turistik yerlerde aracı güvensiz bir yere bırakarak şehri gezmeye gitmemek lazım.

Sardunya adasına gitmediğim için bilgi veremeyeceğim.

Güzel geziler.

@Akdeniz45 Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Aradan uzun zaman geçmesine rağmen konu başlığının halen aktif olması beni ayrıca sevindirdi. Campercontact programını öneriniz doğrultusunda telefonuma yükledim. (Aslında bunlara telefon demek de ne kadar doğru bilmiyorum. Bence cep bilgisayarı demek daha uygun) Ederi 37 küsur TL / yıllık. Programı üstünkörü incelediğimde gerçekten karavancılar için yazılmış harika bir program olduğu anlaşılıyor. Cep bilgisayarı üzerinden konum bilgisini alarak sizi takip ediyor ve yakındaki konaklama yerlerini, koordinatları ile veriyor. Navigatöre aktarıyor mu, henüz test etmedim. Fiyat, kullanıcı yorumları, tesis hakkında bilgiler... Daha önce Almanya ve İtalya'da araç kullandım. İtalya'da bir kaç trafik cezası tecrübem oldu. En büyük nedeni park sorunuydu. Aracı öyle size her uygun görünen yere bırakamıyorsunuz. Hemen ceza geliyor. Navigatör veya Campercontact tarzı programlar bu konuda yardımcı olabilir. Otoparklarda güvenlik konusunda endişe yaşamadım. Görevlilerle İtalyanca konuşmak bu konuda + puan getirebilir. Verdiğiniz bilgiler için tekrar teşekkür ederim. Kim bilir belki bir gün İtalya'da bir kampingde karşılaşırız. Selamlar.

Campercontact‘ ın sunduğu aşağıdaki olanakları öğrenmişsinizdir ama, app’i tanımayanlara da faydalı olabilir ümidiyle tekrarlıyorum.

Campercontact app’i navigatöre yükleyebilirsiniz. https://www.campercontact.com/de/content/downloads

Aşağıdaki dilleri seçmek mümkün: Ingilizce, Almanca, Fransızca, Ispanyolca, Italyanca ve Hollandaca.

Cep telefonu (bilgisayarı :smiley:) kullandığımızda gitmek istediğimiz karavanparkın Map haritasını açarak oraya gidecek yolu hesaplatabiliriz ve bizi oraya götürmesi için navigatör olarak kullanabiliriz.

Campercontact dosyasını cep telefonuna indirerek offline olarakta kullanabilirz.

Son düzenleme:

Buradaki cevabı, burası ile karşılaştırabilirsiniz.
.

Henüz bilinmeyen bir gelecekte..

Ekli dosyayı görüntüle 520650

Merhaba, yanıt için teşekkür ederim. Geçen yıl Haziran ayında İzmir'den Almanya'ya ailecek kendi arabamızla gitmiştik. Giderken İpsala'dan çıktık, Serez üzerinden Bulgaristan'a geçtik, Sırbistan, Slovenya, Avusturya yoluyla Almanya'ya gitmiştik. Yani soru işaretli yerleri görme fırsatımız oldu. Ancak karavanımız yoktu. İşin o kısmını bilmiyorum. Bunun yerine daha önceden internet üzerinden kiralayıp ayırttığımız evlerde kaldık. Dönüşte de Macaristan üzerinden geldik. Yeri bu başlık altı değil biliyorum ama kısaca soru işaretini yanıtlamak için yazıyorum. Yunanistan'da yol kalitesi kötü. Delik deşik veya sonradan yamanmış, ancak yine bozulmuş yollar, özellikle Türkiye'ye yaklaştıkça bir hayli yoğun. Sahil kısmı konaklamak için uzaktan gördüğümüz kadarıyla doğal güzellikler bakımından çok güzel. Bulgaristan'da yolların bir kısmı henüz yeni yapılıyordu. Gidiş - geliş tek şeritli yollar vardı. Sofya'dan sonrası daha iyi, otoyola çıkıyorsunuz. Sırbistan'ın yol kalitesi Yunanistan'dan bir tık ileride ama o kadar. Burası için ilginç bir not düşeyim, bizim TIR'ların Avrupa gidiş rotası olduğu için yol üzerinde Türklere ait, Türkçe konuşan ve Türk yemekleri yapan, özellikle bizim tarzımızda tuvalet ve banyo hizmeti veren Türk işletmeler var. Bunlardan Bayburtlu en meşhuru. Tesiste karavanla da konaklama yapılabilir. HIrvatistanı geçtikten sonra Slovenya'ya geliyoruz. Bu ülkeye gelince Avrupa'ya geldim diyebiliyorsunuz. Her şey değişiyor. Zaten burası Osmanlı'nın artık sınırları. Buradan öte Osmanlı, Türk kültürü yok. Başlığa bağlamak gerekirse buradan Trieste üzerinden İtalya... Avusturya ve Slovenya bence doğa harikası yerler. Alplerin bu ülke sınırlarında olması büyük etken. Ormanlar, doğal güzellikler, kendine has mimari ve tabii yol kalitesi... Dinlenme tesislerinde birkaç gün konakllamak gerçekten keyifli olur. Slovenya için Bled'i mutlaka öneriyorum. O yol üzerinden gidiyorsanız kesinlikle ziyaret edin. Ayrıca yine çok muhteşem doğal güzellikleri, tabiat parkları, ormanları var. Avusturya'da karavanı park ettikten sonra şehir turlarını öneriyorum. Müzeler, saraylar, şehrin kendisi, yaşantı... Operalar ve Mozart tabii. Hemen her zaman bir gösteri mutlaka var. Macaristan'da Budapeşte'yi gezmek gerekir, şehir mimarisi ve yaşam üzerine çok olumlu yazılar okumuştum ancak biz zaman darlığı nedeniyle o fırsatı değerlendiremedik. Belgrad muhteşem. Kendimi Rusya'da gibi hissettim. Daha önce Moskova'yı görmüştüm. Ancak buarada Osmanlı, Türk kültürüne ait yaşantıdan ve tarihi eserlerden iz bulabilirsiniz. Belgrad'da birkaç gün kalınabilir. Geceleri sivrisineklere dikkat diyorum. Bu yazdıklarım İtalya ile karayolu yolculuğu bahanesiyle ilintili olsun. Yine de Admin yerinin burası olduğunu düşünmüyorsa özür diliyorum. Kıyı rotası, Makedonya, Karadağ, Bosna ve Hırvatistan gerçekten ilgimi çekiyor. Karavan'ı aldığımda bu sefer bu rotayı kullanacağım. İlginiz için teşekkür ederim. Selamlar, kolay gelsin.

otobüsü karavana çevirmeye kalksak karavan parklarında yer bulma sorunu büyük oranda yaşarmıyız hep merak ettim , birkaç yere facebook üzerinden mesaj gönderdim 11 metre otobüs için yer yok dediler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.