Italya 2018

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Akdeniz45 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 103
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 35,872

Akdeniz45

Otelde misafir karavanda evimizdeyiz
Yer
Almanya
Italya 2018 gezimize başladık. Dün Almanya’nın güneyindeki Mittenwald şehrinde bir karavanparkta geceledik.
Google Maps
SAM 2038

Daha önceki gezilerimizden tanıdığımız bu karavanpark şehir merkezine çok yakın. Mittenwald güzel bir şehir.Innsbruck’a 30 km mesafede.

Resimdeki bina bir lokanta. Fiyatları da normal.
6

Bugün rahat bir yolcukla Italya’nın Soave şehrine geldik. Soave Verona’ya çok yakın ve şehiri çeviren surlarının önünde güzel bir karavanparkı var (5 €). Şimdi geceyi bu karavanparkta geçiriyoruz.
Google Maps
7

Soave’ye gelir gelmez ilk işimiz bu dondurmacıya gitmek oldu.
SAM 2058

Dondurma yiyerek bu küçük şehri (nüfus 7.100 civarında) gezdik.
SAM 2043

Etiketler
Üçüncü defadır geldiğimiz bu şehrin çevresi surlarla çevrili ve 9. asırdan kalma bir kalesi (şatosu) var.
Şehrin bir kaç tane giriş kapısı var. Benim bu kapı çok hoşuma gitti
(Ahşap kapılara dikkat).

.
SAM 2050

Kapının tam görünüşü
SAM 2048
SAM 2055

Karavanpark otobandan 3 km uzakta. Bu yoldan geçenlere tavsiye ederim.

Bügün karavanı karavanparka bıraktıktan sonra yakınımızdaki tepenin üzerindeki, surlarla çevrili şehir merkezine tırmandık. Güneş yakmaya başlayınca gördüğüm hasır şapkalara yöneldim.
SAM 2083

Kendime seçtiğim şapka:
SAM 2086

Benim şapka Sonja’nın hoşuna gitti ve bu şapkayı kendisine aldı:

SAM 2085

Hasır şapkayla ilk deneyimimiz, terletmiyor ve başı serin tutuyor.
Aslında benim aklımda başka şeyler vardı. Italya dağ köylerinin kırmızı şarabı ve salamı. Bu nedenlede şu merdivenleri çıkıp inmek hiç zor gelmedi.
SAM 2061

SAM 2091

Son düzenleme:

Keyifli geziler dilerim.
unutmadan yazayım, Şapkalar da yakışmış sizlere.

Çok teşekkürler. Şapkalara karavanda güvenceli bir yer bulmak kolay olmadı. Karavan gibi küçük bir yerde üstlerine ağır bir şey koymak veya oturmak tehlikesi var. Sonunda şapkaların sığacağı büyüklükte plastik bir kutuya koydum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri