Isvicre Gezilerimiz 2014

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan swiss Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,496

swiss

Yeni Üye
Yer
Isvicre
Hafta sonlari gezdigimiz ..Isvicrenin meshur gölleri
Zürich, Luzern,Zug ve Lozan göllerinden görüntüler

IMG 9891

IMG 0961

IMG 1589

IMG 9475

IMG 0455

Etiketler

Ynt: Isvicre Gezilerimiz 2014

Nedense artık Schengen'e dahil olsalar da İsviçre hep uzak kalıyor orta yerde olmasına rağmen . Isviçre ile ilgili akılımda ki soru otobana girmeden Isviçre gezilebilinir mi?
Sırf Kosova'yı bir gün görebilmek için 100 Euro luk trafik sigortası yaptırdım ama ne biliyim Isviçre ye 33 Euro - bir yıllık- otaban parası vermeyi içim almıyor .

Ynt: Isvicre Gezilerimiz 2014

Teoman Bey, Isviçre en zengin ülkelerden birisi ama nedense kısa süreli Vignette (Avusturya´da olduğu gibi) uygulamıyorlar. Bu nedenle son Fransa gezilerimizde Isviçre üzerinden gitmedik. Bu durum karavan forumlarda hep eleştiri konusu. Bir Alman karavancı şu mantıkla Isviçre üzerinden gitiğini söylüyor: "Italya´da kilometre başına 6,5 Cent otoban ücreti ödüyoruz. Isviçreyi boydan boya geçersek kilometre başına 5,5 Cent ödemiş oluruz (herlade 33 €´yu gidilen kilometreye bölerek bu rakamı buluyor). 33 € ödedikten sonra bir sene boyunca Isviçre´den istediğimiz kadar geçebiriz. Ama Italya´dan her geçişte kilometre başına 6,5 Cent ödemek zorundayız " diyor Alman karavancı. Doğru bir mantık ama senede bir defa Isviçre´den geçeceklere faydası yok ;).

Isviçre´deki karavancı arkadaşlar detaylı cevap vereceklerdir ama benim tavsiyem. Navigasyonun otobana girmesini yasaklayabiliriz veya aşağıdaki rota planlama linkinde "Erweiterte Routeneinstellungen" yazan yere tıklayarak açılan pencerede "Autobahnen vermeiden-Otobanlara girme" yazan yeri işaretleyerek yolu planlayabiliriz.

Ara yollardan giderek Isviçreyi iyice görüp tanımak mümkün. Çok dağlık olan bu ülkede bir kaç yüksek geçitten geçmek zorunda kalırsanız yoldan kazandığınızdan fazlasını dizele ödersiniz gibi geliyor bana. Zaman kaybı da cabası. Sanıyorum, Isviçreliler para hesabını iyi biliyorlar :D.

http://www.routenplaner24.de/

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri