Isuzu D-Max

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan penguen Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 17
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 90,966

penguen

Zirve
Tek Düğmeyle 4x4 Oluyor

news_2_dmax_2.jpg

Anadolu Isuzu'nun yenilenen 4x2 ve 4x4 D-Max Pick-up modelleri Türkiye'de satılıyor. Tasarımı ile zamandan bağımsız bir araç olması amaçlanan D-Max, ferah iç mekanı ve yekpare kabin (Monokabin) özelliğiyle dikkat çekiyor. Yatay konumlandırmış radyatör ızgarası ve dikey olarak yerleştirilmiş mücevher görünümlü farları, Isuzu DMax'e karakterli bir görünüm kazandırıyor. Isuzu D-Max, 1004 milimetrelik baş, 1450 milimetrelik omuz, azami 1085 milimetrelik ön diz ve 890 milimetrelik azami arka diz mesafesi ile kendinden önceki Isuzu modellere göre daha geniş bir kullanım alanı sunuyor. 4x4 performansı Isuzu D-Max'in diğer dikkat çekici özelliklerinden biri de 5+1 manuel, yakıt tasarrufu sağlayan "overdrive" özellikli şanzımanı sayesinde 4x4 performansına sahip olması. Isuzu DMax'in 4x4 modeli kullanıcılarını şimdiye kadar alışılageldik, yer kaplayan, karmaşık, hantal vites kollarıyla uğraşarak aracı durdurmak zorunda bırakmıyor. "Sürüş Anında Arazi Vitese Geçiş Sistemi" sayesinde sadece tek bir düğmeye dokunularak araç, dört çeker sürüşe geçebiliyor veya iki çeker sürüşe dönebiliyor. 4L yüksek çekiş modundaki 1:2.482 tahvil oranıyla araç, engebeli arazi ve zorlu doğa şartlarında sürüş yapılmasına imkan tanırken; nötr mod, arkada yük çekmeyi çok kolay hale getiriyor. Isuzu D-Max'in çekiş modu değişimi, saatte 100 km hıza kadar devreye giriyor.

Etiketler
Ynt: Tek Düğmeyle 4x4 Oluyor

merhaba

100 km ile giderken 4 çekere kim geçer?
bu hızla ancak kaygan yolda 4 çeker istenilebilinir!!
sonra ne olur?

Birde mümkün olsa da Türkiyede satılan
Isuzu D-Max,
Toyota Hilux,
Nissan ve
Mitsubishi 4X4 pikupların testini okusak.

Ynt: Tek Düğmeyle 4x4 Oluyor

Arazi aracının tek düğmeyle değil tek tekmeyle 4 çekere geçeni makbuldür ;D ;D
O düğme elinizde kalırsa nolacak? Öyle düğme falan gelmez bize :D
Bu arada D-max'i Kartalkaya'da test etmiştim arazisi hiç fena değildi ;)

Ynt: Isuzu D-Max

slm ben dag ve arazi sporları nerelerde yapılıyor mera ediyorum ve katılmak istiyorum yard olursanız sevinirim

Merhabalar bende D-MAX 4x4 3,0 var
herşeyinden çok memnunum
arazi performansı süper
yakıt tüketimi motora göre iyi
ama tek canımı sıkan şey 4x4 e tek tuşla geçiyor olması
manuel olsa çok daha iyi olurdu.

valla bizdede var bir tane şirkette kullandığım isteyen varsa hemen satabılırız 2006 moel 3.0 mazot katili otomatik full olan modeli fiyattada anlasırız siyah renkte arkası kapalı yarım kapaklı benzinlikle ortak olmak isteyenlerin kaçırmaması gereken bir arac...... :p

Valla kardeş 3000 motora göre benimkinin yakıtı normal geiyor bana
şuda bir gerçekki performans istiyorsan yakıta kıyacaksın
ben burdaki 2500 lüklere arazide nal toplatıyorum :D :D

cenkcc' Alıntı:
valla bizdede var bir tane şirkette kullandığım isteyen varsa hemen satabılırız 2006 moel 3.0 mazot katili otomatik full olan modeli fiyattada anlasırız siyah renkte arkası kapalı yarım kapaklı benzinlikle ortak olmak isteyenlerin kaçırmaması gereken bir arac...... :p
valla bu mesajı okuduğumda şaşırdım acaba benim araç mı farklı diye.2 aydan fazla süredir 2006 model 3,0 4*4 otomatik vites araç kullanıyorum ve ölçtüğüm yakıt tüketimi şehiriçi km de 0,30-0,32 kr.dir.eğer 3000 cc motoruyla bu oranlara yakıt canavarı tabiri yakıştırılıyorsa dahada bişey demem...

benim araç 3000 düz yakıtı 1 yıldır takip ediyorum kış soğuklarında 9.5 lt ye kadar çıktı ama normal zamanlarda 8.5 lt civarı yakıyor uzun yolda deneme fırsatı bulamadım ama 8.0 lt altına düşer herhalde

arazi sistemi hiç sorun yaşatmadı ama 3.0 olmasına ramen biraz hantal hafif zorlu arazide 4h de motor zayıf kalıyor düşük devirlerde torku zayıf çip tuning yaptırmayı düşünüyorum

Isuzu D-max, pick-up segmentinde hiçbir rakibinde olmayan VGS denilen bir turbo sistemi bulunmaktadır. Değişken geometrik sistem turbo şarj ünitesi denilen bu teknoloji düşük devirde yüksek tork üreterek yakıt tüketimini minimize eder. Ayrıca sürüş esnasında daha az debriyaj kullanımı sağlayan sistem aracın kullanımını da rahatlatmaktadır. Mesela 120 km hızla giderken hız 60'a düştüğünde vites düşürmeye gerek kalmaz. Bildiğiniz gibi motor sistemine ne kadar hava girerse o kadar çok yakıt kullanmaktadır. Araçların yüksek tork elde edebilmesi için daha fazla havaya ihtiyaç duyulur. Bu VGS sistemindeki kapakçıklar, açı vererek havanın az olmasına rağmen daha fazla hava ile oluşturulması muhtemel gücü ortaya çıkarır. Bu yüzden yakıt tüketimindeki kıyaslama rakipleri ile ise açık ara birinci gelecektir. Eğer ki farklı bir kıyaslama varsa onu bilemem.

benim 3000 d max 2005 model galiba bu modellerdeki turbolar değişken geometrili değil 1800dd da 0.4 2000dd da 0.5 2500dd da 0.7 2750dd da max 0.8 bar basınc verebiliyor tabiki bu değerler yokuşta tam yükte

herkese saygılar;
2007 model ısuzu d max kullanıyorum 3.0 litre 4*4 ve otomatik, bundan önce 2006 nissan country , l200 magnum, ford ranger sahibi oldum ve gerçekten ısuzu'yu çok beyendim. İşim gereği 2 hafta'da bir beyşehir üzümlüye seyahat ediyorum istanbul'dan ve üç araçım ile'de birçok defa bu yolu gittim, kar, bozuk yol,vs.. hiçbir aracım tık demedi hepsi güzel arabalar ancak ısuzu ile bozuk yolda araba'nın içinde tık ses yok ve gerçekten sürücüsünü hiç yormayan bir araç. Yetkili servisinde bp'nin 15w-40 madeni yağını koyuyorlar bu arabaya malesef, ben castrol heavy duty enduron tam sentetik 10w-40 kullanıyorum ve motor sesinin yarı yarıya azaldığına şahit oldum. Otomatik şanzıman'dan ise korkum yok zira bmw ve audı firmaları'nın 1600 kg üstü araçlarına kullandığı şanzıman ile aynı marka şanzıman var aracın üstünde ve ben şunu net söyleyebilirim ki patronumun 2008 7.30d bmw si ile aynı vites değiştiriş tepkilerini yaşıyorum(tek fark sürat :smiley: ) belki sizlerin başını ağrıttım ama ben otobüs sahibi iken 1 yılda 300000 km'den fazla yol yapardım ve dizelciliğime güvenirim ki sizi temin ederim Isuzu markası mekanik olarak hafif ticari sınıfında kesinlikle rakipsizdir. hepinize saygılar diliyorum.

yakıt konusunda bilgi sahibi olmak isteyen arkadaşlar var ise şu anda aracım uzun yolda sabit 100km sürat ile tam 30 kuruş yakıyor (mazot birim fiyatı 3,89 lira) hava filtresi yeni, lastik ebatlarım 245/70/16 ve havaları önler 30, arkalar 32psi, kullandığım motor yağı üsttede yazdığım gibi 10w-40 tam sentetik castrol enduron, otomatik şanzıman yağım castrol Transmax Dex III Multivehicle.arkada 4 adet şezlong, bir masa, mangal ve biraz ıvır zıvır ile :smiley: :smiley: doğru araca sahip olduğumu düşünüyor herkese saygılar diliyorum

http://forum.planetisuzoo.com/viewtopic.php?f=1&t=68417 isuzu diferansiyellerinin sağlam olup olmadığını araştırıyorum yabancı sitelerde

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,420
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri