Isuzu-D-Max Kaç Kişiyiz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gobazes Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 143
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 98,580
Yaklaşık dokuz aylık bir karar sürecinden sonra (0km olsun, 2.el olsun bolca marka ve bolca araç inceledim, test ettim) Isuzu D-Max V-Cross 4x4 2013 almaya karar verdim. Özellikle Tiskeli nickli kullanıcıya teşekkür ediyorum, aklımı çelmeye yönelik yararlı bilgiler verdi.

Pazartesi işlemlere başlayacağım. Stokta var bayinin, siyah renkli. Eve getirince resmini yükleyeceğim.

Test sürüşü yapana kadar aklımda halen "acaba 4-5 ay daha Ranger Wildtrak'ı beklesem mi?" düşüncesi vardı, ama test sürüşünde resmen büyülendim ve testin bitiminde araçtan inerken kararımı verdim: "Bu araçtan bir daha inmek istemiyorum" dedim.

Aranıza katılacağım için çok heyecanlıyım.

Etiketler
theFaceFistingCyborg' Alıntı:
Yaklaşık dokuz aylık bir karar sürecinden sonra (0km olsun, 2.el olsun bolca marka ve bolca araç inceledim, test ettim) Isuzu D-Max V-Cross 4x4 2013 almaya karar verdim. Özellikle Tiskeli nickli kullanıcıya teşekkür ediyorum, aklımı çelmeye yönelik yararlı bilgiler verdi.

Pazartesi işlemlere başlayacağım. Stokta var bayinin, siyah renkli. Eve getirince resmini yükleyeceğim.

Test sürüşü yapana kadar aklımda halen "acaba 4-5 ay daha Ranger Wildtrak'ı beklesem mi?" düşüncesi vardı, ama test sürüşünde resmen büyülendim ve testin bitiminde araçtan inerken kararımı verdim: "Bu araçtan bir daha inmek istemiyorum" dedim.

Aranıza katılacağım için çok heyecanlıyım.

Şimdiden hayırlı olsun. :smiley: Otomatik vitesin performansını merak ediyorum. Acaba vites geçiş sarsıntısı az mı veya hızlı geçiyor mu?
Deneyimlerinizi yazarsanız sevinirim.

Teşekkürler.

Çeki demiri ile bilgi verebilirim şu aşamada; (serviste çeki demirli bir tane vardı, ona baktık) dizaynı güzel idi, ancak uzaklaşma açısını fantastik ölçüde etkilecek kadar dışarıda ve aşağıda gözüktü gözüme, ihtiyacım olmasına rağmen almadım. Metal tampona takma-çıkmalı birşeyler ayarlarım yakında diye düşündüm.

Test sürüşünde vites geçişlerini hiç hissetmedim, ama cumartesi günü akşamüzeri test sürüşü yaptığım için pek fazla açık yol bulamadım, yüksek viteslerde durum gene böyle mi bilmiyorum. Sürüşten ziyade konfor testi olduydu yani. Özellikle rölantideki motor sesi çok hoşuma gitti bu arada.

Aracı sanıyorum pazartesi teslim alabileceğim; çarşamba ya da perşembe daha detaylı izlenimlerimi yazarım.

Perşembe teslim aldım. Tam kayıt yapayım artık:
2013 Isuzu D-MAX V-Cross A/T --- İstanbul, Zekeriyaköy; Balıkesir, Ayvalık

Otomatik vites, D'de dururken çok "konfor" odaklı çalışıyor. Yokuş aşağı hızlanma olmuyor, gazı kökleseniz de koltuğa yapıştırmıyor, motor sesini duymasanız vitesin değiştiğini anlamıyorsunuz vs. Sequential, yani sıralı vitese geçince ise, çılgınlaşıyor araç; koltuğa yapıştırıyor.

Çok yoğun olduğum için pek fazla da kullanamadım, şimdilik böyle bir izlenimim oldu. Daha asfalt dışına da çıkamadım, otoyola da...

2.5 Isuzu D-max Trabzon - Vakfıkebir :smiley:

20121216 074758

5

Merhaba Dağ turizmi projesi için iki tane 2010 otomatik 3000 motor Dmax aldım,müthiş araçlar çıkmadığım dağ bayır kalmadı
Katır gibi mübarek...

Herkese selamlar...
2008 4x2 beyaz d max imiz var 136 bg performansı sağlamlığı yol tutuşana diyecek yok.
4x4 2008-2010 arası 3000 cc otomatik vites bakıyoruz ama otomatik şanzıman 2.elde kesinlikle ağrıza verir diyorlar yetkili serviste kapı komşu ustamız var özelliklede o söylüyor.Ağrızayla karşılaşan var mı durum nedir.
Lütfen çok acill yorumlarınızı bekliyorum.

SAYGILARIMLA...

Arkadaşlar,
D-max kullanan kaç kişiyiz, bu sayfada listelesek, servis yedek parça vs konularında sorulara cevaplar üretsek , yani araçlar hakkında faydalı bilgileri paylaşsak fena olmaz
aracın motoru yılı rengi isim ve il ilçe leride eklersek , faydalı bir paylaşım olur sanıyorum.
saygıllar
Merhaba arkadaşlar 2009 rangerdan sonra 2014 v cross ile aranızdayım

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım 2006 4*4 otomatik 3.0 D-Max sahibiyim (A/T temple oil) ikaz ışığı 80 km hızdan sonrası uyarı veriyor bilgisi olan yardımcı olabilirmi?şimdiden teşekkürler

Selamlar yaklaşık 2 ay önce 5.25 ortiz karavan aldım. Donanımlardan dolayı bir hayli ağırlaşan ortiz karavanı 1.6 motor linea araba ile çekme düşüncemiz yaptığımız bir kaç deneme seyahat sonunda biraz zor olacağı izlenimi uyandırdı bende. 70 km üstüne çıktığımızda özellikle yokuş aşağı inişlerde ve sert rüzgarlı yollarda linea da direksiyon hakimiyeti zorlaştı araç sağ sola hafifte olsa geziyordu. Bu yüzden 4*4 bir araba arayaşına girdim ve kafama ve bütçeme uygun olan d-max 2.5 4*4 twin turbo araçı almaya karar verdim. Resimdeki araç için bazı ilaveler dizayn olarak yaptıracağım. Kamuflaj yan barlar ön arka korucu tamponlar üst bar ve aydınlatmalar vs. bu konuda d-max kullanıcıları olarak öneri ve görüşlerinizi buradan paylaşmanız konusunda sizlerden ricam olacak. Şimdi den teşekkür ederim.

27973544_1609485412492504_5952709528407396314_n.jpg

Arkadaşlar selamlar. 2008 model 3.0 dmax aracım var. Teknemi suya indirirken araçla denize geri geri girdim. O ana kadar sorunsuz çalışan 4 çeker şu anda çalışmıyor. Neden olabilir başına daha önce gelen oldumu

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR