Isuzu D Max 3.0cc Otomatik Viteslerde Kronik Arıza Olduğu Doğrumu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yesilceli Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 26
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 23,500

yesilceli

Ana Kamp
Selamlar
Bu konu benim için çok önemli gerçekten çünki hiçbir kesin bilgi bulamadım. Isuzu D max 3000 motorların otomatik şanzımanında sorun olduğunu ve kesin ağrıza verdiğini söylüyorlar servis ustaları euro 3 otomatik vites 2005 2007 arası 3000cc D max almayı düşünüyorum ama bu söylenti hayallerimi yıkıyor başına böyle bişey gelen var mı.Tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim iyi günler...

Etiketler

Lastik bf goodrich at şimdi ne beklediğimiz önemli aslında çoğu zaman 4x2 araçların kesinlikle geçemeyeceği yerleri geçiyorum ama kaydığında önü arkası oyuk olduğunda kendini alamıyo bu böyle yani 10 yıldır pikap var öte yandan yolda gidiş yol tutuş güç performans kesinlikle mükemmel lakin bazen bıkkınlık veriyor bana hafta sonu bi yere kaydırdım traktörle çektik bi lastik hafif askıda kaldı tabi difflock yok boşa dönüyo teker bu seferde kendini alamıyo ve kesinlikle 4x2 pikabın yaktığı mazota yazık ben soğudum ama pikaptan başka arabaya binmem 4x4 olmak kaydıyla.

bende 94 model 4x2 ısuzu vardı pıkaplarda kasada 500 kg ve ustu yuk olmayınca ıslakda camurda karda senı terketır uzer cok sevdıgın arabadan nefretlık gelır

butcenız el verıyorsa 4x4 alın ısuzu kolay kolay mekanık olarak uzmez sızı ben oyle bılıyorum

bayar28 abi ısuzuya alakanı biliyorum bende senin gibi ısuzu aşığıyım bütcem şuan 4x4 yetmiyo ama ısuzudan hevesimde geçmiyo 2008 d max var çok performanslı çok güzel daha önce 98 tfr vardı onun tadı hala damağımda çok güzel arabaydı iyi giderdi hiç yakmazdı.

bendede 1994 TFR vardı hala tadı damagımda sımdı yollarda nerde bır ısuzu gorsem arkasından oylece bakarım dıyeceksınkı al benım ısımı gormuyor arka koltuklar cok dar

Merhaba arkadaşlar
Bende 2006 model dmax 3000 4x4 otomatik var
Araç çok güzel yakıtı az her yere girip çıkıyor sadece geri vites biraz zayıf kalıyor ilk başlarda arıza var diye düşündüm araştırmalarım sonucu arıza değil normal olduğunu öğrendim kafaya takılacak birşey değil almayı düşünenlere tavsiye ederim.

Merhaba arkadaşlar
Bende 2006 model dmax 3000 4x4 otomatik var
Araç çok güzel yakıtı az her yere girip çıkıyor sadece geri vites biraz zayıf kalıyor ilk başlarda arıza var diye düşündüm araştırmalarım sonucu arıza değil normal olduğunu öğrendim kafaya takılacak birşey değil almayı düşünenlere tavsiye ederim.
İyi akşamlar

Aracınızı güle güle kullanın öncelikle.
Isuzu D maxleri iyi biliyorum bizde de 2008 D max var.2005-2007 seri olan d maxlerde otomatik şanzıman dayanıksızmış güya servis ustaları böyle söylüyor.Kesin bozulur ağrıza yapar şu bu beni arabadan soğuttular resmen ve bunun üzerine bir sürü araştırma yaptım ve Jatco marka şanzıman kullandıklarını öğrendim ki çok sağlam bi sanzıman olduğunu bir sürü forumdan okudum ve çok markanında otomatik şanzıman aldığı bir markaymış.Şimdi ben ne yapmalıyım yada siz hiç bi sorunla karşılaştınızmı veya duydunuz mu.

İyi akşamlar
2005 2007 dmax lardaki arıza diye söylenen şey aracı ilk çalıştırdığınızda D veya R ye aldığınızda aracın hemen yürümemesi bununda sebebi şanzumanın yağ püskürmeli olması bunun normal oldugu soyleniyor sonuc olarak ben çok memnunum sizede tavsiye ederim.

Evet kullandım aynı araçtan amcamda var sıfır almıştı hatta şuan 250binde şantiyesi var falan,kullanıyor yani bi sıkıntı yok gayet güçlü sorunsuz bi araç karda kışta banamısın demiyor çağu zaman en yakın örnek o araç aslında ama soru işareti oluyor işte.benim kafama takılan olay servisdeki ustalarını ısrarla alma demesi bütün sorun bu yani ama alacağım sanırım artık, ya karnı gelir ya sırtı gelir

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri