İstanbul'dan Erdek'e Kadar?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hazanfer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,140

hazanfer

Uçmasamda Yükseklerde Hayalim :)
Yer
istanbul
Web
www.fotobiyografi.com
Arkadaşlar pazartesi İstanbul'dan çıkıp Körfezi dolaşarak Erdek'e gideceğiz. Bir haftalık gezi olacak, yol boyunca mutlaka yoldan sap şurayada uğra, görmeden gelme, diyeceğiniz yerleri bekliyorum [ lakin araç colt öyle araziye falan giremez ona göre :smiley: standart bir araçın gidebileceği yerler olsun lütfen ].
Yolculuk konaklamalı olacak; varsa şurada mola verin, akşama kadar gezin, gecede şu pansiyonda kalın, temiz ve ucuzdur gibi tavsiyeler bekleniyor. Gidiş süresi 3 güne kadar uzatılabilir. Sonrada Erdek ve çevresini gezeriz günü birlik olarak.
Evet yola çıkmaya son iki gün acele edin :( ne olur?

Etiketler
Ynt: İstanbul'dan Erdek'e Kadar?

Vay be ben gittim geldim halen bi cevap yok, neyse artık ben gidip geldiğim yerleri anlatırım ama şimdi yatacağım gelir gelmez bi heves bakayım dedim kim ne yazmış diye ama nerdeee :(

Valla Mete gezdim gördüm desem yalan olur çok maceralı oldu bu seneki tatil.

Plana göre ilk durak darıca hayvanat bahçesiydi ki öylede oldu çok güzel bir yer ama bir okadarda karışık ve düzensiz yapılmış biz hala emin değiliz ne kadarını gezdik diye çünkü hiçbir yönlendirici tabela yok, kafana göre geziyorsun aynı yerlere tekrar gelip geri dönüyorsun sonra başka başka güzergahlar çıkarıyorsun falan.

Neyse ikinci durak İznik gölü'nde akşam yemeği ve konaklama idi ama bizim afacan kuzen rahatsızlaşıp kusunca gölün kıyısından transit geçip Bursa'ya gitmek zorunda kaldık bizde ordan şu Cumalıkızık köyüne gittik ve orda geceledik evet o meşhur dizinin çekildiği 700 yıllık konakta kaldık Uludağdan gelen kar soğunda akşam üşüdük; sabah köyü gezip çok, çok beğendikten sonra afacan beyin ve hanımların sağlık durumunu düşünerek geze, geze Erdek'e gitme turu iptal edilerek direkt olarak Erdek - Ocaklar köyüne gidildi ve bir daire bulunarak 4 günlük yerleşik hayat başladı, deniz sefası yapıldı ama ne sefa ikinci günün akşam üzeri bende vuku bulan alerji nedeni ile keyfim iyiden iyiye kaçtı bütün vücudum kabarmış kaşımamak için kendimle savaşıyordum ama ne savaş parmagımı değdirdiğim anda yarım metre alan kaşınıyor kabarıyor. Hemde bu olay Turanlar köyünün sahilinde başladı hemen arabaya atladık doğru Erdek devlet hastanesine ama yolda yüzüm uyuşmaya başladı arabadakilere çaktırmadım ama bir ara nerdeyse arabayı bile süremeyecek hale geldim uyuşukluk ve kaşıntı nedeni ile. Bir iğne iki ilaç sabaha zor düzeldim ve işin ilginci neden olduğunu doktorda bilmezmiş alerji olduğu için sebebi senin bulman gerekiyor dedi.

Ocaklar herşeye rağmen O koca, koca bu sene peydahlanan kahverengi, zehirli denen deniz analarına rağmen çok güzel ve eğlenceliydi.
Sonra dönüş yolu tekrar bursa bu sefer uludağ milli parkı ve Bursa Ulucamii gezildi, esnaftan tavsiye alınarak eski garajda iskender yendi mest olundu ve İstanbul'a dönüş yolu.

Bursa meydan - İstanbul Merter 3 saat: Tatil bittiiiiiii :smiley: :( :(

Şimdi sen tavsiyelerini yinede yap biz gezemedik ama birileri illa çıkar okur onlar gezer, hem biz bu tatilden bişey anlamadık ilerde bir sene tekrarını yaparız.

Benim tatilimden çıkardığım tavsiyeler Cumalıkızık köyü görülmeli ve o serin kar havasında bir gece kalınmalı,
Bursa eski garajda iskender yenmeli,
Darıca hayvanat bahçesi dikkatli ve detaylı olarak gezilmeli özellikle o tiyatrocu turna kuşları bulunum oynatılmalı mütiş güzellikte iki hayvan hem mütiş bir uyumla dans ediyor hemde şakıyorlar size. Arkanızı döndüğünüz anda da dansı bırakıp avaz avaz bağıraya başlıyorlar... Çok güzeldi.

dostum cok gecmıs olsun dıyelım baslarken gezınızden bırsey anlamamaısınız bu sefer anladıgım kadarı ıle bosuna dememısler herseyın bası saglık dıye.denızde yuzerken denız anası falan dokunmus olmasın su kahverengı olanlardan belırtılerıne bakmalı belkı odur sebebı.daha onceden geldınzımı bılmıyorum ama kapıdag gercekten dogası ve bakırlıgı ıle ılgı cekıcı bır yer marmara bolgesınde olupta bu kadar bakır kalması cok ılgınc.gezılıp gorluecek cok yer var ılerleyen gunlerde tam bır kapıdag gezısı yapıp fotograflayıf sıteye koymayı dusnuyorum bugunlerde bıraz yogunum gercı ama bırdahakı gelısınızde muhakkak haberım olsun..

merhaba öncelikle geçmiş olsun. malesef çok şanssız bir zamanda gelmişsiniz. bahsettiğiniz deniz anaları Ocaklar'da her zaman olmuyor.

Bu arada trekking de yaptınız mı? mesela ormanlı köyü civarlarında şelalelere rastlayabilirdiniz:

http://www.ocaklar.co/index.php/kapidag-selaleleri.html/

sevgiler.

Erdek'ten ulaşım sağlanan ve Marmara Denizi'nin en güzel adalarından birisi olan Avşa Adası'nı biliyor musunuz ?
Avşa Adası yerli tatilcilerin uğrak yeridir. İstanbul'da yaşayan kişilerin ise haftasonu güzel bir tatil yapabileceği sayılı tatil beldelerinden bir tanesi.
Avşa Adası'nda tatil yapmak istiyorsanız
Avşa Adası Otelleri Ve Avşa Otelleri Fiyatları - Avşa Otelleri ile sitemiz içerisinden iletişime geçerek erken rezervasyon yapabilirsiniz.

Erdek'ten ulaşım sağlanan ve Marmara Denizi'nin en güzel adalarından birisi olan Avşa Adası'nı biliyor musunuz ?
Avşa Adası yerli tatilcilerin uğrak yeridir. İstanbul'da yaşayan kişilerin ise haftasonu güzel bir tatil yapabileceği sayılı tatil beldelerinden bir tanesi.
Avşa Adası'nda tatil yapmak istiyorsanız
Avşa Adası Otelleri Ve Avşa Otelleri Fiyatları - Avşa Otelleri ile sitemiz içerisinden iletişime geçerek erken rezervasyon yapabilirsiniz.

Eeee
Kusura bakmayın ama yanlış yerdesiniz.

İlker Bey sitemiz içerisinde Avşa Adası'nda yapabileceğiniz kamp alanları ve daha fazlası da yer almaktadır efendim.
Ziyaret ederek Avşa Adası'nda ilginizi çekebilecek bilgiler edinebilirsiniz.
Avşa Adası Otelleri Ve Avşa Otelleri Fiyatları - Avşa Otelleri

Aslında sitemim tam olarak bundandı.
İlk mesajı reklam içerekli atmak.
Oysa bölgenizdeki kamp alanlarını, karavanla konaklama alanlarını paylaşıp bölgenizi tanıtsanız daha güzel olurdu.
Sizinle alakası yok ama kışın reklam verip sezonda gittiğinizde yüzünüze bakmayan pek çok işletme var.
Yıllardır kampçllığı tercih etmemizin sepepleri içinde emin olunki buda var.

Aslında sitemim tam olarak bundandı.
İlk mesajı reklam içerekli atmak.
Oysa bölgenizdeki kamp alanlarını, karavanla konaklama alanlarını paylaşıp bölgenizi tanıtsanız daha güzel olurdu.
Sizinle alakası yok ama kışın reklam verip sezonda gittiğinizde yüzünüze bakmayan pek çok işletme var.
Yıllardır kampçllığı tercih etmemizin sepepleri içinde emin olunki buda var.
İlker bey sitemiz içerisinde görüyorsunuz ki herhangi bir reklama yer verilmemiştir. Reklam seçenekleri oluşması halinde bile öne çıkarılacak bir durum söz konusu olmayacaktır.
Amacımız Avşa Adası'na gelecek misafirlerin tamamen bilgilendirilmesi hedefindedir.
Sitemizi takip ederek göreceksiniz ki kamp alanları sayfamızda gün geçtikçe düzenlenerek dilediğiniz şekilde yararlanabileceksiniz.

İlker bey sitemiz içerisinde görüyorsunuz ki herhangi bir reklama yer verilmemiştir. Reklam seçenekleri oluşması halinde bile öne çıkarılacak bir durum söz konusu olmayacaktır.
Amacımız Avşa Adası'na gelecek misafirlerin tamamen bilgilendirilmesi hedefindedir.
Sitemizi takip ederek göreceksiniz ki kamp alanları sayfamızda gün geçtikçe düzenlenerek dilediğiniz şekilde yararlanabileceksiniz.

İlk mesajınızdaki link açılmayınca (int kaynaklı olabilir) nick inize bakınca da sadece bir otel reklamı yaptığınızı düşündüm.

Kamp ve karavan alanları sayfalarınızı takipte olacağız.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri