İstanbul'dan Doğu Karadeniz'e Kamp Tavsiyesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan jeangenet Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,374

jeangenet

Yeni Üye
Herkese selamlar... 3 kişi İstanbul'dan Doğu Karadeniz'e doğru yola çıkmak ve kamp yapmak istiyoruz. Zamanımız 10 gün, o yüzden de İstanbul'dan uçakla bir yere geçip (burası trabzon mu olmalıdır bilmiyorum), ordan araç kiralayarak devam etmeyi hayal ediyoruz. Artvin'i mutlaka göstermek istiyorum onlara (yurt dışından geliyorlar da), forumlardaki pek çok deneyimi okudum ama bizim plana uyabilecek olanı bulamadım henüz.
Yolculuktan beklentilerimiz şunlar: Bolca kamp (arada bir veye iki motel, pansiyon yapabiliriz, mutlaka şurda kalın derseniz) ve bolca yürüyüş... Yürümek ve yorulmakla ilgili bi derdimiz yok yani, yeter ki bolca güzel şey görelim, gösterebileyim onlara da...
Tarihlerimiz Ağustos ortası, en güzel zamanları olduğunu da okudum forumlardan.
Benim önceliğim rota için tavsiyeler. Önerilerinizi yazabilirseniz çook sevinirim.
Uğur

Herkese selamlar... 3 kişi İstanbul'dan Doğu Karadeniz'e doğru yola çıkmak ve kamp yapmak istiyoruz. Zamanımız 10 gün, o yüzden de İstanbul'dan uçakla bir yere geçip (burası trabzon mu olmalıdır bilmiyorum), ordan araç kiralayarak devam etmeyi hayal ediyoruz. Artvin'i mutlaka göstermek istiyorum onlara (yurt dışından geliyorlar da), forumlardaki pek çok deneyimi okudum ama bizim plana uyabilecek olanı bulamadım henüz.
Yolculuktan beklentilerimiz şunlar: Bolca kamp (arada bir veye iki motel, pansiyon yapabiliriz, mutlaka şurda kalın derseniz) ve bolca yürüyüş... Yürümek ve yorulmakla ilgili bi derdimiz yok yani, yeter ki bolca güzel şey görelim, gösterebileyim onlara da...
Tarihlerimiz Ağustos ortası, en güzel zamanları olduğunu da okudum forumlardan.
Benim önceliğim rota için tavsiyeler. Önerilerinizi yazabilirseniz çook sevinirim.
Uğur
Merhaba,
Çektiğiniz fotoları anında yükleyecekmisiniz yoksa tatil dönüşü mü yüklersiniz. Bende 13 ağustosta İstanbuldan yola çıkacağım. Tahmini 15-16 ağutosta Samsundan giriş yapacağım karadeniz turuma. Sizin fotoğraflarınıza bakarım ona göre yönlenirim diye düşündüm.Ondan sordum foto yükleme süresini.

Merhaba,
Çektiğiniz fotoları anında yükleyecekmisiniz yoksa tatil dönüşü mü yüklersiniz. Bende 13 ağustosta İstanbuldan yola çıkacağım. Tahmini 15-16 ağutosta Samsundan giriş yapacağım karadeniz turuma. Sizin fotoğraflarınıza bakarım ona göre yönlenirim diye düşündüm.Ondan sordum foto yükleme süresini.

Selamlar... Fotoğraf yüklemeyi düşünmemiştim ama dilerseniz size telefondan gönderebilirim.

Selamlar... Fotoğraf yüklemeyi düşünmemiştim ama dilerseniz size telefondan gönderebilirim.
Fotoğraf yüklerseniz gerçekten isabetli olur, hem tecrübelerinizi paylaşırsınız hem de bizler görselleri de almış oluruz.
Bu arada eğer imkanınız varsa, hala çıkmadıysanız veya yollardaysanız Ordu ilini asla es geçmeyin.
Birbirinden müthiş yerler var.

Merhaba daha önce 5 defa Karadeniz turu atmama rahmen Karadenize doyamıyorum inanın 20 gün yetmiyor herkese gezip görmesini tavsiye ederim. ilk gideceğim zaman sene 2011 de kendim için şöyle bir liste hazırlamıştım sizlerle paylaşmak isterim belki bir faydası olur.

ARTVİN :
1 .MENÇUNA ŞELALESİ ARHAVİ İLÇESİNDE
2. KARAGÖL SAHARA MİLLİ PARKI ŞAVŞAT İLÇESİNDE KAMP YAPILABİLİR
3. CAMİLİ GORGİT TABİAT KORUMA ALANI BORÇKA İLÇESİNDE
4. ARSİYAN YAYLASI ŞAVŞAT İLÇESİNDE YUSUFELİNDE GREENPEACE KAMP ALANI VAR UNUTMA
5. KAFKASÖR YAYLASI ŞEHİR MERKEZİNE 10 KM UZAKLIKTA BUNGALOWLAR VAR
6. ARTVİN KENT ORMANI ŞEHİR MERKEZİNE 8 KM UZAKLIKTA
7. HATİLA VADİSİ MERKEZDEN 10 KM UZAKLIKTA
8. MAÇAHEL CAMİLİ KÖYÜ BORÇKA İLÇESİNDEN GİDİLİYOR
RİZE :
1. AYDER YAYLASI ÇAMLIHEMŞİN İLÇESİ SINIRLARINDA
2. ŞENYUVA KÖYÜ ÇAMLIHEMŞİN İLÇESİ SINIRLARINDA
3. ÇAĞRANKAYA YAYLASI İKİZDERE SINIRLARINDA BİZİM GİTTİĞİMİZ YAYLA
4. OVİT YAYLASI İKİZDERE SINIRLARINDA
5. KAVRUN YAYLASI AYDER'DEN GİDİLİYOR ŞENLİKLER YAPILIYOR GİDİLMELİ
6. POKUT YAYLASI VE SAL YAYLASI
7. POLOVİT YAYLASI ÇAMLIHEMŞİNDEN 4 SAAT ARABA İLE ULAŞILIYOR
8 ELEVİT YAYLASI GÜZEL KALACAK YER OLABİLİR
9. ANZER YAYLASI
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------TRABZON :
1. SÜMELA MANASTIRI MAÇKA İLÇESİNDE 2. HAMSİKÖY MAÇKA'DAN 8 KM UZAKLIKTA
3. HAÇKA OBASI YAYLASI PANSİYON VAR DÜZKÖY İLÇESİNE 12 KM UZAKLIKTA MANAV KASAP VAR
4. UZUNGÖL DEN YUKARIDA GARESTER YAYLASI GİTMEYE DEĞER
5. ŞOLMA YAYLASI MAÇKA'DAN 22 KM UZAKLIKTA ARABA İLE GİDİLİYOR
6. SULTAN MURAT YAYLASI ÇAYKARA'DAN 25 KM TOPRAK YOL
7. ŞEKERSU YAYLASI ÇAYKARA'DAN 37 KM UZAKLIKTA
8 . HALDİZEN- DEMİRKAPI YAYLASI GİDİLMELİ UZUNGÖL'LÜN ŞERAH KÖYÜNDEN 16 KM UZAKLIKTATOPRAK YOL ARAÇ İLE RAHAT GİDİLEN ORMAN YOLU
9. ALTINDERE VADİSİ GÜZEL DERELER VAR. MAÇKA'YA 18 KM UZAKLIKTA KAMP İÇİN GÜZEL
GİRESUN :
1. PAŞA KONAĞI YAYLASI BULANCAK İLÇESİ KOVANLIK BELDESİNDE 5 KM UZAĞINDA KONAKLAMA İMKANI VAR YADA ÇADIR KURULABİLİR.
2. GÖLYANI YAYLASI YAĞLIDERE İLÇESİNE 51 KM UZAKLIKTA BİRAZ UZAK SANKİ :smiley:
3. SİS DAĞI YAYLASI MUTLAKA GİDİMESİ GEREKEN BÜYÜK YAYLA
4. KULAKKAYA YAYLASI GİRESUN MERKEZE 45 KM UZAKLIKTA ULAŞIM KOLAY GİDİLEBİLİNİR
5. BEKTAŞ YAYLASI DERELİ İLÇESİNE BAĞLI İL MERKEZİNE 56 KM UZAKLIKTA 2 YILDIZLI OTEL VAR
6. KÜMBET YAYLASI Dereli'den sonra Güdül- Yüceköy üzerinden 60 kilometre sonra gidebilir ya da Şebinkarahisar yolundan gidip İkisu-Uzundere üzerinden ulaşabilirsiniz.

7. Plajlar:
Yaz aylarında Giresun'da bulunacaksanız Giresun Plajlarını keşfetmenizi ve Karadeniz'in tadını çıkarmanızı öneriyoruz. Tertemiz bir sahil şeridine sahip olan Giresun'da Arif Kumaş Plajı, Giresun Plajı, Belediye Plajı, Emniyet Plajı, Tabya Plajı, Jandarma Plajı denize girebileceğiniz plajlardan.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ORDU:
1 . ULUGOL :
Ordu-Gölköy'ün dinlendirici bir atmosfer yaratan noktalar arasındaki Ulugöl, yeşil ve mavinin en gerçekçi hallerini sunar misafirlerine.
Haruniye Köyü ve Süleymaniye Köyü arasında kalan Ordu Ulugöl, ilçe merkezine yaklaşık 17 kilometrelik bir mesafede bulunur.
Bu doğal manzarada piknik yapmak serbest olup, kamp alanı olarak da kullanılabilmektedir. Aynı zamanda WC, su gibi ihtiyaçlara cevap verir. Bölgenin en hareketli olduğu dönem, Temmuz ayında yapılan Ulugöl Şenlikleri'di

2. TURNASUYU VADİSİ: Ordu, merkezine yakın bir yerde en güzel yürüyüş alanlarından birini gizlemektedir.Turnasuyu Vadisi, el değmemiş güzelliği ile buraya keşfe gelenleri kendine hayran bırakıyor.Çoğu rengin tonlarını görsel bir şovla sunan vadi, gezi yapmak isteyenlerin doya doya vakit geçireceği bir noktadır
3. BOZTEPE : MERKEZDEN TELEFERİKLE ÇIK

4. Plajlar:
Karadeniz'in masmavi sularının ve tertemiz kumsallarının keyfini çıkarabileceğiniz plajlar var Ordu'da. Yaz aylarında Çaka Kumsalı, Mavi Dünya Plajı ve Efirli Plajı en çok ilgi gören plajlardan.

SAMSUN :
1 . AMİSOS TEPESİ :
Samsun şehir merkezine 4 kilometre uzaklıkta olan Amisos Tepesi, Baruthane olarak adlandırılan bir noktada bulunmaktadır.
Amisos Tepesi yerli ve yabancı turistlerin en çok merak ettiği yerlerden biridir. Tepeye teleferikle çıkılması bu yolculuğu daha cazip kılar.
2 . LADİK GÖLÜ : Samsun'un coğrafyasını güzelleştiren yapılardan biridir Ladik Gölü, 870 hektarlık bir alana hâkim olan Ladik Gölü'nün üzerine küçük adacıklar bulunur.
Göl, SİT alanı olarak ilan edilmiş olup, çevresinde yapılaşma izni yoktur. Gölün çevresindeki dağ ve orman manzaraları insanı dinlendiren bir atmosfere sahiptir. Gölde; tahta balığı, turna balığı ve tatlı su levreği gibi balıklar bulunduğu için, balıkçılık turizminde önemli bir yeri vardır. Ladik Gölü'nde yelken yarışları ve sörf yapmak da mümkündür.
Samsun Ladik'te bulunan göl, şehirde yapacağınız en huzurlu gezilerden biri olacak. Farklı bir macera için veya sadece dinlenmek için Ladik Gölü'nü mutlaka ziyaret etmelisiniz.
3. AKALAN ŞELALELERİ : Samsun-Bafra'da bulunan Akalan Şelaleleri, aynı ismi taşıdığı Akalan Köyü sınırları içerisindedir.
Büyüklü küçüklü tam 18 şelaleden oluşmaktadır ve çevresinin güzelliğiyle farklı bir dünyanın kapılarını aralar misafirlerine. Şelaleler 15 metre yükseklikten düşmektedir. Çevresindeki bitki örtüsünün zenginliği arasında hem piknik yapılabilir hem de doğa sporları…
Akalan Şelaleleri'nde keyifli ve dinlendirici vakitler geçirebilir ve Samsun tatilinizde doğaya doyabilirsiniz.
4. GEYİKKOŞAN SAHİLİ PLAJI : Karadeniz'in en güzel sahillerinden biridir Geyikkoşan Sahili. Samsun'un temiz denizini gözler önüne seren sahil, aynı zamanda bir mesire yeridir.
Geyikkoşan Sahili, Alaçam ilçesinde bulunup, şehir merkezine 78 kilometre uzaklıktadır. Samsun gezinizde, Karadeniz'in sularında serinleyeceğiniz bu bölge, geniş bir kumsala ve plaja sahiptir. Aynı zamanda sahil kıyısı boyunca konaklama tesisleri de yer alıyor. Dilerseniz uzun bir tatil için Geyikkoşan Sahili'ndeki otellerin birinde konaklayabilir
5. SAMSUN VAPURU MERKEZDE
6. SAMSUN MERKEZDE KAMP ALANI MEVCUT
SİNOP :
1. TARİHİ CEZAEVİ
2. KALESİ
3. HAMSİLOS KOYU
4.KARAKUM PLAJI
5.MARTI CAMPİNG ALANI
6 ERFELEK ŞELALELERİ
vadi içerisinde 30'a yakın şelalenin aktığı Sinop ili, Erfelek ilçesi sınırlarında yer alan şelaler grubudur. Sinop'a 30 Km.mesafede bulunan bu doğa harikası güzellik, trekking, avcılık, günübirlik geziler için oldukça uygundur.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri