İstanbul'da Karavan Parkı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan fsirin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 253
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 201,369
Bu alan için 18TL karavan'a uygulanması gereken rakam olmalıydı. Karmping hizmeti de olmayan bir yer için 54TL pahalı yapmışlar. Otobüs için 27TL aldıkları da düşünülürse mantığını anlamak zor.

Etiketler

Her ne kadar eski bir başlık da olsa güncel bilgi vermek için yeni mesaj yazma gereği duydum. Maltepe sahildeki karavan parkı için bir süredir dondurulan abonelik işlemleri dün itibariyle açılmış, 88 karavan için abonelik yapılacağı bilgisine ulaştım. Bugün sabah giderek abonelik işlemini gerçekleştirdim. Abone olmadan karavan ile günlük giriş yapmak isteyenlerden düne kadar 18TL tahsis edilirken bu rakam dün itibariyle 54TL olmuş. Aylık abonelik ücreti ise 340TL'dir. Bu rakam içinde park etme dışında su ve elektrik gibi herhangi bir hizmet verilmemekte. Merak edip gelip gelmeyi düşünenler için duyurulur.

Maltepe sahil karavan parkının son durumu gösterir küçük bir video ekleyeyim istedim :smiley:

Maltepe Sahil Karavan Parkı

DJI 00200

DJI 00180

DJI 00120

( Elektrik+Su+Atık Su ) çalışmaları bitmiş mi , bitmediyse şu an atık su wc kasetlerini nereye döküyorsunuz , şurayı bir otopark olmaktan çıkaramadılar
Atık suyu en yakın mazgala yaptığımız bağlantı ile hallediyoruz, wc kasetini ise Beltur'un tuvaletine döküyoruz. Sahilde bizim bulunduğumuz alanın haricinde bir kaç yerde daha dağınık olarak konaklayan karavan sakinlerini de buraya toplamak istiyorlar. Belki tüm herkes bir yerde toplandıktan sonra altyapı ile ilgili bazı adımlar atarlar diye umuyorum. Olmazsa burada konaklayan karavan sakinleri olarak bir araya gelip bir dilekçe ve imzalarımız ile beraber belki yönetime öneri ve taleplerimizi sunabilir ve belki bir şeyler yapılması için dikkat çekebiliriz.

Biz İstanbulluların büyük dertlerinden biri bu park problemi. Pandemi nedeniyle çoğu yer dolu. Yeni giris kabul etmiyorlar. Maltepe parkta yeni abonelik almiyor diye duydum son zamanlarda. Aslı var mıdır? Bir de aylık abonelik rakamı ne oldu son durumda?

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Burası karavan park yeri mi (karavanlar kullanılmadığında bırakılan yer)? Karavanlarla konaklama yeri mi (karavanpark)? Yoksa ikisi birden mi (kamping)?

Resimdeki yer karavanın kullanılmadığında park edildiği yer olarak çok lüks bir yer.

Hem park hem de konaklama yeri olarak ta burası çok lüks. Avrupa’da kampingler bu işi görür.

Istanbul gibi, çok turist gelen tanınmış şehirlerde karavanla konaklama yerleri, özellikle böyle güzel yerlerde, pahalı olur ve kalma süresi 1-3 gün sınırlıdır. Böyle, deniz kenarında güzel bir yerde konaklama süresi sınırlanmadığında gelen uzun süre kalır ve yeni gelenler yer bulamaz.

Karavancıların bir yerde uzun süre konaklamaları ayrıca çevre sorunları yaratır, uzun süre bir yerde kalmak ancak kamping olanaklarıyla mümkün.

Son düzenleme:

Biz İstanbulluların büyük dertlerinden biri bu park problemi. Pandemi nedeniyle çoğu yer dolu. Yeni giris kabul etmiyorlar. Maltepe parkta yeni abonelik almiyor diye duydum son zamanlarda. Aslı var mıdır? Bir de aylık abonelik rakamı ne oldu son durumda?

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Selamlar ,

Aylik 340 tl veriyoruz maltepe parkta.Su an icin uyelikler yeniden durdurulmus diye duydum.

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaşlar bende Anadolu Hisarı , Küçüksu kasrının orada İsparkta duruyorum. hergün 9 tl yazıyorlar(Aylık270) Arada konaklıyorumda , karavanı koyduğum yer itibariyle önümde 30m2 lik bahcemde var :smiley: Şuanda 3 karavan var. Komşularım park için kullanıyorlar. Pek gelmiyorlar. Alternatif arayanlara tavsiye ederim. (foto isteyen olursa paylaşırım.)

@YurdaCooL ,@Explorer_Turkey Selamlar
Sizler anladığım kadarıyla Maltepe parkta durmaktasınız. Size birşey soracağım burada her karavanın yanına 1 arabalık yer mi veriyorlar masa veya eşyalarını koyabilmeleri için ? Bunun dışında gece kaldınızmı hiç ? Güvenlik durumu ve ses çok oluyormu ? Teşekkürler..

(Bu arada maltepe parkı düşünenler varsa. Yaklaşık 25 kişilik sıra var. Ben 10. sıradayım. Oğlum ve eşim maltepede aktivite olarak güzel vakit geçirdiğinden oraya geçme niyetim var.Yoksa yukarıdaki A.Hisarı mesajımla tezat oluşturmasın :smiley:) )

Arkadaşlar bende Anadolu Hisarı , Küçüksu kasrının orada İsparkta duruyorum. hergün 9 tl yazıyorlar(Aylık270) Arada konaklıyorumda , karavanı koyduğum yer itibariyle önümde 30m2 lik bahcemde var :smiley: Şuanda 3 karavan var. Komşularım park için kullanıyorlar. Pek gelmiyorlar. Alternatif arayanlara tavsiye ederim. (foto isteyen olursa paylaşırım.)

@YurdaCooL ,@Explorer_Turkey Selamlar
Sizler anladığım kadarıyla Maltepe parkta durmaktasınız. Size birşey soracağım burada her karavanın yanına 1 arabalık yer mi veriyorlar masa veya eşyalarını koyabilmeleri için ? Bunun dışında gece kaldınızmı hiç ? Güvenlik durumu ve ses çok oluyormu ? Teşekkürler..

(Bu arada maltepe parkı düşünenler varsa. Yaklaşık 25 kişilik sıra var. Ben 10. sıradayım. Oğlum ve eşim maltepede aktivite olarak güzel vakit geçirdiğinden oraya geçme niyetim var.Yoksa yukarıdaki A.Hisarı mesajımla tezat oluşturmasın :smiley:) )

Merhaba, Ben yaklaşık 5 aydır Maltepe parktayım. Dediğiniz gibi her karavanın yanında 1 araçlık boş yer bırakılmakta, bu şekilde masa sandalye vb. konularak buralarda oturulabilmekte. Parkta gece sabit kalan arkadaşlar da var. Hafta sonları gelip çoluk çocuk vakit geçiren de, benim gibi hemen her sabah gidip akşam eve dönen de mevcut. Ben pandemi nedeniyle uzun süredir evden çalıştığımdan dolayı mesai saatlerini genelde karavanda geçiriyorum. Parkta gezen güvenlik var ve hemen karavan parkın girişinde de ispark kulübe var, burada da 7x24 çalışan görevli var.

Yıllık 8-12bin arası kamplar var.
Fava, Kirpi,Adria kamp.
Başkaları da var.
Yalnız çok boş değiller.

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri