İstanbul'da Karavan Parkı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan fsirin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 253
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 201,370
Ynt: İstanbul'da Karavan Parkı

Yurt disinda yasayan kimseler icin bu kitaplari almak bir problem degil,Turkiye'de satildigini zannetmiyorum?Almanya'da cikan Promobil adli mecmuaya ben aboneyim devamli olarak aliyorum.www.promobil.de adresinden denersiniz.Ayrica bir de Reismobil denilen baska bir kitap da var.Slm.

Etiketler

Haynes manueller unludur zaten. Bu tip kitaplar disinda bir cok marka ve model icin tamir el kitabi yayinliyorlar. Benim eski aracim icin olanini almistim. Her isi asama asama anlatiyor. Ayrica zorluk derecesini belirtiyor. Sizde bunlari dikkate alip gozunuz kesiyorsa girisiyorsunuz. Boyle bir kitabi en azindan acil durumlar icin aracta bulundurmakta fayda var.

Bu kitaplar amazon.co.uk da var. En geç 10 gün içinde Türkiye'de oluyor.

http://www.haynes.co.uk/webapp/wcs/stores/servlet/CategoryDisplay?catalogId=10001&storeId=10001&categoryId=10215&langId=-1&parent_category_rn=18501&top_category=10001

Bu sayfada marka ve modellere gore hangi araclar icin detayli tamir ve bakim kitaplarinin oldugu var. eger sizin araciniza gore bir kitap cikmissa sayin Bartek'in dedigi gibi amazon sitesinden edinebilirsiniz. Yukaridaki karavanlar ile ilgili kitaplarda ayni siteden siparis verilebilir fakat bu kitaplar genelde yeni baslayan katavancilar icin ve avrupa kosullarinda gecerli kitaplar. Benzer kitaplari inceleme firsatim olmustu ve zaten kendi karavani olan yada karavan olarak sececegi araca karar vermis birilerinin cok islerine yarayacagini dusunmuyorum. Ayrica avrupa kosullarinda oneriler yaptiklari icin bir cok oneri Turkiye'de hayal olarak kalacaktir.

Sent from my iPad using Tapatalk

Aynen ben de amazon.com.uk den aldım. Aynı anda aynı kitapcıdan alırsanız posta masrafını tek ödersiniz. Birde zaman zaman yayınlarda indirim oluyor onu da takip edin. Built your own motorhome kitabıda vardı şu an için bulamadım. 1 hafta içerisinde teslim ediliyor.

İçindeki bir bölüme ihtiyacı olan PMden mesaj atsın. Bölüm olarak yardımcı olmaya calısırım. Bütün kitap değil ama :smiley:)

91pUL6H PyL SL1500

Internet çağından önce bu kitaplar Almanya´da çok satılırdı. Ben de hemen her kullandığım araçın kitabını aldım. Son aldığım Sprinter tamir kitabını ama yıllardır açmadım. Bu kitapların yerini şu anda Almanya´da büyük ölçüde hemen her marka aracin adındaki forumlar almış durumda. Aynı konular bu forumlarda artık daha detaylı ve resimleriyle anlatılıyor.

Huseyin bey gercekten dogru soyluyorsunuz. Hatta forumlarda, youtube da videolu anladimlarda mevcut ki cok is goruyorlar. Fakat ben yinede ne olur ne olmaz diyerek, internetin olmadigi, bilgisayarinizin yaninizda olmadigi anlar icin bir adet kitap edinmekte fayda oldugunu dusunuyorum.

Degerli Arkaslar;biraz da konunun disina cikmadik mi?? Bana lazim olan malumat bu yaz geldigimde Istanbul'da hangi M.Karavan Parkinda kalacagimdir.Son haberlere gore Catladikapi'daki Fner yaninda bulunan ispark park alanina birkac tuvalet ve elektrik panolari yapilaci idi??? Haberi olan arkadaslar lutfen cevap.Selamlar ve tesekkurler.

Selimpaşa'da ki İstanbul Mocamp açıkmı acaba? Bilgisi olan var mı? Açıksa yurt dışından gelenler için iyi bir mola yeri olabilir. Karavanla hafta sonu kaçamağı yapmak isteyenlere de alternatif olabilir.

Ercumet bey;Çatladıkapı karavan parkında,(geçen hafta uğradım)Önceki yıllara göre harhangi bir,
Değişiklik göremedim,Tuvalet aynı duruyor,yeni elektrik panoları yapılmamış,fiyatı ise 30 tl idi selamlar.

Alakaniza cok tesekkurler,gecenlerde bana ve Almanya'da bulunan Huseyin Beye gonderilen e-maillerde,Ispark Gorevlisi,kisa zamanda sikayetlerin hal edilecegini ve yazdigim konularin hal edilecegi vaadini etmisti,demek kendisi ile 2009 senesinden beri yaptigim gorusmeler hep "YALAN" uzerine imis,neyse bu konuda derhal harekete gecip onlari e-mail bombardimanina tutacagim,sahtekarlar isleri yalan dolan ile adam kandirmak,zaten memur olduklarindan,utanmadan " salla basi al maasi" onlarin silogani olmus,herkeze iyi gunler.Orada bulunan yanik minubusu kaldirmislar mi??

Izin2013 025

Sayin M.Karavanci Dostlar; Dun Ispark yetkililerinden aldigim e-mailde;Istanbul Catladikapi/Yenikapi Feneri yaninda ve Florya Sosyal Tesisleri yaninda birer tane M.Karavan kalma yerleri yapilacagi haberini mujdelediler.Ve benden bu kalma yerleri tanzimi hakkinda ne gibi isteklerimizin olabilecegi konusunda yardim istediler.Ben kendilerine cevap verdim,tekrara luzum yok.Sizlere vermek istedigim haber,bu konuda sizlerin de dikkatli olarak durumu takip etmeniz ve bazen bu konu uzerinde gorusmeler yaparak,bir is yapiyorlar mi? Yoksa bizleri oyaliyorlar mi? takdiklerini konturol etmenizi rica ediyorum.Ben bu Ispark ie 2009 senesinden beri devamli e-mail (cene harbindeyim) ve kendilerine inanmadigimi da defalarca ilettim.Bu iki M.Karavan parkinin insaatinin halen devam ettigini ve bu sezona yetistirmek istediklerini de bana yazdilar. Insallah beni mahcup ederlerde,bizlerde iki tane guzel M.karavan parkina kavusmus oluruz .Selamlarla.

inşallah yaparlar. Eğer olursa Türkiye deki en değerli yerlerden biri olur diye düşünüyorum. Bu kampın İstanbul a neler katacağını anlasalar sanırım bizden bile hevesli olurlar ama Türkiye de karavan kültürü henüz oturmadığı için Avrupadaki ortamların oluşması ve karavancılığa bakışın değişmesi zaman alacak. Çok az bir masrafla İstanbul kocaman bir seyyar turizm tesisi kazanacak. Zaten bildiğim kadarıyla şu anki yönetim İstanbul u turizm ve finans merkezi yapmak istiyor. Bundan iyi yatırım olurmu, siz yer ve imkan temin edeceksiniz turizm tekerleklerin üstünde ayağınıza gelecek.
Ayrıca emeği geçen abilerimize çok teşekkürler.

Kennedy Caddesinde, Fatih Belediyesine ait Kumkapı spor tesislerindeki karavan parkın tekrar açıldığını Alman Karavanforumda okudum.

Merhabalar Huseyin Bey;Sizin bu dediginiz Kamp yeri;Cimen futbol sahasi yani olan mi? Evvelki sene acikti ve 50 Tl. idi.Bu gun ben fatih belediyesine e-mail attim ve bu konuda beni haberdar etmelerini rica ettim,fakat bizim Gezenbilir Forumdan bir kimse orayi gidip gorse,daha iyi olmaz mi? selamlar.

Ercument Ozbek' Alıntı:
Merhabalar Huseyin Bey;Sizin bu dediginiz Kamp yeri;Cimen futbol sahasi yani olan mi? Evvelki sene acikti ve 50 Tl. idi.Bu gun ben fatih belediyesine e-mail attim ve bu konuda beni haberdar etmelerini rica ettim,fakat bizim Gezenbilir Forumdan bir kimse orayi gidip gorse,daha iyi olmaz mi? selamlar.

Ercüment bey merhaba,

dün bölgeden geçtim son durum Fatih bld. kamp alanı Avrasya boğaz tüp geçit projesinin şantiye alanı olmuş. Az ilerisindeki İsparkta 4 karavan konaklıyordu ancak bölge yoğun şantiye alanı yayalar için bile bölge sıkıntılı.

Selamlar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR