İstanbulda Hangi Jeep Özel Servisini Önerirsiniz? Neden?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan avlika Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 42
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 47,642
Ynt: İstanbulda Hangi Jeep Özel Servisini Önerirsiniz? Neden?

yaww.. ne özeli aleni yazın herkez görsün bu çakalları,
bostancıda sanayide sacettin usta var jeep ci, herkez tavsiye ediyor , birde onu deneyin :smiley:

Etiketler

aslında bende açıkca yazılmasından yanayım fakat yanlış anlaşılmasın dedim

Konuyu yeni gördüm ancak birşeyler yazabiliyorum.

Otomotiv sektöründe olup sanayideki ustalarla yoğun iş yapan biri olarak önemli bir uyarı yapabilirim ; gerçekten samimiyetine ve bilgisine güvenmediğiniz hiç kimseye iş yaptırmayın.Mümkünse yakın tanıdık arkadaşlarınızdan tavsiyeler alarak gerçekten sorunları makul çözmüş insanlarla iş yapın.Sonrası çok can yakıcı oluyor.Verdiğiniz paraya da acıyorsunuz aptal yerine konmaya da.

Şu anda kullandığım XJ gövde cherokee kullanmakta olduğum 3. amerikan arazi aracım.Benden önceki sahipleri hep offroadculara bakım yaptırmış.Birçok şeyde yanlış yapılmış.Ben otomotiv sektöründe olduğum için her zaman hangi marka araç kullanılıyorsa o markanın ustasıyla muahatap olunması gerektiğine inanırım ki çok da doğru düşünüyormuşum yapılan birçok hatayı düzelttik.

İyi ve makul hizmet aldığım için nacizane tavsiyem Maslak'ta Otomil isimli serviste Ömer usta vardır.Hem bilgi birikimi yüksek hem de yaptığı işin arkasında olan bir insandır.3 aracımında bakımlarını bu kişiye yaptırdım.Kendisine 05322621007 den ulaşabilirsiniz.

sahinaykac' Alıntı:
Merhaba 2 senedir JEEP Grand Cherokee 4.7 kullanıcısıyım.Güvenipte gidilecek bir Jeep servisi hala bulamadım.BOSCH servislerde aracımın bakımlarını yaptırmak zorunda kalıyorum.Tabi Teknik anlamda sıkıntılar çıkabiliyor.Başıma gelen 1 2 konuyu paylaşmak istiyorum.
-Aldığım araç SIFIR MOTOR yapılmış haldeydi.Motoru yapan ....... JEEP SERVİSİ Maslak .Gittim tanıştım.Yetkili ... Bey'in telefonunu aldım.çaylarını içtim.gayet iyi insanlardı.bakımlarına servislerine gelmem şartıyla motora bir sene garanti verdiler.akabinde klima kademe dağıtıcıyı değiştirdiler.Bir süre sonra motor dan yağ ve su damlamaya başladı.rahatsız oldum.İş yoğunluğundan maslağa götürmek için zaman ararken.Gösterge tablosunda bir uyarı yazısı i aldım.Yanlış yönlendirme yüzünden otobanın ortasında kaldım.Az daha çok büyük bir kaza geçiriyordum. Otobanda aracı iterek kenara aldık.Şarj dinamosu arızasıymış şimdi aklıma gelmedi ingilizce uyarı BOSCH servise sorduğumda hemen söylediler..... bey gayet iyi ve esnaf bir arkadaş ama bilgi yetersizliği yüzünden bir daha götüremedim.
-Bir tanesi ........... gittiğimde Makine mühendisi müşteri ile luzumsuz niye bu parçaları değiştirdiniz kavgası yapıyorlardı.Müşteri mühendis çıkmış telefonda arızalı parça dışında birlikte değiştirilen parçaları yeniden yerine taktırttı.

-Bir tanesi sıkışıktım biraz durumu anlattım.İkitellide hemen yakınındaki çıkmacıya yönlendirdi.Oksijen sensörüne 300 TL fiyat çekince internetteki sıfır fiyatlarını gösterdim.Kıpkırmızı oldu.Az önce gittiğim servis ben gitmeden aramış aracı yeni alan çaylak hakkında çoktan çıkmacıyı uyarmış.(bizzat kendisi itiraf etti)Sonra fiyatı 100 TL olur dedi. bende değil yüz TL böyle esnaftan bedava birşey bile almam deyip çıktım.

Parası bol muamelesi yüzünden İstanbulda servis bulamadım.Allahtan korkan dürüst esnaf bulmak ne kadarda zormuş,çoluk çocuğuna insanları aldatarak elde ettikleri haksız kazançları nasıl yediriyorlar...Hayırlı günler dilerim...

Yakın zamanda istanbula benim 5.9 u götürme planlarım var, servis konusunda da birkaç yeri düşünüyorum, bu olayı yaşadığınız servisi lütfen paylaşırmısınız, özelden veya herkese açık olarak rica ediyorum..

bu kadar insaniz bu isi burdan yazarak degilde bi gun jeep toplantisi yapabiliriz hem birlikte sorunlarimizi paylasiriz hem fikir alisverisi yapariz hemde tanismis belki is yapmis oluruz.

Reklam gibi anlaşılır mı bilmiyorum fakat etrafta kazık atanlar mı dersiniz, ustayım diye geçinip en basit işte bile çuvallayan mı dersiniz bir çok tecrübe edindiğim için, Ben aracımı Güngörendeki Akkaya Bosch Car Servis’e götürüyorum uzun zamandır. Yaptıkları her iş garantili ve çok tecrübeli ekipleri var. Yetkili servisler bile çakallık peşindeyken burası ender kalan dürüst yerlerden.

Not: Her bosch car servis aynı kalitede değil.

Reklam gibi anlaşılır mı bilmiyorum fakat etrafta kazık atanlar mı dersiniz, ustayım diye geçinip en basit işte bile çuvallayan mı dersiniz bir çok tecrübe edindiğim için, Ben aracımı Güngörendeki Akkaya Bosch Car Servis’e götürüyorum uzun zamandır. Yaptıkları her iş garantili ve çok tecrübeli ekipleri var. Yetkili servisler bile çakallık peşindeyken burası ender kalan dürüst yerlerden.

Not: Her bosch car servis aynı kalitede değil.
bizim arabaların yedek parçaları onlarda bulunuyormu ?

Ben deneyimlerimi anlatayım,

10K bakımı geldi aracın, yetkili servisten 3450₺ 'den ilk defa gideceğim için indirim ile 3150₺ fiyat aldım.

Standart servis + şanzıman yağı da fiyata dahil.

Sonra özel 2 bilindik servis ile görüştüm.

Biri şanzıman yağı dahil 2600₺ diğeri ise 1980₺ fiyat verdiler ve ekstralar çıkar ise ayrıca fiyatlandırırız dediler.

Sonra bir servis gördüm, dışarıdan güvenilir bir imaj bırakan, girdim Gold Auto Servis sahibi Dağhan Bey karşıladı, oturduk konuştuk, bana ustayı da aldı yanımıza herşeyiyle durumu çalışma şeklini anlattı. Fiyat çıkarmasını istedim. Usta ile görüştüm, usta Jeep konusunda gerçekten deneyimli, kendi aracı da Jeep'miş.

Aynı gün fiyat çıkardılar, özel servislerin sadece şanzıman yağı için 800₺+kdv olarak verdiği marka model herşeyiyle aynı, 400₺ fiyat çıktı.

1250₺ şanzıman yağı ve standart 10.000 bakımında yapılan herşey dahil + stop lambası, bagaj camı süspansiyonları tamiri, el freni sıkıştırması, aynaların düğmeleri çalışmıyordu onların tamiri de olmak üzere genel toparlanması da fiyata dahildi.

Araç kendine geldi arkadaşlar, ben mühendisim emekle iş yapıyorum, arada uçurum fiyat farkı olduğu için sizlerle de paylaşmak istedim.

Dileyen olursa bana pm göndersin arkadaşın telefon numarasını ileteyim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri