İstanbul Yakınında Kayalar

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cameroon Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 29
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 25,136

Etiketler
Ynt: İstanbul Yakınında Kayalar

Yuvacık Aytepe'de yerel adıyla Rasim'in Kayası..vaktiyle rasim adında bir köylüyü bu kayalardan attıkları için adı bu şekilde kalmış...oldukça sarp ve yüksek bir kayalık..tırmanış için profesyonellik şart.

27122009041

Rasim'in kayası çok güzelmiş. İlk fırsatta bir etkinlik düzenlemeli.

ballıkayalar artık yeme içme ve mıcma yeri oldu ne yazıkki tadını kacırdılar yine de en uygunu orası yaklaşık milipark olduktan sonra bi defa gittim oda mollafenari ve pelitli tarafndan gittim ama eskini bildiğim için keyfim cok kactı.umarım diğer yerlerde böyle etmeyiz.Eriklide böyle oldu çınarcık erikli.orada kaya için ya şelaleri yada en tepedeki kayaları kimsede oraya zaten gitmemiştir.hal böyle.

şile sofular köyü mağrası,eğitim için kaya duvar var 20-25m yükseklik.

adventure41' Alıntı:
Yuvacık Aytepe'de yerel adıyla Rasim'in Kayası..vaktiyle rasim adında bir köylüyü bu kayalardan attıkları için adı bu şekilde kalmış...oldukça sarp ve yüksek bir kayalık..tırmanış için profesyonellik şart.

Çok güzel bir fotoğraf:smiley:

tricknick' Alıntı:
Arkadaslar,

Istanbulda Murat Kandi ve Mayadrom disinda yapay duvar nerede var? Bileniniz var mi? Benim oglani egitmeye baslamak istiyorum bu kış.

Sevgiler
Metin

Metin Bey merhaba,

Mesajınızı atalı 2 sene olmuş gerçi ama ben yine de cevap vereyim :smiley:

www.boulderistanbul.com

Yerleri göztepe'de marmara üniversitesinin arkalarında yer almakta. eğitim de veriyorlar.

Selamlar.

adventure41' Alıntı:

çürük olma ihtimali yüksek ama denemekte fayda var.

yalovada gökçe barajının güney kıyısında, üzerinde birsürü çalışma izi olan ve kaya tırmanış eğitimi yapıldığı duyumu aldığım bir kaya var.sanırım 15 metre civarıdır.merkeze 6-7 km.öneririm.

yukarıdaki bir maili görünce aklıma geldi.erikli yaylasında dere kenarından aşağı 400 metre kadar yürünürse muhteşem kayalıklar var.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.