İstanbul Trafik Yoğunluğu ve Kameraları Cebinizde

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ufuk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,177

ufuk

Hayat tökezledi ve topallayarak devam ediyor...
Yer
İSTANBUL
Telsiz Çağrı Kodu
TB1BB
İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve Turkcell işbirliğiyle gerçekleştirilen ve mobil telefonlardan trafik durumunun öğrenilebildiği "CepTrafik Projesi" hizmete girdi. Trafik Kontrol Merkezi'ndeki toplantıda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "Proje, İstanbul halkının, cep telefonları üzerinden İstanbul trafiği ile ilgili anlık durum bilgilerine her an, her yerden ulaşmalarına imkân sağlayacak bir uygulama olacak" dedi.
Başkan Kadir Topbaş, daha sonra kendi cep telefonuyla sistemin ilk uygulamasını basın mensuplarına gösterdi. Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Ekrem Yener de Türkiye'de ilk kez Türk mühendisleri tarafından ileri teknoloji kullanılarak böyle bir sistemin gerçekleştirildiğini kaydetti.

Nasıl kullanılacak?

'Turkcell 1530'a "IBBCEPTRAFIK" yazılıp kısa mesaj gönderildiğinde uygulamanın linki otomatik olarak cep telefonuna gelecek. Linke tıklanarak 'İBBCepTrafik' uygulaması telefona indirilebilecek. İstanbullular uygulamaya mart ayına kadar GPRS üzerinden ulaşabilecek. Mart'tan itibaren yıl sonuna kadar abone olanlara ilk 3 ay bağlantı ücretsiz olacak.

Etiketler

Jeep34' Alıntı:
Teşekkürler..yaptım..uygulamalarda Ibb diye başlık açtı..Girince ''hatalı uygulama diyor!! :(

Uğur bey merhaba

Ben Nokia 6630'da kullanıyorum bir sorun yok. cep teliniz javaya uygun mu?

İBB ye gezenbilir olarak bir başvuru yapsak mı acaba diyorum.
Bize sıkışık trafiği değilde;bir kısa mesaj karşılığında bölge bölge en iyi off road parkurlarını bildirseler;)
CEPROTA
(İzmit yaz 3441'e gönder İzmit ve çevresindeki en iyi parkur bilgileri cebine gelsin) :smiley:

eline saglık ufuk kardeş
ben az önce yükledim ve indirdim
sorunsuz calışıyor hatta trafik kameralarını bile izleyebiliyorum
cihaz:samsung U600

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR