İstanbul Teknik Üniversitesi Havacılık Kulübü

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan peyzajist Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 29
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,874

peyzajist

Kamp I
Yer
mersin
İletişim : Ulaş Kaya 0 555 558 42 44 / 0 505 431 61 77

Sermet Şahaner 0 536 931 72 89

Mail : havk@itu.edu.tr

Mail Grubuna üye olmak için http://groups.yahoo.com/group/ituyamac/tel

http://www.havk.itu.edu.tr/

Etiketler
Ynt: İstanbul Teknik Üniversitesi Havacılık Kulübü

merhabalar serbest paraşöt kursu veriliyormu istanbulda ve kursa okul dışındanda giriliyormu site henüz yapım aşamısında

şu ana kadar serbest paraşüt eğitimi veren yer duymadım istanbulda bu yamaç paraşütüne deltakanata göre yapılması daha zor imkan gerektiriyor her şeyden önce bir uçak, pilot ve iyi eğitmenler lazım tabii havacılık sporlarının bir çoğunda eğitmen önemli bir faktör çünkü yapacağınız birkaç hatanın birleşimi sizi ölüme götürebilir ama dikkatli olduktan sonrada bir sorun yok ;) ben serbest paraşütçü bi arkadaşıma tekrardan sorayım sizi yine bilgilendireceğim... :smiley:

teşekkür edrim ilgilendiyiniz için haberlerinizi bekliyorum

arkadaşımla görüştüm dediğim gibi İstanbul'da eğitim veren yok ayrıca Türkiye'de serbest paraşüt kursu sadece Efes'de veriliyor.ama Efes'de bu işi öğrendikten sonra yamaç paraşütünden paramotordan ya da mikrolayttan serbest paraşütle atlayabilirsiniz;)

serbest paraşüt EFES dropzone var dediği gibi. Eğitimler yazın oluyor genelde. ama pek tek başına yapamayacağın pahalı bir spor. malum uçak gerekiyor :smiley:
Asıl önce bi THK 'ya git derim ben sana. İnönü de askeri paraşütle eğitimi veriliyor. 6gün. T10B ile.Başlangıç bu,yaşın gençse tekamüle seçilebilirsin (yaklaşık 3ay) Ücretsiz ama bütün yazını alıyor işte. Ama bence önce bi başlangıç al.
Şahsen ben yamaç yapıyorum bu sene de paraşütle atladım(bahsettiğim başlangıç kursunu aldım) , beklediğim kadar güzel değildi. Görüldüğü kadar heyecanlı değil bence. Yamaç daha güzel kesinlikle.Tabi seçim , zevk meselesi...

Ayrıca.
http://www.dzefes.com/
http://egitim.thk.org.tr/

bilgilendirdiğin için teşekkür edrim.hava birkaç dakika serpest kalmak zevk verir diyorum bence yamaçı nerde yapıyorsunuz

dakida değil.. bizimkisi 2,5 max. 4 saniyeydi.. :smiley:
beklediğim heyecanı bulamadım yalnızca. ama denemeye değer kesinlikle.
belki efes e gitmek daha iyi olabilir. tamamen farklı çünkü askeri tarzdan. ama orada da baya bir para bayıyosun işte.
yamacı da geçen sene inönüde aldım gene. bu sene de üni.kulübüyle devam edicem umarım.
istanbulda bir 2tepe var bildiğim kadarıyla. ama haftasonları boluya gitmek için ideal.

ortalama ne kadardır. yamaç biraz tehlikeli değilmidir.thy ların içinde eskişehir'e gitmek gerekiyor malum zaman

benimde bir kanadım yok.. :smiley: pahalı çok
3000 ila5000euro arasında tüm malzemeler (kask,harnes.. vs) değişiyor..

yamaç biraz tehlikeli değilmidir.Serbest paraşötten yamaç ilk öceleri hocaylamı atlıyorsunuz

aslında serbest yaptıktan sonra da yamaç bana daha tehlikeli gelmeye başladı. çünkü serbestte paraşüt bi kere açıldı mı sorun yok daha kapanmıyo.
ama kurallarına göre güvenli bir şekilde yapıp eğitimini alıp doğru havada tecrübeli insanlarla çıktıktan sonra sonra sorun yok.
önce yer eğitimi , daha sonra ufak tepeler sonra bildiğin yamaç.
başından beri tek başınasın.

ölüdeniz de yapılan yamaç iligili birkaç tane klazlar oldu.Sanırım serbesttin bu tehlikesi yok. bildiğim kadrıyla

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri