İstanbul- Doğubayazıt- İstanbul II(Ocak 2012)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Arif Hüküm Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 235
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 49,845

Etiketler
Ynt: İstanbul- Doğubayazıt- İstanbul II(Ocak 2012)

murat067' Alıntı:
selamlar...
Sivas Off Road Derneğinin Karseri ve Maraş Off Road ekipleriyle birlikte düzenlemiş olduğu Gürün Off Road etkinliğinin ikinci bölümü (04,02,2012) bu akşam saat 22:30 da Aksu Tv de yayında olacak
AKSU TV FREKANSI 12685.... SR30000 .... POL:H FEC 5/6
Sağol Murat.

Nemrut'a yazın çıkabilmeye bile çoktan razıyım Arif Bey ;) ; kışın zaten bu olanağım yok!... ;D Kendi adıma ancak mayıs-ekim arası bir dönemi düşünebilirim bu yöreler için.

Cavid Sezen

Arif bey gelenekselleşen gezilerinize çekme karavanlı (uzun ve kış şartlarında yapılan) seyahatide ekleyerek bir ilke imza attınız. Sizi tebrik ederim ve affınıza sığınarak kıskandığımı da söylemeden edemeyeceğim.
İş amaçlı seyahatte olduğuma belki de sevinmem gerekiyor. Çünki bu geziyi takip ederken baya bir sabırsızlanır ve sıkıntı yapardım.
İyi ki geç görmüşüm.
Keyifli gezi ve paylaşımlarınızın devamı dileğimle...

arıf hocam helal olsun tarıgın yanına ugradın donuste bekledım bana ugramadın

gezmen' Alıntı:
Nemrut'a yazın çıkabilmeye bile çoktan razıyım Arif Bey ;) ; kışın zaten bu olanağım yok!... ;D Kendi adıma ancak mayıs-ekim arası bir dönemi düşünebilirim bu yöreler için.

Cavid Sezen
Olsun Cavit bey,yazıda bir başka güzel.Önemli olan sağlık, sıhhat.

freediver2009' Alıntı:
Arif bey gelenekselleşen gezilerinize çekme karavanlı (uzun ve kış şartlarında yapılan) seyahatide ekleyerek bir ilke imza attınız. Sizi tebrik ederim ve affınıza sığınarak kıskandığımı da söylemeden edemeyeceğim.
İş amaçlı seyahatte olduğuma belki de sevinmem gerekiyor. Çünki bu geziyi takip ederken baya bir sabırsızlanır ve sıkıntı yapardım.
İyi ki geç görmüşüm.
Keyifli gezi ve paylaşımlarınızın devamı dileğimle...
Aslında bu geziyi yayınlarken amacım biraz insanları kıskandırıp,ateşleyip, yollara düşmesini sağlamak. :D
Bu şekilde karavancılığın yayılmasına katkım olursa sevinirim.

Arif Hüküm' Alıntı:
Aslında bu geziyi yayınlarken amacım biraz insanları kıskandırıp,ateşleyip, yollara düşmesini sağlamak. :D
Bu şekilde karavancılığın yayılmasına katkım olursa sevinirim.

Günün sözü; alkışlıyor ve teşekkür ediyorum, en azından kendi adıma. :smiley:

Cavid Sezen

gokhan5234' Alıntı:
arıf hocam helal olsun tarıgın yanına ugradın donuste bekledım bana ugramadın
Gökhan hocam, kasıt yok.haberleşmedik, beklediğinizide bilmiyorum.Dönüş yolunda 1gece kalıp devam ettik.
Borçlarım çoğalıyor galiba,bir dahaki sefer söz diyelim...
Selamlar.

Hayallah konu dağıldı biraz...
Devam edelim.
Muradiye'den sonra hava karardı,Çaldıran'ı ve Doğubayazıt'ı geçince,Iğdır'da güvenli bir yerde konaklamak için Tarık'ı aradığımızda bizi bırakmadı.Önce harika bir yemek ikram etti.Ardından kedilerinin davetli olduğu çiğ köfte partisine bizi de dahil ettiler.
Aslında evinin bahçesine karavanı sokmuştuk.Ancak o "misfirlerini karavanda yatırdı dedirtmem" diyerek bizi evinde yatırdı.
Sabahleyin de annesinin hazırladığı harika bir kahvaltıdan sonra Karsa doğru yola düştük..
Tarık ve ailesine bir kez daha teşekkür ederek selam yolluyoruz.

071

073

074

076

Tarıkı'ın tavsiyesi ile yolumuz üzerindeki Tuzluca tuz madenini geziyoruz.
Madene iş makinaları ve tır bile giriyor. 200-300 metre uzunluğunda galeriler olduğunu söylüyorlar.
İçeride enteresan bir koku var.Yurt dışında benzeri madenler düzenlenerek, içinde otel yapıyorlarmış.Astım hastaları tedavi amaçlı bu otellerde konaklıyor.

081 4

081 5

081 6

081 8

Bu maden çıkan tuzların rengi biraz daha beyaz olanları hiç bir kimyasal işlemden geçmeden, öğütülerek direk sofra tuzu olarak kullanılıyor.
Tuzlucada bile Rus mimarisi görülüyor.

081 9

081 10

082

Devam ediyoruz
Sınır bölgesindeyiz.Arpaçay, Aras nehri ile birleşip Ermenistan snırını oluşturuyor.Karşı yamaçlar Ermenistan.

083

083 1

083 4

083 2

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR