Istanbul-avusturya Çekme Karavan Turu..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ilkerkizmaz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,721

ilkerkizmaz

Yeni Üye
Selamlar..
Mayıs ayı sonu eşimle birlikte çekme karavanımızla İstanbuldan Avusturya ya doğru yola çıkıcaz..Güzegahımız:Bulgaristan,Sırbistan,Macaristan ve Avusturya..Güzergahla ilgili paylaşmak istediğiniz tecrubeleriniz olursa çok sevinirim..
Sevgiler..

Önümüzdeki hafta güzergahın büyük bir bölümünü ters yönde gideceğim. Sorunuz çok genel. Avusturya’ya kadar olan ülkeleri transit mi geçmek istiyorsunuz yoksa gezerek mi gitmek istyiorsunuz? Hangi şehirleri görmek istiyorsunuz? Kampinge mi gitmek istiyorsunuz yoksa başka geceleme olanakları mı arıyorsunuz? Yol ücretleri konusunda bilgiye ihtiyacınız var mı? Avrupa gezileri konusunda hiç deneyiminiz var mı?

Konuyu açıp sorularınızı detaylı sorarsanız cevap verebilecek arkadaşların işini kolaylaştırırsınız.

Iyi yolculuklar..

Önümüzdeki hafta güzergahın büyük bir bölümünü ters yönde gideceğim. Sorunuz çok genel. Avusturya’ya kadar olan ülkeleri transit mi geçmek istiyorsunuz yoksa gezerek mi gitmek istyiorsunuz? Hangi şehirleri görmek istiyorsunuz? Kampinge mi gitmek istiyorsunuz yoksa başka geceleme olanakları mı arıyorsunuz? Yol ücretleri konusunda bilgiye ihtiyacınız var mı? Avrupa gezileri konusunda hiç deneyiminiz var mı?

Konuyu açıp sorularınızı detaylı sorarsanız cevap verebilecek arkadaşların işini kolaylaştırırsınız.

Iyi yolculuklar..
Selamlar..
İstanbuldan çıktıktan sonra Bulgaristan ve Sırbistanda birer gece konaklayıp Macaristana kadar devam etmek istiyoruz..Macaristan d da iki gece konaklayıp Budapeşte yi gezmek istiyoruz..Avusturya ya ulaştığımızda da Viyana,Salzburg,Graz da vakit geçirip Zagrep ve Makedonya üzerinden İstanbul.Gideceğimiz araçVolkswagen Tiguan ve 2.80 Pino Cachalot çekme karavan .Daha önce yunanistan üzerinden İtalya ve sicilya yaptık karavanla..15 gün sürdü.Kampinglerde kalmayı tercih ediyoruz.Planımız yine kampinglerde kalmak.Benim için en önemlisi Macaristan ve Avusturya doğası ve görülmesi gereken yerler ile ilgili tüyolar.
Tecrubesi veya tavsiyesi olan varsa ve paylaşırsa sevinirm..
Teşekkürler..

Gezilerimizde Bulgaristan ve Sırbistan’dan çoğunlukla transit geçeriz. Macaristan’ı eşim ve ben çok severiz. Macaristan’a girdikten sonra hep Tuna nehri kıyılarını takibederek Budapeşte istikametine gideriz. Tuna kıyılarında çok güzel balıkçı lokantaları ve gecelemek için termal kampingler vardır. Macar termal kampingleri meşhurdur. Kampinglerin çoğunun yanında termal ve balıkçı lokantaları bulunur. Gezielecek tarihi yer olarak Türkiye’den gelirken Macaristan girişindeki Mohaç şehri yakınlarındaki Mohaç savaşının olduğu yeri, Budapeşte’den Avusturya istikametine giderken Tuna kıyısındaki Estergon kalesini tavsiye ederim.

Termal kampingler hakkında aşağıdaki linkten faydalanmak mümkün. Tercih ettiğiniz dili seçme olanağı var.

Thermalcampingplätze in Ungarn - Thermalcampingplätze

Çekme karavanla gezdiğiniz için Avusturya’da kampinglerde kalacağınızı tahmin ediyorum. Aşağıdaki linkte Kampingler hakkında detaylı bilgiler var.

Campingplätze in Österreich

Eşim ve ben büyük şehirlerden ziyade küçük yerleşim yerlerini gezmeyi tercih ettiğimiz için büyük şehirler hakkında bir şey yazamıyorum.

Güncel mazot fiyatları ve otoban ücretleri:

Avusturya 0,98€

3,5 tonun altındaki karavanlar için yol ücreti 10 gün için 8,80€

Macaristan 1 €

Karavanlar için yol parası 10 gün için 22 €

Sırbistan 1,06€

Iyi geziler.

Sırbistan otobanları,özellikle Belgrad çevre otobanı ve Belgrad-Macarsitan otobanı çok kötü durumda. Otobanda çok sayıda kasisler var. Düştüğüm bir kasiste aracın ön sol tarafındaki (amartisörün yanında) lastik tampon (Türkçesini bilmiyorum) çöktü ve aracın sol ön tarafı 4-5 santimetre alçaldı. Aracın sol tarafında esneklik kalmadığı için en ufak çukuru bile hisseder oldum (bel ağrısı olanlar bilir).:smiley:
Yunanistn’da gittiğim iki tamirci biz otomobil tamircisiyiz diyerek tamir etmediler. Artık ümit Keşan’daki tamircimde.

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri