Ist5Days 2009 Duyuru & Haberler...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan XtrmPrgrmmr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 27
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 21,322
Ynt: Ist5Days 2009 Duyuru & Haberler...

emelutku' Alıntı:
İst5days geçen senelerde de Kasım ayındamı oldu yağışlı ve soğuk olabilir. Resimlere baktığımda hava güneşli ve açık gözüküyor.

Yanlış hatırlamıyorsam Ekim sonundaydı geçtiğimiz sene yarışlar. Hava dediğiniz gibi güneşliydi. Ancak önceki yıllara ait Ist5Days videosunu izlediyseniz görmüşsünüzdür, daha önceki yıllarda ağır yağış yüzünden bir yarışın iptal olduğu bile olmuş ;D Yani şanslıysak yağmurlu bir yarış bile olabilir :smiley: (Şanslıysak diyorum, zira biraz yağmur Orientiring'i daha zevkli yapıyor ;D Bana inanın...)

Etiketler

Ist5Days 2006 için hazırlanmış klip > Bir Hedefin Peşinde...

http://www.youtube.com/watch?v=ZuYnx9jkIK4

Not: Youtube videosudur. Göremiyorsanız "Ist5Days Bir hedefin peşinde" kelimeleri ile internette aratabilirsiniz...

Not 2: Ne yarışmış yahu :smiley:

Emel hanım merhaba,

Kusura bakmayın, biraz geç oldu. Ama yarışma sürecini anlatmaya çalıştım > http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=37307.0
Eğer anlaşılmayan veya karışık kalan bir nokta varsa o yazının altına soru olarak eklerseniz, daha detaylandırmaya çalışırım. Lütfen sorularınızı eklemeye çekinmeyin...

Selamlar...

İstanbul 5 days yarışları

Herkese selamlar
Siteden yeni haberim oldu sayılır. ve hemen üye oldum.
kendimi tanıtmam uzun sürer. Profesyonel orienteeringçiyim ayrıca merak edecekler olursa eğer www.kenanaksin.tr.gg

Tam emin değilim ama belki bir yarış hariç bütün 5 days lere katılmışımdır.
yeni başlayanlardan elit düzey sporcu kategorilerinide içinde barındıran 5 days, dünyanın en büyük orienteering organizasyonlarından bir tanesi
bu etkinlik içinde bulunmak ve o havayı tenefüs etmek bile ayrı bir zevk.
katılmayı düşünen herkese tavsiye ederim.

Kenan bey, merhabalar,

Aramıza hoşgeldiniz. Ist5Days ve genel olarak Orientiring konusunda başınızı ağrıtırız artık... :smiley:

Örneğin katılmış olduğunuz yarışlarla ilgili elinizde fotoğraf tarzı malzemeniz varsa ve kısa kısa notlarla bizlerle paylaşırsanız çok seviniriz. Sonuçta tecrübeli birisinin anılarını dinlemek hem eğitici hem eğlendirici olacaktır.

Tekrar hoşgeldiniz...

1) pusula zorunlu değil yazmışsınız. peki pusula olmadan nasıl yolumu bulacağım? Gerçi ben Kapalıçarşı Bayan Açık parkurunu seçtim ama yinede pusulaya ihtiyacım olmaz mı?
Pusula konusunu sonra detaylı yazayım. Ama şunu söyleyeyim; cebimde mutlaka pusula bulunur ama Ist5Days 2008'de 3 yarışta yarıştım. Sadece 1 kez pusulayı cebimden çıkarttım. Ama yanımda bulunması iyi oldu. (Sadece Kapalıçarşı'da yarışacaksanız, hiç gerekmez.) Dediğim gibi en yakın zamanda detay yazarım. (Gerçi harita kullanımını anlatırken anlatırım diyordum, bakacağım artık...)

2) Kapalı çarşıya gidip dip köşe tanımamda bir fayda olur mu?
Faydalı olacaktır. Ama emin olun, gerçekten dip bucak dolaşmalısınız ;D Buna emin olabilirsiniz ;D

3) Kayıt yaptırdım ama ödemeyi nereye yapacağıma dair bir bilgi bulamadım. bu konuda bir bilginiz var mı acaba?
Sayfada bulunması lazım...(Sanırım bulmuşsunuz bu arada)

1) ilk gün kayıt var ya oraya gidecekmiyiz yine de?
İlk gün kaydına gitmenize gerek yok. Yarış günü yarış saatinden yarım saat-1 saat erken giderseniz kaydınız da yapılır.

2) Ctesi Belgrad ormanında parti var o yarışa katılmasak bile gidebiliyor muyuz?
Tabiki katılabilirsiniz. Katılım ücreti var galiba, o şekilde katılabilirsiniz

3) Büyükadadaki parkura katılmasak bile gezmeye gidebiliriz değil mi?
Gezmeye gelirsiniz tabiki, ama tavsiye ederim, gelmişken bir de harita alıp parkura çıkın ;) Heybeli'de geçtiğimiz sene tüm gördüklerimi anlatmam mümkün değil ama şunu söyleyeyim; Google Earth'ten bir bakın, aynı yarışta hem şehirde hem ormanda yarışmış olacaksınız. Çok zevkliydi, çok :smiley:

Gezmeye gelirsiniz tabiki, ama tavsiye ederim, gelmişken bir de harita alıp parkura çıkın ;) Heybeli'de geçtiğimiz sene tüm gördüklerimi anlatmam mümkün değil ama şunu söyleyeyim; Google Earth'ten bir bakın, aynı yarışta hem şehirde hem ormanda yarışmış olacaksınız. Çok zevkliydi, çok :smiley:

[/quote]
Yani Büyükada'da yarışa katılın mı diyorsunuz? Katılmaz isek bize harita vermezler herhalde değil mi?

4) Yanımızda taşıyacak kimse olmaz ise, su ,fotomak, telefon...vs kime teslim edeceğiz? onlar hızımızı düşürür sanırım değil mi?

[size=8pt]Yarışma Öncesi Antreman yapmak isteyen arkadaşlara duyurulur;[/color]

Çok özledik. artık ormana dönüyoruz! İOG Pazar antrenmanları 13 Eylül Pazar günü Belgrad Ormanı'nda devam ediyor. Antrenmanın yeri ve detayları "Antrenmana Kayıt" bölümünden duyurulacaktır.
Hemen kayıt olmak için www.iog.org.tr "Antrenmana Kayıt" bağlantısına tıklayınız.
[/size][/size]

;)

akrepa' Alıntı:

Yani Büyükada'da yarışa katılın mı diyorsunuz? Katılmaz isek bize harita vermezler herhalde değil mi?

4) Yanımızda taşıyacak kimse olmaz ise, su ,fotomak, telefon...vs kime teslim edeceğiz? onlar hızımızı düşürür sanırım değil mi?

Yani Büyükada yarışına katılmanızı (eğer geçtiğimiz sene ki ada yarışı gibi olacaksa) tavsiye ederim. Yarışa katılmazsanız da harita vereceklerini tahmin etmiyorum, zira kalmama ihtimali var ama tabi bilemiyorum duruma göre?

Aslında malzememiz ne olacak gerçekten bilemiyorum :smiley: Böyle zamanlarda eşimin benimle geldiğine ve yarışa katılmamasına sevinmeliyim sanırım :smiley: İşin şakası bir tarafa, yarış esnasında (parkur içinde) su takviyesi yapıyorlar. Basit bir sırt çantanız olursa (açık yarışçısı olduğunuz için) telefon ve fotomak'ı çantaya koyup yarışabilirsiniz. Tabi ki yavaşlatacaktır. Ancak aklıma gelen başka çözüm de kayıt masası, vb. birileri ile sohbet kurup ricacı olmak ;D O da ne kadar şirin olduğunuza bakar. :smiley: Olmazsa en yakın zamanda IOG görevlilerine sorup cevap yazarım.

:smiley:

Orienteering

Selamlar,

2010 etkinligi icin bir baslik goremedim, o nedenle buraya yazyim dedim. Daha once tecrubem yok ve bu seneki etkinlige katilmayi dusunuyorum, ozellikle etaplara ne kadar zaman ayirmak gerekiyor? Tum gunu alan aktiviteler mi yoksa daha mi kisa? Simdiden tesekkurler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri