İspanya'da Motokaravan Kiralayarak Sonbaharda Endülüs Turu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mustafayetim Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 49
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 35,195
Ynt: İspanya'da Motokaravan Kiralayarak Sonbaharda Endülüs Turu

Ayrıca, Al Hambra içindeki Nasrid sarayı kısıtlı bir süre içinde açılıp belli sayıda ziyaretçi alıyor Bilet işlemin yaparken size saraya girmek için uygun saat seçenekleri sunuluyor .Mesela biz saat 4'ü seçtik .O saatte saray kapısı içinde olmamız lazım .Değişik ziyaret seçenekleri de mevcut .Gece de olabiliyor.Sayfadan incelenebilir .

Etiketler

İyi gezmeler dilerim. Bence gezinizin en önemli anı Elhamra değil Cordoba'daki Cami içinde klise olan Mezquita olacak.

bartek' Alıntı:
İyi gezmeler dilerim. Bence gezinizin en önemli anı Elhamra değil Cordoba'daki Cami içinde klise olan Mezquita olacak.

Bende Cordoba'daki Mezguita'nın çok methini duydum teşekkür ederim.Önerileriniz varsa bekliyoruz.

Endülüs'ün diğer meşhur rotası beyaz köyleri.Hepsini gezmek çok zor.Kimi panaromik görüntüsü ,kimi Bizans kalıntıları kimi şirinliği ile meşhur .Seçim konusunda da desteklerinizi bekliyoruz .

Elhamra bileti önerisi için çok teşekkürler. :smiley:
Sanırım ben sadece birkaç gün kala bilete bakabileceğim (Zamanlama açısından) umarım bulabilirim. :-\

Benim belirlediğim yerler. araştırmaya devam ediyoruz. ::smiley:
1- Cordoba Camii (şimdi katedral)
2- Sevilla Katedrali (içinde eski Emevi camisi+Kristof Kolomb'un mezarı var)
3- Granada El Hamra sarayı Kışlık ve Yazlık Bölümleri.
4- Nerja Mağaraları

Bir de Sevilla'da kuzeye Gijon'a kadar çıkan bir "Gümüş Rota" diye önerileri var ama sanırım onunla ilgilenemeyeceğim.

Bunlar turizm fuarındaki dokümanlardan. ;)

Biz karavan değil de araba kiralayarak gezmiştik. Malaga biletleri cok ucuza önceden alınabiliniyor. Sevilla Katedrali görülmeye değer gerçekten. Bizim hanımın kliseye parayla girmem , yardımım dokunmasın saplantısı olduğu için genelde ben tek gezerim ama Sevilla katedraline ana girişten değil de caddeden girilince yerel halk diye para almıyorlardı. Onu hatırlıyorum.
Cordobodaki camiide çaktırmadan 2 rekat namaz kılası geliyor insanın. Resmen caminin icine klise dikmişler. O dönemin Islam ve Katolik ibadet yeri arasındaki farkı da görebiliyorsunuz. Estetik açısından Edirne Selimiye ile yarışabilecek bir Cami.
Elhamra sarayı ben de biraz hayal kırıklığı yarattı. Sadece içindeki işlemeli saray ilginç gelmişti. Ama fotoğraf çekmeyi seviyorsanız tepede, çok güzel kareler yakalayabilirsiniz. Bileti ben sanal kartla almıştım. Gişeden sırak beklemeden hemen bilete çevirebiliyosunuz. Yok gerçek kredi kartı ile aldıysanız şehir içindeki bankomatlardan çevirebiliyosunuz .
Bir de radar vardı her yerde. Geldikten sonra 80 Euro ceza geldi, kredi kartımdan çekmişti Avis.
Paralı yollara ben girmemiştim. Yan devlet yolları problemsiz iyiydi. Zamanınız varda Toledo ya gidebilirsiniz. Ortaçağ şehri gibi korumuşlar. Ben yol yapmayı sevdiğim için gitmişken Porto'ya kadar uzanmıştık.

Dileğimiz Yetim ailesinin bu güzel gezi planlarını sağlıkla,mutlulukla,tamamlamaları.
Yine güzel paylaşımlarınızla bizleride oralara götüreceksiniz,ya şimdiden teşekkürler...

Sevgi ve saygılarımızla
Tunay Tugay

Sevgili Yetim ailesi. Gezi yazılarınızı okuya okuya eşimin başının etini yeme çalışmalarımın sonucu olarak dün itibarı ile adam hem karavan için ağır vasıta hem de motosiklet ehliyeti aldı. Şimdi yaşadığımız şehrin imkanları (kendi arabamı zor parkediyorum) ve benim gezmeyi arzuladığım coğrafyalar karavan almaya müsait değil ama gittiğimiz yerlerde karavan kiralama işi oldukça mantıklı. Avrupa da gitmeyi düşündüğümüz son iki yer olan İspanya ve Norveç kıyıları için karavan kiralamak çok aklıma yattı. Şimdi dört gözle sizin İspanya gezinizin sonunu bekliyoruz.Aslında bu uzun tatil için sizin planı gördükten sonra ben de İspanya biletlerine bakmıştım.Biz de karavan kiralasak da size takılıp ilk karavan gezimizde sizin tecrübelerinizden faydalansak diye düşünmüştüm ama nasip olmadı. Sizinle aynı günlerde eşime Güney Kore'de bir konferas ayarlamışlar. Bu hayalim de başka bahara kaldı. Dilerim kazasız belasız gidip gelirsiniz de biz de daha sonra tecrübelerinizden faydalanırız.

Ebru Yetim' Alıntı:
Endülüs'ün diğer meşhur rotası beyaz köyleri.Hepsini gezmek çok zor.Kimi panaromik görüntüsü ,kimi Bizans kalıntıları kimi şirinliği ile meşhur .Seçim konusunda da desteklerinizi bekliyoruz .
vikipedya'da beyaz köylerle ilgili bir liste yapmışlar. Rota üzerindekilerden bir iki tanesine gidilebilir. :smiley:
http://en.wikipedia.org/wiki/White_Towns_of_Andalusia

Beyaz kasabalara biraz çalıştım. Koordinatlarını aşağıdaki kmz dosyasından alabilirsiniz. Gezenbilir bir türlü kabul etmedi.

http://www.mediafire.com/download/to0kwdg4f7d046z/Beyaz_Kasabalar.kmz

edebiyatçı' Alıntı:
Sevgili Yetim ailesi. Gezi yazılarınızı okuya okuya eşimin başının etini yeme çalışmalarımın sonucu olarak dün itibarı ile adam hem karavan için ağır vasıta hem de motosiklet ehliyeti aldı. Şimdi yaşadığımız şehrin imkanları (kendi arabamı zor parkediyorum) ve benim gezmeyi arzuladığım coğrafyalar karavan almaya müsait değil ama gittiğimiz yerlerde karavan kiralama işi oldukça mantıklı. Avrupa da gitmeyi düşündüğümüz son iki yer olan İspanya ve Norveç kıyıları için karavan kiralamak çok aklıma yattı. Şimdi dört gözle sizin İspanya gezinizin sonunu bekliyoruz.Aslında bu uzun tatil için sizin planı gördükten sonra ben de İspanya biletlerine bakmıştım.Biz de karavan kiralasak da size takılıp ilk karavan gezimizde sizin tecrübelerinizden faydalansak diye düşünmüştüm ama nasip olmadı. Sizinle aynı günlerde eşime Güney Kore'de bir konferas ayarlamışlar. Bu hayalim de başka bahara kaldı. Dilerim kazasız belasız gidip gelirsiniz de biz de daha sonra tecrübelerinizden faydalanırız.

Tüh böyle bir şansı kaçırmışız desenize.Siz elhamdülillah her işin üstesinden gelirsiniz .Karavanla gezmenin zorluğu yok.Ön bilgileri de seve seve veririz zaten.Olmadı gelirsiniz bizim karavanda detaylı anlatırız .Ya da bir buluşmaya katılırsınız .Size bir sürü kaynak olur

TUGAY58' Alıntı:
Dileğimiz Yetim ailesinin bu güzel gezi planlarını sağlıkla,mutlulukla,tamamlamaları.
Yine güzel paylaşımlarınızla bizleride oralara götüreceksiniz,ya şimdiden teşekkürler...

Sevgi ve saygılarımızla
Tunay Tugay

Abi çok teşekkür ederim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.