İspanya'da Motokaravan Kiralayarak Sonbaharda Endülüs Turu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mustafayetim Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 49
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 35,219

mustafayetim

Evim Arkamda Dünya Önümde
Yer
Adapazarı
Kurban bayramının ilk gününde hızlı bir şekilde anne, baba, akraba bayramlaşmasını ve kurban görevini yerine getirip kalan uzun tatili değerlendirelim dedik.Çocukları kayınvalide'ye teslim edip yedi günlüğüne İspanya Malaga'ya uçuyoruz.
Tatil planımızı kısaca özetlemek istiyorum.
Öncelikle miller ile İstanbul Malaga gidiş dönüş biletini yanlızca hava limanı vergisi ödeyerek 750 tl ye aldım.
Bayramın ikinci günü 16 Ekim çarşamba sabah saat 9:40 uçağımız kalkıyor.Malaga'ya yerel saat ile 13:10 da iniyoruz.
Sonrasında; üç sene öncesinde yaptığım gibi yine Mcrent firmasından yedi günlüğüne Dethfless globus T2 integral Compact motokaravanı toplam 683€ dan kiraladım.
Kiralama şirketi hava limanına iki kilometre uzaklıkta yani hemen dibinde.
Bu gezimizi Allah nasip eder ise motokaravan ile Malaga-Granada-Cordoba-Sevilla-Marbella-Malaga rotasında Endülüs İslam medeniyetinin doğduğu topraklarda yapacağız.

Fotoraf 1

Fotoraf 2

Fotoraf 4

T7

W1

Etiketler
Ynt: İspanya'da Motokaravan Kiralayarak Sonbaharda Endülüs Turu

sayın mustafayetim;
sayın abim ALLAH yolunuzu açık etsin. Tarihi eserlerden (İslam) kalan yerlere ait fotolardan şüphemiz yokta, abi GPS koordinatlarını alabilseydiniz çok faydalı olacak.
Seyahetiniz, sayın ablamla keyfle sürer İNŞALLAH.
selam/saygılar

Süper bir rota ve gezi.Sağ salim gidip dönmeniz dileğiyle.Ben dört sene önce motorla yapmıştım bu turu.Ronda ya mutlaka uğramanızı isterim.Girişinde hemen bir camping var.Boğa güreşinin doğduğu yermiş.Gezi resimlerime bakayım naçizane bir iki aklıma gelen tavsiyeyi vermek isterim.İlk aklıma gelen Ronda.
İzmir den selamlar.

Mustafa Bey çok güzel bir plan. Hazır millerinizin olması da mailyeti azaltmış. Bizim de Endülüs planımız var. Yaparsak sanırım zamanlaması sizden sonraya denk gelecek. Bakalım kısmet.

İspanya konusunda Yunanistanda bir Fransız karavancıyla muhabbet ettik. Hırsızlığın yaygın olduğunu ve sonbaharda her yerin sapsarı ve traktörlerle dolu olduğundan bahsetti. Özellikle hırsızlık konusu bende biraz tereddüt yarattı.

Gezilecek görülecek yerler hakkında kaynaklarınızı paylaşabilirsek güzel olacaktır. :smiley:

Avrupa'da sınırlar kalkıp yeni ülkeler AB'ye dahil oldukça ve yoğun mülteci akını artık oraları da ciddi bir güvenlik sorunuyla karşı karşıya bıraktı. Daha önce neredeyse hiç karşılaşmadığımız dilenciler ve kapkaç olaylarının yanında hafif gasp tarzına yakın olayları duyar olduk.
Bu nedenle dikkat etmekte fayda var bununda birinci şartı konaklanacak noktalar. Ancak Mustafa'ların konaklama tercihlerini bildiğim için onların bu tip risklerle karşı karşıya kalma ihtimalleri çok düşük. Çünkü hep kampinglerde kalıyorlar.
Artık en doğrusu da bu galiba. Bizler için en önemli sorun olan güvenlik problemini halletmenin yanında kampinglerde medeni şartlarda kalmanın rahatlığı bambaşka.
Güzel bir mekanda sıcak suyla duş almanın, tuvaleti kullanmanın, aracın su deposunu doldurup pis su depolarını sağlıklı şekilde doğru mekanlara boşaltmanın verdiği rahatlık ve diğer lojistik destekler insana karavancılığın esasında ne kadar keyifli bir uğraş olduğunu hissetmesini sağlıyor.
Galiba hırsızlar ve uğursuzlar arttıkça bizlerin pek alışık olmadığı kampinglerde konaklama olgusu kendi kendine zorunluluktan gelişecek.

yazer' Alıntı:
sayın mustafayetim;
sayın abim ALLAH yolunuzu açık etsin. Tarihi eserlerden (İslam) kalan yerlere ait fotolardan şüphemiz yokta, abi GPS koordinatlarını alabilseydiniz çok faydalı olacak.
Seyahetiniz, sayın ablamla keyfle sürer İNŞALLAH.
selam/saygılar

Teşekkür ederim Yazer abi.

Goldwingerr' Alıntı:
Süper bir rota ve gezi.Sağ salim gidip dönmeniz dileğiyle.Ben dört sene önce motorla yapmıştım bu turu.Ronda ya mutlaka uğramanızı isterim.Girişinde hemen bir camping var.Boğa güreşinin doğduğu yermiş.Gezi resimlerime bakayım naçizane bir iki aklıma gelen tavsiyeyi vermek isterim.İlk aklıma gelen Ronda.
İzmir den selamlar.

Burak bey Ronda'nın girişinde sizin söylediğiniz kamping bu olabilirmi? ben beğendim.Diğer tavsiyelerinizi de bekliyorum selamlar.
http://www.campingelsur.com/

fsirin' Alıntı:
Mustafa Bey çok güzel bir plan. Hazır millerinizin olması da mailyeti azaltmış. Bizim de Endülüs planımız var. Yaparsak sanırım zamanlaması sizden sonraya denk gelecek. Bakalım kısmet.

İspanya konusunda Yunanistanda bir Fransız karavancıyla muhabbet ettik. Hırsızlığın yaygın olduğunu ve sonbaharda her yerin sapsarı ve traktörlerle dolu olduğundan bahsetti. Özellikle hırsızlık konusu bende biraz tereddüt yarattı.

Gezilecek görülecek yerler hakkında kaynaklarınızı paylaşabilirsek güzel olacaktır. :smiley:
Ferhat bey:sonbahar rotamız için çalışmaya başladık.Gezi yaklaştıkça bilgiler şekillenecek sizinde katkınızı bekliyorum.Aynı rotada dolaşacak olmamız bizim için şans olacak.Bu rotayı geçen sene araba ile gezen arkadaşım ailesi ile birlikte Barselona'da.Malaga mı Barselona mı? sorumuza tereddütsüz Malaga dediği için Endülüs turuna karar verdik.

Tifa' Alıntı:
Avrupa'da sınırlar kalkıp yeni ülkeler AB'ye dahil oldukça ve yoğun mülteci akını artık oraları da ciddi bir güvenlik sorunuyla karşı karşıya bıraktı. Daha önce neredeyse hiç karşılaşmadığımız dilenciler ve kapkaç olaylarının yanında hafif gasp tarzına yakın olayları duyar olduk.
Bu nedenle dikkat etmekte fayda var bununda birinci şartı konaklanacak noktalar. Ancak Mustafa'ların konaklama tercihlerini bildiğim için onların bu tip risklerle karşı karşıya kalma ihtimalleri çok düşük. Çünkü hep kampinglerde kalıyorlar.
Artık en doğrusu da bu galiba. Bizler için en önemli sorun olan güvenlik problemini halletmenin yanında kampinglerde medeni şartlarda kalmanın rahatlığı bambaşka.
Güzel bir mekanda sıcak suyla duş almanın, tuvaleti kullanmanın, aracın su deposunu doldurup pis su depolarını sağlıklı şekilde doğru mekanlara boşaltmanın verdiği rahatlık ve diğer lojistik destekler insana karavancılığın esasında ne kadar keyifli bir uğraş olduğunu hissetmesini sağlıyor.
Galiba hırsızlar ve uğursuzlar arttıkça bizlerin pek alışık olmadığı kampinglerde konaklama olgusu kendi kendine zorunluluktan gelişecek.

Fatih abi:Seninde belirttiğin gibi yanlızca güvenlik endişesi değil,medeni şartlarda banyo tuvalet ihtiyaçlarını karşılamak ,sosyal bir ortamda bulunmak için kamplarda kalmak elzem.Hele hele yurt dışında kamp dışı konaklamayı düşünemiyorum bile.Antalya'ya selamlar.

İki hafta önce ufak remörkum mçk ile Melen deresine balığa gidip dönerken üzülerek çektiğim aşağıdaki görüntüde Limandere belediyesine ait bir vidanjör kaçak olarak dereye kanalizasyon atıklarını boşaltıyor idi.Bu görüntüleri bölge jandarmaya bildirip şikayet etmiş idim.
Sevgili Fatih abi:kamp dışı konaklayıp üç gün sonra atık su deposu dolan, kasetli tuvalet yerine yat tipi tuvalet kullanan, sonrada yol kenarlarında kendilerince tenha ve uygun buldukları bir yere bu atıkları gizlice boşaltan karavancıların aşağıdaki resimde dere kenarına boşaltım yapan belediye görevlisinden ne farkı var allah aşkına....?
Bu mu çevreye doğaya saygı bu mu karavanseverlik..?

IMG 6889

IMG 6891

IMG 6897

fsirin' Alıntı:

Bakarsınız orada denk gelmişiz .Siz karadan biz havadan . ;D
Güzel olurdu .
Bu arada gezginsek bazı riskleri mecbur göze alarak yola koyuluyoruz .her tür tedbirimizi alıp ,gerisini Allah'a havale edeceğiz .Ben değerli her şeyimi çantamda yanımda tutarım .Çantamı boynumdan alıp yana bile koymam .Ama zorla bir şey olursa da yapacak bir şey yok. En güvenli yer olan evime biz evde iken hırsız girdi. Orası bile güvenli değilmiş meğer .Şimdi alarm demir parmaklık ne ararsan var .Ama onun etkisi halen devam ediyor .Dünyanın neresine giderseniz ,böyle insanlar olacaktır .Ona rağmen milyonlarca insan seyahat etmekten geri kalmıyor .Biz bir önceki yıl karavanını Roma 'da çaldıran Türkleri duymamıza rağmen yine de gittik tatile Ama ekstra kilit aldık ,karavana sigorta yaptırdık moveri aktif konumda bıraktık vs ...Seyahat eden herkesi Allah'a emanet ediyorum .

OOO yeni planlar yapılmış bile. Allah kazasız belasız gidip gelmek nasip etsin. Biz de geçen ay arkadaşlarla yaptığımız tatilin tadı damağımızda kalınca yine aynı grup, Allah nasip ederse gelecek yaz başı için İspanya - Portekiz'e karar verdik. Şimdi dört gözle sizin gezinin sonunu bekliyor olacağız.

Sevgili arkadaşım,
Malaga'ya bilet bulamadığımız için rota Valecia- Barcelona idi. Sonunda gönlüme göre oldu. Hayırlısı ile gider geliriz inşallah.

Ferhat bey:ilk bilgiyi paylaşmak istiyorum.İspanya Endülüs rotasının en önemli destinasyonu El Hamra sarayına giriş yapabilmek için önceden www.ticketmaster.es sitesinden kredi kartı ile rezervasyon yaptırıp bileti almak lazım.Saraya hergün belirli sayıda ziyaretçi alıyorlar.Önceden bileti almaz iseniz gittiğiniz gün sarayı ziyaret edemeyebilirmişsiniz.Bizde bugün biletimizi önceden aldık.
Başka bir ayrıntı bu bileti aldığınız kredi kartı ile saray girişindeki otomatlardan daha önce ödemesini yaptığınız biletin çıktısını alıp içeri giriyorsunuz.
Aşağodaki fotolarda da görüldüğü gibi ekim'in 15 16 ve 18. günlerine şimdiden ziyaretçi kotası dolu.Biletleri saray girişinde alma imkanı yok yanlızca internetten bu siteden satıyorlar.

Fotoraf 10

Fotoraf 9

Fotoraf 8

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR