Iskandinavya 2011 Gezimiz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Akdeniz45 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 257
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 106,296
Ynt: Iskandinavya 2011 Gezimiz

Ferhat bey o kadar yol gittikten sonra uykunuz gelmesi normal ben olsam bunu bile bekleyemezdim.

Ücretsiz bir yazılım var mı ? bilmiyorum. Ama ben bu programları ücretsiz ediniyorum.
photomatix 22mb boyutunda mail yoluyla giderse gönderebilirim.

Etiketler

Akdeniz45' Alıntı:
Iskandinavya ülkeleri nasıl gezilebilir seçeneklerine bir olanak daha eklemek istiyorum.

Iskandinavya ülkelerinde gördüğümüz çekme karavanı Avrupa´da, Hollanda hariç başka hiç bir ülkede görmedik. Yani çekme karavan kiralayarak bu ülkeleri gezmek mümkün. Iskandinavya ülklerinde çekme karavanların kiralama ücretleri hakkında bir bilgi bulamadım. Onun için Almanya´dan bir örnek vereyim. Aşağıdaki linkte gördüğümüz gibi günlük kira 25-50 € arasında. Bu miktar motokaravanların 1/3`i civarında. Almanya´da çekme karavan kiralamak fiyat bakımından daha uygun ama bu fiyata Iskandinavya´ya için gemi ücretini ilave etmek lazım.
http://goo.gl/wwpt7

Çekme karavan kiralamak isteyenlerin, çeki demirli bir araçla Türkiye´den gelmeleri uygun olur diye düşünüyorum. Çünkü çekecek aracıda kiralarsak fiyat motokaravan fiyatına yaklaşır. Böyle bir araçla Türkiye´den gelmek tabii ki fazla zaman gerektirir ama karşılığında uçak parası tasarruf edilir.

Herkesin kendi durumuna göre hesabı yapması lazım.

tek kelimeyle müthiş bir gezi,tek kelimeyle saygı duyulacak bir paylaşım.ellerinize sağlık...
türkiye polar çemberi yolculuğu planım çerçevesinde araştırma yaparken buldum hikayenizi.

hayran kaldım,söyleyecek kelime bulamıyorum.bir çok bilgiye sayenizde ulaştım.ki öncesinde yaşayarak tecrübe edilmiş deneyimleriniz inanılmaz.1 haziran yolculuk başlangıcım, havalar sıcak daha iyi olacak bizim için çünkü kızımda 3,5 yaşında olacak o tarihte.
tekrar tekrar ellerinize sağlık.

çok teşekkürler....

Erdinç Bey, güzel iltifatlarınız ve gezi notlarına gösterdiğiniz ilgi için teşekkürler.

Iskandinavya için iyi bir zaman seçmişsiniz. Sizlere güzel ve neşeli bir gezi dilerim.

Akdeniz45' Alıntı:
Güzel iltifatlariniz icin hepinize cok tesekkürler. Iskandinavya, özellikle Norvec virüsü bizi iyi yakaladi. Simdiden önümüzdeki yil icin bir Norvec gezisi planliyoruz. Planimizda bu defa sadece Norvec´in güneyi var. Bizce her karavancinin görmesi gereken iki ülke var, Norvec ve Türkiye. Bu yil sira Türkiye´de. Bugün 20 Nisan icin Venedig-Igomenitsa gemisinde yer ayirttim. Gezi heyecani yavas yavas uyanmaya basladi.
Gezi notlarınızı ilgiyle okudum,fotolar harika,teşekkürler...

Sayın Karaali71,

Gezi notlarına gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederim.

Bu vesileyle, Norveç gezi planları yapanlara faydalı olur ümidiyle anılara iki video ilave ediyorum. Bu videolara bakınca Norveç virüsüne yakalanmanız mümkündür. 2011 gezimizde gemiyle gezdiğimiz Lysefjord hiç aklımdan çıkmaz.
Bu fyord Norveç‘ in güneyinde, Stavanger şehri yakınlarında, koordinatları:
59.010266, 6.281695
Fyordun kuzey tarafında meşhur „preikestolen“ bulunur. Fyord‘ dan 600 metre yükseklikte, üzeri düz bir kaya parçası. Bu kayanın tepesine yıda 200 bine yakın insan çıkıyor.
Video:
https://www.youtube.com/watch?v=eLt2QFEj4y8

Fjorden güneyinde yaklaşık 1100 metre yüksekte meşhur „Kyerag“ kayası bulunuyor. Iki sarp kaya arasına sıkışmış duran bu taşın üzerindeki insanlara benim bakınca başım dönüyor.
Video:
https://www.youtube.com/watch?v=Dri6-t7-6_M

Aman Allahım o ne öyle...Bizim Beyşehirin dağlarının manzarasıda buralardan geri kalmaz...

kıvırcık' Alıntı:
Mükemmel bir gezi olmuş, emeğinize sağlık...

Hakan Bey, gezi notlarına gösterdiğiniz ilgi için teşekkürler. Iskandinavya gezimiz bizi en çok etkileyen gezilerimizden birisi. Iskandinavya‘ yı her karavancının görmesini dilerim.

Norveç'e gitmeyi düşünmeseymişim bu güzel yazıyı okumaktan mahrum kalacakmışım. Elinize sağlık hüseyin bey. Oğlum emre ile bu yaz petersburg üzerinden karavanımızla isveç norveç gezisi yapmayı planlamıştık aksilikler yüzünden bu güne kadar gidemedik 20 ağustos 15 eylül arasında polonya üzerinden kısa bir isveç norveç turu yapmak istiyoruz. Yazınızın bir yerinde ilerde ağustos eylül ayında gelmek istiyorum demiştiniz bizde sayenizde cesaretlendik bu mevsim norveçe gitmeye kalktık hayırlısı bakalım.

Şadan Bey, Norveç için güzel bir zaman seçtiniz. Bizde bugünlerde Danimarka’ya biraz yaklaştık. Almanya‘ da Kuzey denizi kıyılarını geziyoruz. Havalar çok güzel. Ne sıcak ne de soğuk.

Size güzel geziler dilerim.

Hüseyin bey almanya'da kuzey deniz taraflarında olduğunuzu yazmıştınız biz bugün rostock şehrine geçiyoruz yarın sabah feribota bilet aldık. Belki bu taraflarda olursanız tanışırız diye yazıyorum.iyi gezmeler dilerim.

Şadan Bey merhaba, yazınızı şimdi okudum. Buluşabilsek güzel olurdu. Biz Hamburg tarafındaydık ve güneye doğru dönüş yolculuğuna başladık.

Size güzel geziler.

En çok sevdiğim gezilerimizden birisi olan Iskandinavya 2011 gezimiz aradan 9 yıl geçmesine rağmen sıkca aklıma gelir. Hatıralar zamanla hafızada zayıflıyor. Geziyi Google Maps haritasına aktararak arșivledim ve adını kısaltarak Norveç 2011 olarak değiștirdim. Haritaya Norveç/Iskandinavya planları yapanlar için faydalı olabileceğini düșündüğüm bilgileri de ilave ettim.

Norvec 2011

Çok değerli bir paylaşım..teşekkür ederim..vaktiyle çokca takip etmiştim..birde bu haliyle yeniden okumak çok güzel olacak..elinize emeğinize sağlık..

çok güzel bir paylaşım , yeniden okuduğum halde sayfalar hiç bitmesin istedim. selamlar...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.