Iskandinavya 2011 Gezimiz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Akdeniz45 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 257
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 106,290
Ynt: Iskandinavya 2011 Gezimiz

Şimdi füme fırınını hazırlayalım.
1.Resim fırının alt kısmı. Ortada gördüğümüz uzunlamasına olan yere talaş konulacak.

Rucher 1

Etiketler

İyi günler
Hüseyin bey
Balık tarifini en kısa zamanda denemek istiyorum.(Fırını temin ettikten sonra)
Tarifi en kısa sürede vermek nezaketini gösterdiğiniz için teşekkür ederim.
Saygılar
Batuhan

Burada çok taktir ettiğim bir davranış şekline değinmek istiyorum.Bu konu aynı zamanda gezenbilir karavan forumunu takip eden ve paylaşım yapmayı seven arkadaşlara da örnek teşkil ediyor.
Takip etti iseniz sayfanın üst kısmında Batuhan arkadaşımız Hüseyin Abi'ye attığı mesajda bu gezi yazısını okuduğunu beğendiğini ayrıcada füme balık tarifini merak ettiğini yazdı.Bunun üzerine sevgili Hüseyin Abi hiç üşenmemiş mütevazilik örneği olarak resimlerle birlikte emek harcayarak taaa Münih'den hem soruyu soran arkadaşımıza hemde merak eden bizlere bir güzel füme balık tarifi yapmış.
Bence bir siteye üye olup dağarcığına oradan bir şeyler alıp aldığının da karşılığı olarak siteye paylaşım olarak katkıda bulunmanın zirve noktası bu olsa gerek.Ben dahil bütün genç ve gönlü genç olan bütün karavan sever arkadaşlara örnek olcak bir davranış şekli karşısında iyi ki varsın Hüseyin Abi sana sağlıklı keyifli geziler diliyor önünde saygıyla eğiliyorum...

gezmen' Alıntı:
Levent, Hüseyin Bey'in bu balık tarifi, yalnızca burada kalmaz sanırım!... ;) :smiley:

Cavid Sezen

Cavid hocam Hüseyin beyden izin alıp kamp yemeklerimiz başlığına taşınabilir, kabul görürmü bekleyelim.

mustafayetim' Alıntı:
Burada çok taktir ettiğim bir davranış şekline değinmek istiyorum.Bu konu aynı zamanda gezenbilir karavan forumunu takip eden ve paylaşım yapmayı seven arkadaşlara da örnek teşkil ediyor.
Takip etti iseniz sayfanın üst kısmında Batuhan arkadaşımız Hüseyin Abi'ye attığı mesajda bu gezi yazısını okuduğunu beğendiğini ayrıcada füme balık tarifini merak ettiğini yazdı.Bunun üzerine sevgili Hüseyin Abi hiç üşenmemiş mütevazilik örneği olarak resimlerle birlikte emek harcayarak taaa Münih'den hem soruyu soran arkadaşımıza hemde merak eden bizlere bir güzel füme balık tarifi yapmış.
Bence bir siteye üye olup dağarcığına oradan bir şeyler alıp aldığının da karşılığı olarak siteye paylaşım olarak katkıda bulunmanın zirve noktası bu olsa gerek.Ben dahil bütün genç ve gönlü genç olan bütün karavan sever arkadaşlara örnek olcak bir davranış şekli karşısında iyi ki varsın Hüseyin Abi sana sağlıklı keyifli geziler diliyor önünde saygıyla eğiliyorum...

Hüseyin Bey'in alıştığımız ve her zamanki mütevazılığı ile paylaşımcılığına şapka çıkartıyoruz... :smiley:

Cavid Sezen

Iltifatın böylesine pek alışık değilim.

Hepinize candan teşekkürler.

Hüseyin beyin bilgisinde Avrupa karavan tercihleri ve istatistiklerinin konu içinde unutulmaması için
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=85656.0 başlığa taşınmıştır.

İskandinav ülkeleri ile ilgili farklı tecrübeleri okumak isterseniz www.yurtdisitecrubesi.com u da ziyaret edebilirsiniz :smiley:

yurtdisitecrubesi' Alıntı:
İskandinav ülkeleri ile ilgili farklı tecrübeleri okumak isterseniz www.yurtdisitecrubesi.com u da ziyaret edebilirsiniz :smiley:

Kendi forumunuzdaki gezi ve tecrübelerinizi paylaşmak için uygun bir yöntem değil :mad: EMEĞE SAYGI olmadan bu gezi
yazısını okuyup kısada olsa yorumunuzu yazmadan bırakacağınız her mesaj sizin emeğinizede yansıyacaktır.

Akdeniz45' Alıntı:
Nordkap´a gitmek isteyenlere güzel bir haber. Nordkap´a ulaşmak için geçilen pahalı Tünel 01.07.2012´den itibaren ücretsiz olacak.

http://www.norwegenportal.de/dnf/index.php/reisetinformationen/1046-nordkap-tunnel-.html

Ne güzel bir haber; bu uygulamayı yapan yetkililer ile bu haberi bize ulaştıran Hüseyin Bey'e çok teşekkürler!... :smiley:
Herşey, paralıya dönerken dünyada; İskandinavyalılar, kafalarını kayaya vurmuş olmalı. :D

Cavid Sezen

Güzel haber. Megoraya adasına gitmek gerçekten çok pahalıydı. Gezginler tünel parasından kurtulmuş olacaklar. :smiley:

Adaya gidiş için otomobilden 145NOK ve kişiden 47NOK ücret alınıyordu. Nordkapp tesis girişi ise kişi başı 185NOK tünelden dönüş için yine aynı parayı vermek gerekiyor. Yani iki kişi Nordkapp'a uğramanın en az bedeli 2*(145+47)+2*185= 754 NOK oluyor o da TL olarak 230TL ediyor. ;D Bu sadece geçiş ücretleri. Karavan için ücret ne kadar farkediyor bilmiyorum. :-\

http://www.virtualtourist.com/travel/Europe/Norway/Finnmark/Nordkapp-2271934/Tourist_Traps-Nordkapp-TG-C-1.html

Biz giitiğimizde Nordkapp'a ulaşmak için böylesine kolaylıklar yoktu.
Işıklandırılmamış kap karanlık tünellerden geçerek gelinen Kajfjoord iskelesinden ferybota binerek Nordkapp'ın bulunduğu Honnıgsvag'a geçilir, sonra da on km. kadar dar bir yoldan Nordkapp'a ulaşılırdı.

O zaman(1998) de sözü edilen tünel proje halindeydi...

Şimdi düşünüyorumda bu denli kolaylıklar çok mu gerekli acaba..Öyle ya millet Nordkapp'a pikniğe gitmiyor ki...Varsın bu dünyanın bir ucuna yapılan yolculuğun da bir zorluğu olsun, bir macera tadı olsun...Gittiğinde bir şeyi başarmanın tadına var...
Açıkçası hedefe konulan modern tesis yerine odundan kocaman bir kulübe , içerde gürül gürül yanan bir soba,duvarda gelen maceracıların hatıra yazıları, ülke bayrakları filan...
Öyle bir yer tahayyül etmiştim ne yalan söyliyeyim...

Oğlumun bir görüşünü aktarayım sizlere;

Baba yani Everest'e yol yapsalardı Edmond Hillary Sir unvanı alabilirmiydi, Nasuh Mahruki bu denli popüler olabilirmiydi acaba?...

Evet...tüm Sir'lere selamlar bizlerden..

Feribotda

Nordkappda

Nordkap Gezilerinin bu hale gelmesi (para getiren bir turizm yeri gibi) karavancılar arasında son yıllarda çok tartışılan bir konu. Bir karavancı lunaparka girer gibi hissediyorum kendimi diye yazmıştı. Aslında gezenlerin parasına her ülkede göz dikiliyor ama Norveç´te bu konu biraz daha abartılıyor. Avrupa´nın en pahalı dizeli ile her şey başlıyor. Tarihi ahşap bir kiliseyi gezmek istediğimizde çok yüksek giriş ücretini gören eşim Sonja kiliseye parayla girmem dedi. Norveç´te bu tür ücretler tespit edilirken sanıyorum kendi çok yüksek gelir durumlarını göz önünde bulunduruyorlar.

Norveç devletinin yol ve tünel parasıyla ilgili ilginç bir tutumu var. Buraların yapılış masrafları çıktığında ücreti kaldırıyorlar. Nordkap´a giden Tünelin aslında iki yıl sonra ücretsiz olması planlanmış ama 30 hazirana kadar alınan ücretlerle tünelin yapılış parası toplanacağı için ücreti 01.07.2012´de kaldırıyorlar.

Tünelin geçiş ücreti (gidiş-dönüş) 6-7 metre arasındaki bir karavan için 120 € civarında.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.