Iskandinavya 2011 Gezimiz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Akdeniz45 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 257
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 106,294
Ynt: Iskandinavya 2011 Gezimiz

mayıstosböce' Alıntı:
Ben inanıyorum ileride biz bu geziyi yapacağız Cavid hocam.O zaman bu geziye düşünsel ve görsel katkı sağlayan arkadaşlarımızı yad etmek adına onların konakladığı yerlerde de konaklayacağız.

Ağzın bal yesin!...

Cavid Sezen
Not: Yeşil pasaport avantajını değerlendirmek gerek.. ;) :smiley:

Etiketler

Hüseyin bey teşekkürler, bu rüya gibi geziyi bize naklen aktardığınız için. sanırım şu an artık evinizdesiniz. Bundan sonraki gezilerinizde buluşmayı diliyorum :smiley: :smiley: :smiley:

Katilimlariniz icin tekrar cok tesekkürler. Sizler sayesinde gezi notlarini hazirlamak cok zevkli oldu.

07.07.2011

Iskandinavya´daki son gecemizi Terrelborg sehrinin girisinde olan bir konaklama yerinde gecirdik. Karavanin ihtiyacini karsilayacak tesis vardi ve ücretsizdi. Burada gemiyi bekleyenler geceliyorlar. Cok kalabalik ama neseliydi. Denizin kenarinda güzel yürüyüs yapabilecek bir yer.
Koordinatlari: N55°22.493` - E13°07.198`

[attachment=1]
[attachment=2]
[attachment=3]
[attachment=4]
[attachment=5]

Bizi Almanyaya gtren feribot

Geceledigimz yer bir karavan sehri gibiydi

Bu kadar kugu kusunu ilk defa burada grdk 2

Trelleborgun merkezinde  Istanbul Restaurant

Isvecte alkoll icki almak isteyenlerin bu markete gitmesi lazim Bir

08.07.2011

Bugün cok erken kalktigimiz icin Almanya´ya gecince Meklenburg Göller bölgesinde gecelemeye karar verdik.

Geceyi Mirow adinda kücük ve sirin bir sehirde, kamping ararken buldugumuz cok güzel bir konaklama yerinde gecirdik. Ücreti sadece wc+atik su bosaltmak icin 1 € + temiz su almak 1 € + elektrik 1-2 €.

Böylece gezi anilarimizin sonuna geldik. Önümüzde evimize kadar 750 km´lik bir yol var.
Okuyanlara ve yazili katilimda bulunanlara cok tesekkürler.

Iskandinavya´yi gezmek isteyenlere yardimci olur ümidiyle gezdigimiz ülkeler hakkinda, gezide kazandigimiz detayli teknik bilgileri, Karavantürk forumda basladigim fakat gezi nedeniyle ara verdigim, „Iskandinavya Izlenimleri“ basligi altinda yazmaya devam edecegim.

Hepinize tekrar cok tesekkürler.

[attachment=1]
[attachment=2]
[attachment=3]
[attachment=4]
[attachment=5]

Kiraya verilen ev bootlari

Bunlardan birisini kiralayip buradaki gl ve kanallarda gezebilir ve geceleyebilisini

Karavanla 250 metre yaris yapti Karsidan araba gelmese yarisa devam edecektik

Bilin bakalim ilerde grdgnz hafif ki

Gezimizi bu gzel lokantada kutladik

İnsanın hayallerinin sınırı yok, hani kafamdan şöyle geçiyor. Şöööyle bir ekip, belki bir gün, oralara doğru güle oynaya gaza basıverebilsek...
Yarattığınız heyecan ve hayaller için tekrar tekrar teşekkürler Hüseyin bey.

Teşekkürler Hüseyin bey, canlı yayın gibiydi adeta geziniz, zevkle izledik. Çalışma hayatının esnekliği toplumun karşılıklı
saygıya verdiği önem olmalı. Ayrıca doğa dediğimiz yerkürenin farklı güzelliklerinide sayenizde görmekten keyif aldım.

hiç' Alıntı:
İnsanın hayallerinin sınırı yok, hani kafamdan şöyle geçiyor. Şöööyle bir ekip, belki bir gün, oralara doğru güle oynaya gaza basıverebilsek...

Haldun abi ''belki bir gün''ü biraz uzun tutarsan sevinirim zira özgür kalma dönemimde konvoya biryerlerden eklenmek en büyük dileğim.

mayıstosböce' Alıntı:
Ben inanıyorum ileride biz bu geziyi yapacağız Cavid hocam.O zaman bu geziye düşünsel ve görsel katkı sağlayan arkadaşlarımızı yad etmek adına onların konakladığı yerlerde de konaklayacağız.
gezmen' Alıntı:
Ağzın bal yesin!...

Cavid Sezen
hiç' Alıntı:
güngör' Alıntı:
Haldun abi ''belki bir gün''ü biraz uzun tutarsan sevinirim zira özgür kalma dönemimde konvoya biryerlerden eklenmek en büyük dileğim.

Tohumlar atıldı :smiley:

hiç' Alıntı:

güngör' Alıntı:

mayıstosböce' Alıntı:
Tohumlar atıldı :smiley:

Çok güzel hareketler pardon sözler bunlar!... ;) :smiley:

Cavid Sezen

herşey çok güzel mükemmel büyüleyici bende oralara gitmeyi düşünüyorum bize aynı türkiye kadar uzaklıkda tabi gezelek gidilecek Hüseyin beye çok teşekür ederim

saygılar Halil

not: ben almanya´ nın Neuss civarında yaşıyorum

mayıstosböce' Alıntı:
Artık hiç bir şüphe duymadan bu geziye çıkılır,imkanı olanların bana göre bir saniye düşünmeden gitmek isteyeceeği bir yer,daha kahvaltı dahi etmeden yattığım yerden keyifle okudum,çok teşekkür ederim.
Ben hazırlıklara başladım bile. ;D

halilo11' Alıntı:
herşey çok güzel mükemmel büyüleyici bende oralara gitmeyi düşünüyorum bize aynı türkiye kadar uzaklıkda tabi gezelek gidilecek Hüseyin beye çok teşekür ederim

saygılar Halil

not: ben almanya´ nın Neuss civarında yaşıyorum
Şanslısınız Halil Bey. Bizim için iki kat uzakta. ;)

Elinize, kolunuza saglık. Gitmiş kadar olduk. Gitmek isteyenlere çok önemli bir bilgi kaynağı.

Hüseyin Bey teşekkürler. Sizin ilk fotolarınız bana aktivasyon enerjisi transfer etmişti. Halil Bey, ben gezime Neus'dan olmasa da Düsseldorf'tan başlamıştım. Bitirdiğim nokta da Münih olmuştu. Çok yakınsınız bize göre .

" Haldun abi ''belki bir gün''ü biraz uzun tutarsan sevinirim zira özgür kalma dönemimde konvoya biryerlerden eklenmek en büyük dileğim. "

Valla Levent'ciğim " belki bir gün " yakın olsun da günü uzuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuun tutalım istersen. O uzunluk için de bir yerde sen de takılıverirsin artık.

Gezilerimizde isin maddi yönü cogumuz icin önemli bir nokta. Bu gezimizde, özellikle Norvec´te cok disiplinli hareket ettik. Giderken dayanikli yiyeceklerden yeterince götürdük. Cünkü Norvec´te bir cok besin maddesi, Almanya´ dan 3 kat daha pahali dersem abartmis olmam. Örnegin, Almanya´da dün 1.49 € ödedigim 5 litre su, norvec´te 4-5 € fiyatinda. Bereket Norvec´te icme suyu bulmak sorun degildi. Bütün bunlara ragmen istedigimiz bir cok seyi aldik, ama fiyatlara cok dikkat ederek ve secerek alisverisimizi yaptik.

Aslinda, herkesin kendisine göre masrafi vardir ama, belki böyle bir gezi icin karar vermenizde yardimci olur düsüncesiyle, Norvec´teki masraflarimizi detaya inmeden paylasayim.

Norvec´te bir litre diesel 1.55-1.65 € civarinda.
Gezimizde en cok yolu Norvec´te gittik. Diesele toplam olarak 610 € ödedik. Norvec´te kac kilometre gittigimizi not etmedim. Ama Norvec´i en güneyinden kuzeyine kadar, cogunlukla ana yolda kalmayarak gezdik. Bizim karavan Sprinter Norvec´te oldukca tasarruflu idi (devamli yavas gitmek zorunda oldugumuz icin). Her 100 km´de 8-8.5 litre diesel yakiyordu.

Besin maddeleri, feribot ücretleri (Fyordlarda) ve 4 defa kamping ücreti dahil, Norvec´te gecirdigimiz 24 günde 766 € giderimiz oldu.

Ayrica 75 € Internet karti ve Internet Stick icin ve 38 €´da parali yollar icin Autopass´a ödedik.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR