İş Kursam Ne İşi Kurardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan caner_tee Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 30,283

caner_tee

Kamp I
Yer
kastamonu
Arkadaşlar Merhaba...
bu konu bir bilgi alışverişidir. Öncelikle yaşadıgım yer İstanbul. Kendim iş kurmak istiyorum. getirisi büyük olmasın önemli degil yeterki kendi işim olsun. fikir öneri ve yapmak istediginiz işi yazabılırmısınız..

Etiketler
Ynt: İş Kursam Ne İşi Kurardım

Caner bey kusura bakmayın lütfen, ama nedense Turbo arkadaşımız aklıma geldi birden ??? :D (Durumun kesinlikle sizinle bir alakası yok :smiley:)

Merhaba. O kadar çok etkenin olduğu ve bir o kadar da yoruma açık bir konu ki ne desem bilemedim. Öncelikle sizin iş tecrübeniz?, eğitiminiz?, hayat tecrübeleriniz?, hobileriniz, evli-bekar olma durumunuz?, neleri sevdiğiniz/sevmediğiniz?, ofis veya dükkan gibi sabit bir yer mi? yoksa sürekli dolaşma gerektiren bir iş mi? vs gibi onlarca farklı soru ve cevabı barındıran bir durum bu. Öncelikle size tavsiyem bunlar gibi onlarca soruyu barındıran sayfaları hazırlayıp detaylı biçimde ve gerçekten içinizden geldiği şekilde cevaplayıp sonra hem kendinizce hem de çevrenizdeki tecrübeli kişilerce yorumlayıp bir karar verebilirsiniz.
Son söz olarak söyleyebileceğim ise "dünyadaki en mutlu çalışan hobisini işine ya da işini hobisine dönüştüren kişidir". Eğer böyle bir işe dökebileceğiniz hobiniz varsa ona öncelik verin derim ;)

yasinblgc' Alıntı:
Caner bey kusura bakmayın lütfen, ama nedense Turbo arkadaşımız aklıma geldi birden ??? :D (Durumun kesinlikle sizinle bir alakası yok :smiley:)
:smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:
Heralde değildir arkadaş.
Arkadaş kendi işini kuranların başı göğe erdi sanki bu memlekette. Beş senede 15 yıllık yaşlanmak istiyorsan hemen bir iş kur. Özellikle imalat sektörü olsun.

üniversite kampüslerine yakın,cafeler iş yapıyor,freching alarak kahveevi,davidpeople vs. şubesi açarsanız,iş yapmayanı yok.

Paslanmaz sektörüne girin boru,saç,profil gibi en güzel yanı nakit çalışılması önce para sonra ürün

dağcı papaz' Alıntı:
Merhaba. O kadar çok etkenin olduğu ve bir o kadar da yoruma açık bir konu ki ne desem bilemedim. Öncelikle sizin iş tecrübeniz?, eğitiminiz?, hayat tecrübeleriniz?, hobileriniz, evli-bekar olma durumunuz?, neleri sevdiğiniz/sevmediğiniz?, ofis veya dükkan gibi sabit bir yer mi? yoksa sürekli dolaşma gerektiren bir iş mi? vs gibi onlarca farklı soru ve cevabı barındıran bir durum bu. Öncelikle size tavsiyem bunlar gibi onlarca soruyu barındıran sayfaları hazırlayıp detaylı biçimde ve gerçekten içinizden geldiği şekilde cevaplayıp sonra hem kendinizce hem de çevrenizdeki tecrübeli kişilerce yorumlayıp bir karar verebilirsiniz.
Son söz olarak söyleyebileceğim ise "dünyadaki en mutlu çalışan hobisini işine ya da işini hobisine dönüştüren kişidir". Eğer böyle bir işe dökebileceğiniz hobiniz varsa ona öncelik verin derim ;)

İşini hobisıne dönüştürmek konusunda gerçekten çok haklısınız. Ben daha çok ticaret yapmak istiyorum.toptan gibide olabilir.arastırmadayım.. yada e ticaret yapan internet sitelerine ürün tedarikde olabilir..

Herkesin ilgisine teşeşkkür ederim.. Arkadaşlar 26 yasında bekar biriyim. İş yok diye bişey yok ama iş var iş var. Şu an istanbulda tam bir köle anlayışı var modern adıda asgari ücret deniliyor. yapılan işle ücret kesinlikle ters orantılı:smiley: sizce kendi iş kurmam mantıksızmı? az kazanayım problem yok iş benim olsun.. Bu arada sermayem malesef yüksek degil:( düşük sermayeyle neler yapılabılır yaratıcı fikirlerimizi yazarsak bi çok kişiye yardımcı olabiliriz.

caner_tee' Alıntı:
Turbolinea nicli bir arkadaşımız. Burada meşhurdur ;D Sadece konu başlığınız benzeşiyor, yoksa karakter olarak kesinlikle onunla alakanız yok :smiley: olmasında :eek: ;D

caner_tee' Alıntı:
Arkadaşlar Merhaba...
bu konu bir bilgi alışverişidir. Öncelikle yaşadıgım yer İstanbul. Kendim iş kurmak istiyorum. getirisi büyük olmasın önemli degil yeterki kendi işim olsun. fikir öneri ve yapmak istediginiz işi yazabılırmısınız..
bir pizzacı açmayı deneyin. ufak bir sermaye ile işe başlayın... ama yine de çoook çalışmanız gerekir:smiley:) bu arada marka size ait olsun , tutarsa çok para kazanırsınız!!!

YavuzÇ.' Alıntı:
:smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:
Heralde değildir arkadaş.
Arkadaş kendi işini kuranların başı göğe erdi sanki bu memlekette. Beş senede 15 yıllık yaşlanmak istiyorsan hemen bir iş kur. Özellikle imalat sektörü olsun.

Türkiye imalat sektörünü bırakalı yıllar oldu... Yabancı bizden daha iyi ve ucuza yapıyor şeklindeki saçma mantıkla....

Çok az sermayeli kolay işler yapıp güzel kazanan insanlar var. Fakat kimsenin iş yapıp para kazandığı sektörü burada paylaşacağını sanmıyorum. Bunun dışında yazılanlar tavsiye olur, oda garanti değil. Ya tutarsa .

yöresel ürünlerin doğal olarak satılması olabilir belli kalitede bu tarz işler var piyasa da fakat butik tarzı olduğu için her girişim farklı bir doku oluşturur....

dükkan ile başlayıp net üzerinden satışlar ve marka alışveriş noktalarında corner kurmaya kadar geniş çerçeveli bir iştir önemli olan yöre seçimi ve ürün tarzıdır...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Geri