İş Bankası'ndan OGS Cihazı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan nkurtkaya Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 30
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 72,993
Ynt: İş Bankası'ndan OGS Cihazı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu ogs geçişleri konusunda benim de başıma bir olay geldi. Ogsmle Kartal tarafından kısa bir giriş cıkış yaptım, kulandıgım aracla. Ogs'mden bu geciş sonucunda 9,9 tl geciş ücreti kesilmiş, 1tl kesilmesi gerekirken. Benim ogs'mle aylık olarak geciş bilgilerim emailime kısa mesaj olarak geliyor ve gecişleri kontrol edebiliyorum. Akabinde karayollarını tel aradım ve hata düzeltildi, bakiye ogs cihazıma iade edildi. Otomatik yüklemeli bu cihazlar hem yükleme kontrolü acısından hem de geciş bilgileri ve bakiye bilgilerinizi takip etme durumunda iyi oluyor.

Etiketler

sadece ogs de değil her zaman ve her yerde hesab takibine gereken özen gösterilmediği takdirde hesap kasap ve masat olayı yaşanması kaçınılmaz oluveriyor
bende de işbank , işbank ogs si , kredikartı, email , mesajlar , ve otoyol geçişleri var ipin ucunu kaçımadığım sürece sorun yaşamıyorum ve yaşamadım.
dikkat hani bir ip varya işte onun ucuna dikkat.

iş bankası benım de basıma bela oldu hıc bır uyarı yapmadan ıptal ve kara lısteye eklendık neymıs para yatmamıs zaten banka musterısıyız 20 tl 50 tl kredı acmıyor hesaba da 2 gun para kalmayın ca ogs ıptal bız de 5 6 kez kacak gecmısız haberımız yok
subeye gıdın ce ogs cıhazını duzeltmıyorlarda yenı cıhaz satmaya calısıyor lar işyerınde 10 tane ogs cıhazı bırıktı
en ıyı sı zıratt bankası n dan alma ne de olsa İLK baslatan lar onlar ve 20 30 tl fazladan gece bılıyorsun sonra da yatıra bılıryorsun

Ben hep ogs kullanıyorum hiç de bir problem yaşamadım ziraat bankasından yapıyorum işlemlerimi.

Eskiden Ziraat Bankasının OGS'sini kullanıyordum, sadece zaman zaman gönderdiğim EFT'leri hesaba geçmiyor ve iade ediyorlardı. Sebep sorduğumda yoğunlukları nedeni ile küçük meblağlı EFT'leri hesaplara geçmediklerini söylemişlerdi. Bu zekice uygulamaları sayesinde limitin dolması nedeni ile bir kaç kez cezalı geçiş yapmıştım ???

Şimdi Garanti Bankasından OGS kullanıyorum. Çok da memnunum. Her konuda çok ilgililer

peki nasıl geçtin garantiye attın mı eskı cihazı http://www.armoniperde.com

Evet attım, 7 sene kullandıktan sonra zaten pili bitmeye başlamıştı

Otoyollarda bilet gişelerinin kalktığını bilmiyordum. (Tüm istasyonlarda kalktı mı halen bilmiyorum. Doğu İzmit ve çıkış yaptığım Sapanca istasyonunda yoktu.) Bilet gişesi olmayınca kaçak geçiş yapmak durumunda kaldım. Bu durumda sistem çıkış yapılan istasyona en uzak mesafenin 11 katı ceza yazıyor. (Normal bir giriş çıkış yapmış olsaydım 1,75 TL. ödeyeceğim halde şimdi 13 TL. Cezasıyla birlikte 143 TL.) Geçiş tarihinden itibaren 10 gün içinde OGS ya da kredili KGS alınırsa ceza iptal olup otoyol kullanım ücreti hesaptan düşülüyormuş. Yılda en fazla 2 - 3 kez otoyolu kullanan biri olarak OGS ya da kredili KGS almak benim için büyük saçmalık. Ama mecbur alacağım artık.

Sistem OGS cihazı için min. 250 TL. kredili bakiyesi olmayan hesaba izin vermiyormuş. Mevcut bankada hesabınız varsa buna bağlı olan bir ek hesapla OGS cihazı almak sorun değil. Ancak hesabınız yoksa bu kez de hesap açtırma işlemleri ve hesap işletim ücretleri devreye giriyor.

Kitaba ne şekilde uydurduklarını bilmiyorum ama, Vakıflar Bankası'nda mevcut hesabım olmadığı halde hesap işletim ücreti olmadan ayrı bir ek hesap açtılar. Bir saat kadar süren bilgilerin kaydı ve imza, fotokopi ıvır zıvır işlemlerinden sonra ellerinde 2. sınıf araçlar için OGS cihazı bulunmadığını söylediler. Hesabı iptal ederek yatırdığım parayı geri aldım ve oradan ayrıldım.

İş Bankası'nın ise elinde cihaz varmış ama ek hesap açmalarının prosedürü uzunmuş. Normal bir hesap açtırmaya kalksam 6 ayda bir 35 TL. hesap işletim ücreti alınıyormuş. Kredi kartım olsa kolaymış ama vs vs.. Öleceğimi bilsem o bankadan ne kredi kartı alırım, ne de tek kuruş hizmet bedeli öderim. Ölesiye nefret ettiğim, devlet bürokrasisinden daha fazla bürokrasisi olan, kredi, faiz ve hizmet bedelleri konusunda soygunculuk mertebesine ulaşabilecek kapasitede olan, buna karşılık teknoloji ve hizmetleri 3. sınıf bir bankadır kendileri gözümde. Bu banka ile olan maceralarimı anlatmaya kalksam kitap olur.

Mecburen OGS cihazı alacağım ya da 143 TL. cezayı ödeyeceğim. Geriye kaldı 5 günüm. Sırada Ziraat ve Garanti var. Yarın da onlara bakacağım. Ne olacak şimdilik bilmiyorum. Köprülerin başına dikilen Deli Dumrul'u mumla aratacak bunlar.

İş Bankası kredi kartım var ve aylık 400 TL x 12 ay olmak üzere toplam 4800 TL. harcama taahhüdü vererek cihaz ücreti olan 40 TL.'yi ödemeden OGS cihazı aldım. Kredi kartınız yoksa cihaz bedelini ödemek durumundasınız. Otoyolu çok kullanmıyorsanız Karayollarının nakit kartları var onlardan edinin bence.

KGS yi kapattılar, OGS cihazım hala çalışıyor zannedip kullandım meğer iptal olmuş, cezayı yedik.
Bakalım HGS de başımıza neler gelecek.

Merhabalar,
Ben 07/12/2012 günü TEM 'eçıkıp 2. köprüden devam edeceğimi düşünüp Bostancı köprüsünün ordaki Şhell benzinciden KGS satınaldım.5 TL kart,20 TL içine yüklettim.Kart üzerinde Halk Bankasının adı var.Aracım arıza yaptı getiremedim sonra HGS satınaldım kartın içindeki parayı HGS ye aktarmak istedim.
TEM kenarındaki gişelerin çalışanlarına sordum, olmazmış, aktarılmazmış onu onlar satmıyormuş.
Peki arkadaşlar ben şimdi kandırıldım mı? dolandırıldım mı?Bu kartı adı geçen akaryakıt istasyonu ve banka kafasına göremi bastırıp satıyor?
Bu KGS deki parayı ben yeni aldığım HGS ye aktaramıyorsam bu KGS de bir sıkıntı var demektir yani acaba sahtemidir.Şimdi bana yeni yıl hediyesi olarak güzel bir kaçak geçiş cezası gelirse ki ben bekliyorum (çünkü kartı Halk bankası dahil "Çanakkale şubesine sordum bankanın böyle bir kart verdiğinden hiç haberleri yok, belki büyük şehirlerde vardır dedi çalışan bir yetkilihanım" hiç biryerde aktaramadım, acaba sahte bir karta paramı verdim).
Bu konuyu Ulaştırma Bakanlığına ulaştırmayı çok ciddi düşünüyorum.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

Ynt: İş Bankası'ndan Ogs Cihazı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İyi günler arkadaşlar
2005 yılında ziraat bankasından aldığım ogs arıza yaptı. Lakin araç eşim adına olduğu için ogs de onun adınaydı Bankaya gönderdim. Sahibi gelecek siz işlem yapamazsınız , Sanki Kredi çekiyoruz Bu kadar salak banka var mıdır dünya da?
Neyse eşim gittiğinde cihaz bozuksa atıp yenisini alcaksınız 72 TL içinde de17 TL yüklüyoruz 72-17 =55 TL ye 5 lira bile etmeyecek çin malı plastiği iteliyorlar
Zamanında 40 USD ödemiştim ki bu günün parası 88,50 TL yapıyor
Ne gelirse devlet ten geliyor.
İş bankasından internet şubesinden aldım 40 tl cihaz parası 30 Tl de minumum yükleme dediler
kurye adresime kadar getirecek bakalım :smiley:
gelirse süper sıcakta ramazan gün git bankaya sıra bekle imza evrak vs
Geçen de motosikletim için PTT den hgs aldım her geçişte kaçak diye ötüyor
uyduruk bir şey ama sağolsun karayollarındaki vatandaşlar işleyip düşüyorlar
HGS nin sıkıntısı da ordaki memurlara günde yüzlerce kaçak geçiş
Ziraat (ben ona zerzavat bankası diyorum) İşbankasından bin beter

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri