International

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan baymineral Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 30
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 33,471

baymineral

Kamp III
Yer
İzmit
Web
blog.milliyet.com.tr
Bugün bisikletle geniş bir İzmit turu atarken Yahyakaptan Mahallesi yakınlarında bu araçla karşılaştım. İlk bakışta Lada Niva sandım ama International diye bir marka olduğu yazıyordu. Şüphe çekmemek için tek bir fotoğraf çekmekle yetindim.

Internationaljr7

Etiketler
Ynt: International

Bunlarda internetten bulduklarım.

NT1605.jpg

NT1605Back.jpg

Bu modelin altında yazan özellikleri:

DT 466, 300 HP, 5 Speed Automatic Transmission, 10+17 Axles, Crew Cab, Dump Box, Largest Production Pick-up Truck in the world

Ufak olanlar ''Scout'' modeli.Türkiye de çok fazla yok.Şu anda bir tane de sahibinden.com'da var.

http://www.sahibinden.com/pls/sahibinden/AdDetail.DoIt?AdId=1666445

Kamyonet ve kamyon olanlar ise ülkemizde çok uzun yıllardan beri kullanılmaktadır.

bu international denen seyin kamyonları var enter diye herhalde o olması gerek.duyduguma göre cj 6 ların fabrika cıkısı orjinal motoru bu enter ciplerin motoruymuş. bir bilginiz varmı?

Hurricane I226 motoru 6 silindir standart CJ-5 CJ-6 ve willys pick up motorlarıdıdr. Aynı zamanda International (bizim dilde enter) lerde de kullanılmıştır. Çünkü amerikada her fabrika kendi parçasını üretmez. Temel companent üreticileri vardır ve araçların cinsine göre boyutlarda değişiklik yapılır, bu sebeple pek çok farklı marka aracın parçaları genelde birbirine uyar.

International scout lar motor hariç tüm yürür aksamı yaşdaşı olan CJ-5 lerle aynıdır. Bunların 4x2 ve 4x4 olanları var. Meraklısı olan varsa bir tane pick up türünde ford motorlu 4x4 satılık olanı var.

osman' Alıntı:
Hurricane I226 motoru 6 silindir standart CJ-5 CJ-6 ve willys pick up motorlarıdıdr. Aynı zamanda International (bizim dilde enter) lerde de kullanılmıştır. Çünkü amerikada her fabrika kendi parçasını üretmez. Temel companent üreticileri vardır ve araçların cinsine göre boyutlarda değişiklik yapılır, bu sebeple pek çok farklı marka aracın parçaları genelde birbirine uyar.

International scout lar motor hariç tüm yürür aksamı yaşdaşı olan CJ-5 lerle aynıdır. Bunların 4x2 ve 4x4 olanları var. Meraklısı olan varsa bir tane pick up türünde ford motorlu 4x4 satılık olanı var.
aydınlattıgın için sagol

Offroad Başarıları ...

Scout SSIIs took top honors in offroad racing during the late 1970s. In 1977, Jerry Boone, of Parker, Arizona, finished first among 4x4 production vehicles in what is the "Super Bowl" or "Daytona 500" of offroad events, the Baja 1000. This is the most challenging of all off-road competitions. Boone completed the run in 19 hours & 58 minutes, crossing the finish line at Ensendada, Mexico, almost 2 hours ahead his closest competitor: a Jeep CJ7. Only 9 of 21 vehicles that started the race finished the 1000 kilometer (660.3 mile) course. Boone ran even faster than Class IV modified 4x4 racers. Mr. Boone later revealed that they only had a month to prep a stock SSII for the race and they were unsponsored by IH until after the race.Boone also won in 1978 at Riverside, California.

Sherman Balch, among many other accomplishments in offroad racing, won the off-road "world championship" in 1977 (the renowned S.C.O.R.E. event in Riverside, California). Three other finishers along with Balch also drove Scouts. Balch also won the Baja 1000, the Mint 400 & three grueling events in the fall of 1978 at Lake Geneva, Wisconsin.

Sherman Balch and co-driver James Acker, driving a Scout SSII, went on to win virtually all major off-road races in 1982 offered on the West Coast/Mexico circuit by winning the Baja 250, The Baja 500, The Baja 1000, the Mint 400 and the Parker (Arizona) 400.

Merhaba , resmini cektiginiz aracın önceki sahiplerinden biriyim,izmite satmıştım,.
bende burda gorunce şaşırdım ve sevindim...

international scout II 1978 model 8 silindirli, benzinlik,5700 motor bir araçtır, boş ağırlıgı 2050 kg di sanırım , motor gucü ve torkuyla bu ağırlıkta dahi offroad kabileyeti cok yuksek..klima otomatik vites gibi o yılların aracları icin modern sayılabilecek ozellikleri vardır.fazla bakım yapmadıgım halde ,beni cok uzaklara goturmustur:smiley: benzin problemi tabiii ayrı :smiley:
gercekten türkiyede pek rastlanmayan eglenceli bir aractır... sayenizde tekrar gordugume cok sevindim :smiley:

çektiğiniz bu aracı yakın zamanda aynı yerde ben de gördüm.ama fotoğraftakinden daha kötü durumdaydı.yavaş yavaş çürüyor sanırım.yazık...
şekli buna benzeyen güzel bir ford'u "into the wild" filminde görebilirsiniz bu arada.

doğayı ve toplumdan kaçmayı sevenlere bu filmi hararetle öneririm.

Ford

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

SON KONULAR

Geri