Inşaallah Karavan Hayellerim Gerçek Olacak

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan DOKTOR63 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 456
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 104,078
Hayır, galiba @DOKTOR63 bitti. :p

Şaka, şaka, bu kadar tenkide dayanıklı bir kimsenin bitmesi mümkün değil.
Forumda eleştirileri bu derece olumlu göğüsleyen başka bir üye tanımıyorum.
Bize “Hööt” deseydi kenara çekilirdik aslında. Suç kendisinde.
Bence madalya almalı. :yum:

.
:smiley: :smiley: :smiley:

Etiketler
Çok az kaldı bayrama yetişsin diye yoğun çalışıyorum. Verniği kazıdım astar sonra beyaza boyadım, elektrik işi bitti, su tesisatı bitti, lpg yatak masa kaldı

Son düzenleme:

Şu anki fiyatları bilmiyorum. Bir kaç yerden fiyat almayı deneyin. Önce tek saçakmatik (ve içine tente kumaşı) fiyatını sorun.

Montaj için nasıl bir yöntem düşündüklerini öğrenmeden monte ettirmeyin. Karavandan anlamayan birisi kalkıp da yan saçlara monte etmeye kalkarsa sorun yaratabilir. Bazı arkadaşlar kayar kapının üzerindeki kirişe monte ettiler. Ben tavandaki güneş paneli taşıyıcılarına monte ettirdim.
cam ve havalandırmalar konusunda yardımcı olurum

Karavan seyahat için hazır estetik dokunuşlar ı tatilden sonra ya bıraktım
Resim çekemedim içi çok kirli temizliğe firsat olmadi kısmetse pazartesi resimleri yükleyeceğim
Araçta tahmini 30 lt su ve 30 kg tadilat malzemesi ve aletler var iken
Kantar A girdim 3120 kg

20180818 133153

Son düzenleme:

Tadilat için harcanan
Boya 1525
Mabilya 4140
Elektrik malzeme 474
Su tesisatı 160
Hırdavat 700
Set Ocak ankastre 221
Depolara 630
Sofben 1115
Tente 120
Pencere Sounroof 2100
Koltuk 580
Gösterge 250
Marin malzeme 1000
Otomatik kapı 550
Güneş panelleri 950
İnvertor 1000
İzalasyon 750
Buzdolabı 669
Evye 146
Sineklik perde 727
Duş teknesi 150
Hidrofor 85
Ivır zıvır 350

Toplam 18392 tl

(not:ruhsatlama hariç)

Burda şunu belirtmek istiyorum
Elinizden iş geliyorsa tesisat tamirat Vs ve sabırlı iseniz.karavan A dönüşüm yapabilirsiniz. Evdeki hesap çarşıya uymuyor. Bir ayda biter dedim 2 ay ı devirdi halen tam anlamı ile bitmedi bitmeyecek gibi tahmin ediyorum bir yerlere ekleme çıkarma değişme yaparım gibi geliyor.

Burda şunu belirtmek istiyorum
Elinizden iş geliyorsa tesisat tamirat Vs ve sabırlı iseniz.karavan A dönüşüm yapabilirsiniz. Evdeki hesap çarşıya uymuyor. Bir ayda biter dedim 2 ay ı devirdi halen tam anlamı ile bitmedi bitmeyecek gibi tahmin ediyorum bir yerlere ekleme çıkarma değişme yaparım gibi geliyor.
Kolay gelsin şimdiden iyi gezmeler.

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhabalar aranıza yeni katıldım benim yolumda sizinle aynı. Şuan araştırma safhasındayım. Cesaretinize ve becerinize hayran kaldım. Umarım bana da bir gün nasib olur.

Kolay gelsin.

Karavan estetik çıta düğmeler gibi Vs işleri kaldı bir kat daha boya istiyor, banyo içi pvc kaplama kaldı tatilden sonra ya bıraktım ama şu an seyahat için hazır

DSC 0027

DSC 0026

DSC 0025

DSC 0024

DSC 0023

DSC 0021

Sigortalar DC 12 volt a uygun olan türden mi ?
Sigorta yı sordum fark etmiyor dediler içinden geçen akım önemli, öyle olunca bunu tercih ettim normal araç sigortalarına göre çok daha pahalı ama kullanışlı attığında değişmeye gerek yok test ettim sigorta atıyor hem sigorta hem düğme gibi kullanılabiliyor dc için kullandıklarım hepsi 10 amper

Sigorta yı sordum fark etmiyor dediler içinden geçen akım önemli, öyle olunca bunu tercih ettim normal araç sigortalarına göre çok daha pahalı ama kullanışlı attığında değişmeye gerek yok test ettim sigorta atıyor hem sigorta hem düğme gibi kullanılabiliyor dc için kullandıklarım hepsi 10 amper
Benim karavanda , üzerinde DC yazan 6 amper 2 li sigorta ve şalter kullandım . 130 TL ye almıştım . Kolay gelsin . İyi gezmeler dilerim .

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri