Inşaallah Karavan Hayellerim Gerçek Olacak

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan DOKTOR63 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 456
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 104,089

Etiketler
Bu günkü hali

DSC 0022

DSC 0021

DSC 0020

DSC 0019

DSC 0017

Atık depoları son kez monte ettim
Depolar iki adet demir askı ve güvenlik ve daha sağlam olsun diye iki adet çelik halat la güçlendirildi

DSC 0058

DSC 0057

DSC 0056

DSC 0055

DSC 0054

plakların ek yerleri belli oluyor sanırım.Ek yerleri dolgu macunu ile kapatılıp,plakaların üstüne boya atılsa daha da güzel görünürdü.
Hocam kenarlara macun attılar,orta yere T şeklinde alüminyum profil atacaklar dı, boyacının işçiliğini açıkçası bende beğenmedim. Rengi beyaz olsa daha mı iyi olur du

Son düzenleme:

Bende hiç beğenmedim ilk başta uygulamayı ama bitince fenada durmadı. Resimlerde güzel gözüküyor ama siz daha yakından inceliyorsunuz. Belki bu malzemenin üzerine bir kaplama uyguluyarak renk değişikliğine gidebilirsiniz. Hem böylece ek yerlerindeki izlerde kaybolur. Birde diğer kullanacağınız ürün ve mobilyalarda kontrast bir renk kullanarak ahşap görüntüsünüde hafifletebilirsiniz.
Hocam bir de kusura bakmazsanız bir fikrimi söylüyorum. Kullanılan ve yapılan mobilya işi pek iyi değil. Zaten demir attınız oraya bir de üzerine 18 mm mdf yapıyorsunuz. İş iyice ağırlaşmış oluyor. Ve birde mobilyaların keskin köşeleri için bir yuvarlak profil kullanın. Aslında alüminyum profiller. Hem onları kullanarak köşelerin keskinliğini alırsınız hem de 8 mm olanları tercih ederek hafiflikte sağlarsınız. Sağlamlık açısında hiç bir sorun olmaz.
Zevkle takipteyim.

Bende hiç beğenmedim ilk başta uygulamayı ama bitince fenada durmadı. Resimlerde güzel gözüküyor ama siz daha yakından inceliyorsunuz. Belki bu malzemenin üzerine bir kaplama uyguluyarak renk değişikliğine gidebilirsiniz. Hem böylece ek yerlerindeki izlerde kaybolur. Birde diğer kullanacağınız ürün ve mobilyalarda kontrast bir renk kullanarak ahşap görüntüsünüde hafifletebilirsiniz.
Hocam bir de kusura bakmazsanız bir fikrimi söylüyorum. Kullanılan ve yapılan mobilya işi pek iyi değil. Zaten demir attınız oraya bir de üzerine 18 mm mdf yapıyorsunuz. İş iyice ağırlaşmış oluyor. Ve birde mobilyaların keskin köşeleri için bir yuvarlak profil kullanın. Aslında alüminyum profiller. Hem onları kullanarak köşelerin keskinliğini alırsınız hem de 8 mm olanları tercih ederek hafiflikte sağlarsınız. Sağlamlık açısında hiç bir sorun olmaz.
Zevkle takipteyim.
estağfurullah yorumlar çok değerli
yer laminat parke olacak(2m) baktım uyum olmadı revize edilir.kim bilir arkadaşlar karavanlarını kaç dafa revize etmiştir.
renk açısından bitince olmadı kaplama yaptırayım ,şanlıurfa büyük şehir olmasına rağmen her şeyi bulamıyorsunuz kayın veya kavak tabaka çok aradım bulamadım ,en yakın playwood buldum çok hafif bir ürün ama siyah ve üzerinde yazı var suya olabildiğince dayanıklı bir ürün üzerine zımpara çekip beyaza boyanacak ,8 mm de esneme yapıyor iki ürün var 8 veya 18 mm belki İstanbul veya Ankara ya geldiğimde revize ederim ,demir profil baş üstü dolaplar için şimdilik oldukça sağlam gibi ,ağırlık konusunda faydası oldu arka ve üst kısma gerek kalmadı komple mobilya olsa idi daha ağır olurdu.
kendim yaptırınca içime sine sine yaptırıyorum bazende mecbur kalınıyor istemediğin malzemeleri kullanıyorsun

Son düzenleme:

Bence ahşap yüzeyleri değiştirimeyin. Playwoodun bir yüzü banyo için polyester kaplıyacaksınızdır. Diğer yüzünede isterseniz ince bir tabaka üzeri sünger ve kumaş kaplatabilirsiz(silinebilir olanlardan). Hem görüntü güzel olur hemde yumuşak bir yüzey olur.
Yurt dışı karavanalarda mobilyaların üst kısımında boşluk bırakıp led koyup aydınlatma yapıyorlar. Böylece yüzeylerde mükemmel bir öpüşme için uğraşmak zorunda olmazsınız hemde aydınlatma olayını çözmüş olursunuz.
Yinede şu mobilya köşeleri için bir çözüm bulmanızı dilerim. Köşelerin yuvarlak olması ileride çarpma durumlarında canınızı fazla acıtmaz. Üstadlar bu konuda sizi daha önce de uyarmıştı diye hatırlıyorum.

Bence ahşap yüzeyleri değiştirimeyin. Playwoodun bir yüzü banyo için polyester kaplıyacaksınızdır. Diğer yüzünede isterseniz ince bir tabaka üzeri sünger ve kumaş kaplatabilirsiz(silinebilir olanlardan). Hem görüntü güzel olur hemde yumuşak bir yüzey olur.
Yurt dışı karavanalarda mobilyaların üst kısımında boşluk bırakıp led koyup aydınlatma yapıyorlar. Böylece yüzeylerde mükemmel bir öpüşme için uğraşmak zorunda olmazsınız hemde aydınlatma olayını çözmüş olursunuz.
Yinede şu mobilya köşeleri için bir çözüm bulmanızı dilerim. Köşelerin yuvarlak olması ileride çarpma durumlarında canınızı fazla acıtmaz. Üstadlar bu konuda sizi daha önce de uyarmıştı diye hatırlıyorum.
köşe lere dediğiniz gibi alüminyum köşeler var, bitsin inşaalah aklımda

Ekran Alnts

Ekran Alnts 2

Ekran Alnts

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri