Inşaallah Karavan Hayellerim Gerçek Olacak

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan DOKTOR63 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 456
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 104,075

DOKTOR63

KARAVANDA HAYAT VAR
Yer
Şanlıurfa
daha önce başka kullanıcı adı altında yazmıştım email probleminden dolayı yeni bir kullanıcı açtım
ben 44 yaşında aile hekimi olarak çalışıyorum çoçukluğumdan-gençlik (17) beri karavan hayalim vardı fazla uzatmayayım. kısa bir süre önce bir araba aldım fort transit jumbo 2013 model 86000 km de panelvan bir araç .araç şofor arkası uzunluk 410-420 cm ,eni 178-186 cm arası değişiyor.
bu işte tecrubeli kişilerden yardım istiyorum eyvah dememek için öneri-yorum-katkı vs projem altta olacak inceler yorum yazarsanız sevinirim.
KORDOR LLER
LLER

2

3

4

5

Etiketler
Boyunuz kaç hocam,arkadaki enlemesine yatağa bacaklarınızı kıvırmadan sığabilecekmisiniz

LG-K220 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ailece uzun boylu değiliz en uzunu benim benim de Boyum 168 cm
Yatağı pencere hizasına almayı düşünuyorum izalasyondan sonra(2x3cm) Yatağın boyum 182 cm e cıkıyor

Son düzenleme:

Hocam hayırlı olsun,

sabit ve uzun nesneleri arka kapıya dayarsanız içerisi ferah kalır. Banyo, buzdolabı vs.
Yatağı sabit olarak tavsiye etmem, koltuk ve masadan dönüşebilir halde olursa çok büyük alan tasarrufunuz olur.
buzdolabını tezgah altı şeklinde alıp dolabın üzerine veya altına koyarsanız ciddi alan kazanırsınız.
mutfak ocağını eviyenin üzerine kayar halde yaparsanız yine 40-50cm alan ihtiyacı azalır, mutfak tezgahının katlanır yaparsanız kullanmadığınız durumda alan genişler.

O zaman bu plan size uyar,kolay gelsin
Yanlız bu araç evdeki ikinci araç mı olacak yoksa tek araç bu mu olacak?
Ailece uzun boylu değiliz en uzunu benim benim de Boyum 168 cm
Yatağı pencere hizasına almayı düşünuyorum izalasyondan sonra(2x3cm) Yatağın boyum 182 cm e cıkıyor

yatak boyu ve genişliği ile ilgili ölçü vermediğiniz için o kısımla ilgili aklımdan geçenleri yazamıyorum. ancak buzdolabıyla ilgili bir tavsiyede bulunmak isterim. elbetteki her kullanıcının kendince öncelikleri farklılık arz eder. bu konuda sizin buzdolabı kullanımı ile ilgili öncelikleriniz ve beklentileriniz ne ölçüdedir bilmiyorum ancak bence karavanda 90 ve 140 litrelik büro tipi bir buzdolabı fazlasıyla yeterli olacaktır. evin mutfağında kullanılan devasa büyüklükteki bir buzdolabını karavanda kullanmamız durumunda hem yer işgali, hem santimetrelerin önemli olduğu bir işte gereksiz yere tasarımdan ödün verme gibi bazı mahsurlu yanları var bence bu durumun.

yatak boyu ve genişliği ile ilgili ölçü vermediğiniz için o kısımla ilgili aklımdan geçenleri yazamıyorum. ancak buzdolabıyla ilgili bir tavsiyede bulunmak isterim. elbetteki her kullanıcının kendince öncelikleri farklılık arz eder. bu konuda sizin buzdolabı kullanımı ile ilgili öncelikleriniz ve beklentileriniz ne ölçüdedir bilmiyorum ancak bence karavanda 90 ve 140 litrelik büro tipi bir buzdolabı fazlasıyla yeterli olacaktır. evin mutfağında kullanılan devasa büyüklükteki bir buzdolabını karavanda kullanmamız durumunda hem yer işgali, hem santimetrelerin önemli olduğu bir işte gereksiz yere tasarımdan ödün verme gibi bazı mahsurlu yanları var bence bu durumun.

Hocam hayırlı olsun,

sabit ve uzun nesneleri arka kapıya dayarsanız içerisi ferah kalır. Banyo, buzdolabı vs.
Yatağı sabit olarak tavsiye etmem, koltuk ve masadan dönüşebilir halde olursa çok büyük alan tasarrufunuz olur.
buzdolabını tezgah altı şeklinde alıp dolabın üzerine veya altına koyarsanız ciddi alan kazanırsınız.
mutfak ocağını eviyenin üzerine kayar halde yaparsanız yine 40-50cm alan ihtiyacı azalır, mutfak tezgahının katlanır yaparsanız kullanmadığınız durumda alan genişler.
Hocam hayırlı olsun,

Teşekkür ederim
Sabit Yatağı zeminden 70 cm yüksek planladım ki Altı arka kapıdan açılan depo olur temiz su tüp vs için yanlış mı düşünmüşüm

Siz değerli tecrubeli dostlardan aldığım öneriler işığında yeni bir plan çizdim ,buzdolabı dezgah altı 90 cm lik üstüne set üstü ocak düşündüm ,koridor 55 cm oluyor ,sadece buzdolabın olduğu kısım 49 cm e iniyor.
1

2

3

4

Uyku 1

Uyku 2

Son düzenleme:

Hocam duş kısmı bence en az 90-80 olmalı çünkü tuvalete oturduğunuz zaman dizleriniz sığmaz.Mutfak tezgahı 120-60cm gibi olursa rahat edersiniz.Benim tezgah 95-60cm ancak boyu kesinlikle kısa kalıyor.Kolay gelsin.

Yorumunuz için çok teşekkür ederim ,Duş kısmı Colofernia xxl deki gibi genişleye bilen 123 cm e kadar genişleyecek
Mutfak bulaşık yıkanan Yer 78 cm buzdolabı ustu nu dahil edersek mutfak tezgahı138 cm olacak ,yükseklik 90 cm alçak mı olur diyorsunuz, yatak boyu biraz daha kısarsam mutfak tezgahı 145 cm olabilir

Benim mutfak tezgahı 95cm yüksekliğinde ve benim için ideal(boy 1.70).Kısa boylu bir aile için yatak boyu bence biraz fazla uzun değil mi?1.68 boy için maksimum 195 cm lik yatak boyu yeterlidir diye düşünüyorum.

arabanın bakımını yaptım gereksiz her şeyi çıkarmaya başladım fırsat oldukça an ve an resimleri paylaşacağım.
insanın canını sıkan en çok yakın olsun arkadaş olsun kimisi hayranlık duyuyor kimisi basite alıyor ne gereği var oteller ne güne duruyor ,arabada yatılır mı ,ne uğraşıyorsun ,benimde hayalim ama diyenler ....... ben kararlıyım inşaallah yapacağım.
Karavan için klima düşünüyorum safkar iyi dediler btu en düşük mu iyi olur aracı yormamak adına zaten izolasyonu yapacağım ,yada başka önerilere açığım

Son düzenleme:

arabanın bakımını yaptım gereksiz her şeyi çıkarmaya başladım fırsat oldukça an ve an resimleri paylaşacağım.
insanın canını sıkan en çok yakın olsun arkadaş olsun kimisi hayranlık duyuyor kimisi basite alıyor ne gereği var oteller ne güne duruyor ,arabada yatılır mı ,ne uğraşıyorsun ,benimde hayalim ama diyenler ....... ben kararlıyım inşaallah yapacağım.
Karavan için klima düşünüyorum safkar iyi dediler btu en düşük mu iyi olur aracı yormamak adına zaten izolasyonu yapacağım ,yada başka önerilere açığım
Safkar klima , aracın motoru çalışırken soğutur . Aldığınızda çalışır durumda ise ne ala , bozuksa söküp atın gitsin veya ucuza bakkm yapıp faal hale geliyorsa tamir ettirin . Benim ducato da vardı 2.600 TL tamir istediler söktürdüm , o fiyata sıfır göğüs kliması takıyorlar . Hareket halinde klimaya çok ihtiyaç hissedilmiyor . Üst sanrof ve camları açtığınızda , doğal klima oluyor . Kam alanlarında elektrik alırsanız klima bulundurabilirsiniz , bana göre onada ihtiyaç yok . Alın uygun bir vantilatör işinizi görür .

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Geri