Infiniti Qx4 Lpg Sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan serrex Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 24
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,213
Tabikide 1 de inmek lazım, 4lde bile olsa hızlanınca 2. vitese alabilir araç.
bilmiyorum. ancak orta defransiyel kilitliyken mantıken öyle olmalıdır. arazi aracı sonuçta. ayrıca çıkmadığı yer yoktur.
Dün akşam karli, cok dik bir yokuşta 4 çekeri yazlik lastikler ile test ettim. Çok başarılı buldum rahatlıkla çıktım. ayni yokuştan D konumda arazi vitesi 4L alarak iniş yaptım. fkat frenleyerek kayarak indim. inişlerde D yerine 1 yada 2 kullanmak mi lazim.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dün akşam 4L ve 1 konumunda denedim motor freni pek olmuyor yinede frenle indim.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler
O aracin ilginc bir abs sistemi vardir. Kaygan zeminde, Yokus asagi low da inebileceginiz gibi, R ye takip geriye dogru patinaj yapabilirsiniz! Fren dusuknsuratte buba izin verir. Baska araclarda abd surekli tetiklerdi oysaki. Yukari cikarkende, sol ayak frende sag ayak gazda kullanabilirsiniz .gereksiz patinaji onler.

Merhabalar. İnfiniti qx4 sahibiyim. Araç özellikle benzinde giderken kasıyor, zor gidiyor ve motor lambası yanıyor. LPG ye geçtiğinde biraz rahatlıyor ve lamba sönüyor. Fakat şu an lpgde de yanık lamba. Neden kaynaklanıyor acaba? Benzin ve hava filtresiyle alakalı olabilirmi? Birde bu filtreleri nasıl temin edebilirim?

Merhabalar. İnfiniti qx4 sahibiyim. Araç özellikle benzinde giderken kasıyor, zor gidiyor ve motor lambası yanıyor. LPG ye geçtiğinde biraz rahatlıyor ve lamba sönüyor. Fakat şu an lpgde de yanık lamba. Neden kaynaklanıyor acaba? Benzin ve hava filtresiyle alakalı olabilirmi? Birde bu filtreleri nasıl temin edebilirim?

Herhangi bir obd cihazı ile arıza tespiti yapılabilir, benzinde problem var ise yakıt sistemi ile alakalıdır, benzin pompası,filtresi,enjektör olabilir.

Aracın hava filtresi kutusu baya kırık, her tarafından hava alıyo. İnfiniti qx4 parçaları bulmak baya zormuş. Bu araçtan kullanan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirmi, nerden temin edebilirim?

pathfinder için olanlara bakın. vg33 motorlar aynıdır.

Hayırlı günler. Sıkıntı vuruntu sensörü. Herşeyi yenilemiş (boşa) olduk. V6 33 lerde vuruntu sensörü 2 tane mi
Bloğun ortasında bir tane diye biliyorum, genelde hata verir ama aracın çalışmasına çok etki etmez, bendede ara ara yanar mesela,arkadaşlarda da öyle. Başka bir şeyden olmasın, kronik distrubutor sorunu vardır tekleme yaptırır?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.