Ilkel Gezgin

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Mehmety Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 0
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,546

Mehmety

www.yelkenkayak.com
Yer
istanbul - Beykoz
Web
www.yelkenkayak.com
Bu bölümde daha önce yazdığım bir çok yazının bozulduğunu ve tüm fotoğrafların kaybolduğunu görünce yeni bir yazı yazıp deneme yapmak istedim. Bir kaç yıl önce gezenbilir.com çökmüştü , sanırım bu kadarı toparlanabildi.
Bir çok yazı yazmıştım, hiç biri okunur durumda değil, sadece başlıkları kalmış, duruma üzüldüm.

Doğrusu, şimdi de düzgün çalışıyor mu emin değilim, bu kısa deneme yazıp düzgün bir şekilde çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için kısa bir yazı yazmaya karar verdim. Yayınlanırsa, buradan tanıtımını yaptığım kayağın yapılış aşamalarını anlatan bir yazı yazacağım.

Bu deneme yazısının konusu planlarını kendim hazırladığım 445 cm boyunda ve 57 cm eninde son derece kullanışlı bir kayak. Kısa geziler yapıp sahil şeridini keşfetmek için ve araba üzerinde taşımak için çok kullanışlı. Bugün deneme seferini yaptım. Umduğumdan daha dengeli ve çabuk hızlanan bir kayak. Bunda ağırlığının 17 kg olmasının avantajı var tabi.

Bu kayağın planlarını tam ölçekli ( 5 m rulo kağıda baskılı ) olarak temin edebiliyorsunuz. Aynı zamanda testere, dekupaj ile uğraşmadan direk panelleri birleştirip yapıştırmaya başlamak isteyenler için hazır paneller ve gerekli malzemelerin dahil olduğu kiti satın alıp kendi kayağınızı yapmaya başlayabilirsiniz. Bu kayağın taşıma kapasitesi 115 kg dır. 50-80 kg arası kullanıcılar için uygundur.

Bu kayak dik ve yapıştır yöntemi ile yapılıyor, Epoxsi, cam elyafı ve 3-4 mm Okoume kontraplak ana malzeme. Yapılışını aşama aşama buradan yazacağım. Bu deneme yazısı olduğundan, şimdilik bir kaç fotograf ekleyerek , selametle diyorum..

Memed
ILKEL GEZGIN 2 800x492
ILKEL GEZGIN 800x600
ILKEL GEZGIN 3 800x475
ILKEL GEZGIN 4 800x1071

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,420
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri