ilkbahar 2012 de gürcistan gezisine katılmak isteyenler.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan burak55 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 203
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 49,983
Ynt: ilkbahar 2012 de gürcistan gezisine katılmak isteyenler.

İyi günler
Geziye katılmayı düşünen arkadaşlar için,hareken noktası, Batum arasında herhangi bir noktada konaklamak mı daha uygun olur,yoksa Batum da konaklamak mı uygun olur. (Ankara Batum arası yaklaşık 1000 km)
Saygılar
Batuhan
Ankara

Etiketler

4WD' Alıntı:
Son ana kadar takip. Son dakika sürprizi çıkmaması için Hareket saatine 2-3 gün kala adımı yazacağım.
Bayram bey bende aynı durumdayım.Adımı yazıp sonra işim çıkarsa mahçup olmakta, heveslenip kendi hevesime yenilmek te istemiyorum.Aracımla yada araçlı bir arkadaşa misafir gitmek istiyorum.Ama her an il dışında işim çıkabilir.Bu arada ben böyle bir organizasyona hiç kattılmadım.Durum nedir.Diyelim bir arkadaşın aracı ile gittik ;yakıt, geçiş ücretleri vs paylaşıyoruzdur sanırım.Doğru olan bu değilmi?Sanırım paylaşımla bir araçta vasati 3 kişi olursa adam başı ortalama yakıt+yeme+içme+konaklama vs. 600 tl civarı olur değilmi?

outlaw06' Alıntı:
Bayram bey bende aynı durumdayım.Adımı yazıp sonra işim çıkarsa mahçup olmakta, heveslenip kendi hevesime yenilmek te istemiyorum.Aracımla yada araçlı bir arkadaşa misafir gitmek istiyorum.Ama her an il dışında işim çıkabilir.Bu arada ben böyle bir organizasyona hiç kattılmadım.Durum nedir.Diyelim bir arkadaşın aracı ile gittik ;yakıt, geçiş ücretleri vs paylaşıyoruzdur sanırım.Doğru olan bu değilmi?Sanırım paylaşımla bir araçta vasati 3 kişi olursa adam başı ortalama yakıt+yeme+içme+konaklama vs. 600 tl civarı olur değilmi?
Doğrudur. bir araçta birkaç kişinin beraber olması masrafları azaltacaktır. ben daha önce ıraka keni aracımla gelmiştim burdan edindiğim gümrük tecrübelerim var. Gürcistan giriş için ücret almıyor sanırım. Ancak Gürcü bölgesinde aracın Gürcistanda kullanılacağı süre için sigortalanması gibi bir durumdan kaynaklanan makul bir ücret olabilir buna emin değilim Iraka giren her yabancı araç sigortalanırdı Gürcistandada aynı durum olabilir. bunun haricinde Türkiye tarafında pasaporta yapıştırmak için 15 TL karşılığı pul alıyoruz (tüm hava ve hudut kapılarında alınan harç parası). Yurt dışında yani ilgili ülkede ikamet ve çalışma izni olanlar bu ücretten muaftır. Bunlar haricinde geçiş ücreti yok. ancak yeme içme konaklama ve yakıt giderleri için beraber seyehat daha avantajlıdır.

saruhan' Alıntı:
İyi günler
Geziye katılmayı düşünen arkadaşlar için,hareken noktası, Batum arasında herhangi bir noktada konaklamak mı daha uygun olur,yoksa Batum da konaklamak mı uygun olur. (Ankara Batum arası yaklaşık 1000 km)
Saygılar
Batuhan
Ankara

Batuhan bey İst'dende gelecek arkadaşlar vardı. Konunun başlangıç sayfasında isimlerini yazmışlardı diye hatırlıyorum. Bu arada telefonunuzu kaybettim. Tekrar gönderebilirsiniz sevinirim. Saygılar.

4WD' Alıntı:
Doğrudur. bir araçta birkaç kişinin beraber olması masrafları azaltacaktır. ben daha önce ıraka keni aracımla gelmiştim burdan edindiğim gümrük tecrübelerim var. Gürcistan giriş için ücret almıyor sanırım. Ancak Gürcü bölgesinde aracın Gürcistanda kullanılacağı süre için sigortalanması gibi bir durumdan kaynaklanan makul bir ücret olabilir buna emin değilim Iraka giren her yabancı araç sigortalanırdı Gürcistandada aynı durum olabilir. bunun haricinde Türkiye tarafında pasaporta yapıştırmak için 15 TL karşılığı pul alıyoruz (tüm hava ve hudut kapılarında alınan harç parası). Yurt dışında yani ilgili ülkede ikamet ve çalışma izni olanlar bu ücretten muaftır. Bunlar haricinde geçiş ücreti yok. ancak yeme içme konaklama ve yakıt giderleri için beraber seyehat daha avantajlıdır.

Tüm bu yazdıklarınız daha önceki mesajlarda cevaplandirilmistir. Neden önceki mesajları okumadan konuya yorum yapıyorsunuz ?

suatti' Alıntı:
Tüm bu yazdıklarınız daha önceki mesajlarda cevaplandirilmistir. Neden önceki mesajları okumadan konuya yorum yapıyorsunuz ?
Sayın suatti Bayram beyle daha evvel konuşulmuş bir konuyu aramızda 2 mesajlık bir pasaj geçerek tazelemenin yanında ''gelip gelememe mevzusunda da nedenlerimizi paylaştık,istiyoruz ama işimiz çıkabilir '' dedik.Uslubunuz neden sert?Çubuk alın da kafamıza vurun bari.:smiley:Doğa sitesi ya; herkes çok doğal.Asabiysem asabiyim kardeşim eğilip bükülemem falan herhalde:smiley: herkese selam

suatti' Alıntı:
Değerli dostum daha önceki mesajları okudum ancak daha önceki arkadaşımın yazmış olduğu bir mesajın benzerinin kendi tecrübelerimide katarak tekrar güncellenmesinde ne sakınca var anlamadım ???
Ayrıca benim sormak istediğim bir şey daha var. Benim pasaportum lacivert pasaport diye bilinen eski tip pasaport. bu tip pasaportlarla Rusya ve Avrupa ülkeleri seyehate izin vermiyor. acaba Gürcistanda durum nedir? Eski tip Türk pasaportu Gürcistana girişte engel teşkil edermi?

Ben önümüzdeki hafta ne olur ne olmaz diye yenileyeceğim pasaportumu. Sonra sınıra kadar gidip kös kös dönmeyelim.

İyi günler
Artvin valiliği sitesinde açıklayıcı bilgi bulabilirsiniz
Saygılar
Batuhan Ankara
Sarp Sınır Kapısında 31 Mayıs 2011 tarihinde imzalanan 'Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti İle Gürcistan Hükümeti Arasındaki 4 Nisan 1996 Tarihli Vize Kolaylığı Anlaşmasına Yapılacak Olan Eklemeler ve Değişiklikler Hakkında Protokol" 10.10.2011 tarih ve 2011/2333 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla onaylanarak, 22.10.2011 tarih ve 28092 sayılı Resmi Gazetede yayımlanmıştır. Söz konusu Protokol, iki ülke vatandaşlarının birbirilerinin ülkelerine kimlik kartıyla seyahatine imkan tanımakta ve her iki ülke vatandaşlarının her girişte 90 günü aşmayan süre için Gürcistan’a vizesiz olarak girme ve ülkesinde kalma imkanı sağlamaktadır. Söz konusu Protokol'ün 4. maddesi uyarınca kimlikle geçiş uygulaması 10 Aralık 2011 tarihinde yürürlüğe girecektir.Buna göre; Türkiye ile Gürcistan vatandaşlarının kimlik kartlarıyla seyahatlerine ilişkin hususlar aşağıya çıkarılmıştır.
  • Türk vatandaşları Gürcistan'a, Gürcistan vatandaşları da Türkiye'ye kimlik kartlarıyla seyahat edebileceklerdir.
  • Türkiye ile Gürcistan arasında mevcut vize rejimine göre, iki ülke vatandaşları her girişte 90 günü aşmayan turistik amaçlı seyahatleri için Gürcistan’a vizesiz olarak girecek ve bu süre bitmesinden önce çıkış yapacaktır.
  • İki ülke vatandaşlarının kimlik kartlarıyla seyahatleri, yalnızca Türkiye ile Gürcistan arasında mümkün olacak ve üçüncü ülkelere seyahatler için geçerli ulusal pasaportlarını kullanacaklardır
  • Türkiye veya Gürcistan’da herhangi bir sebeple 90 günden fazla ikamet etmek isteyenler ile turistik amacın dışında seyahat edecekler ülkeye giriş-çıkışlar, seyahatleri ve ülkede kalışları esnasında geçerli pasaport kullanmakla yükümlüdürler.
  • Ek'de bir örneği olan iki dilli "Giriş-Çıkış Formu" üzerine giriş-çıkış damgaları tatbik edilerek Türk ve Gürcistan vatandaşlarına verilecektir. Her iki ülke vatandaşları bu belgeleri Türkiye'de ve Gürcistan'da bulundukları süre içerisinde beraberinde taşıyacaklar ve giriş-çıkışlar sırasında kimlik kartlarıyla birlikte hudut kapısındaki görevlilere ibraz edeceklerdir.
Sarp Sınır Kapısı Mülki İdare Amirliğinde formların doldurulması için bir büro oluşturularak, bürodaki görevlilerce formların doldurulmasına yardımcı olunacaktır. Ek: Giriş Çıkış Formu
ARTVİN VALİLİĞİ

slm arkadaşlar.. gürcistana 15 gün önce girmiş birisi olarak bir iki bilgi vermek istiyorum.. kapıdan girmek için yanınızda 1 tl ve kimliğiniz olması yeterli..aracınız sizin üzerinizde kayıtlı ise sorun yok.. degilse kayıtlı olduğu kişiden aldığınız türkiyedeki noterlerden vekalet ile rahatça girebiliyorsunuz..araç sahibinin yanınızda olması gerekmiyor ..vekaleti yeterli.. girdikten sonra ilerdeki benzinliklerde türk parasını gürcü larisine çevirebiliyorsunuz..100 tl = 89 lari idi en son.. paraları çevirmek çok avantajlı çünkü bütün ödemeleri LARİ ile yapıyorsunuz... benzin 15 gün önce 2.20 lari idi.. mazot 2.30.. euro dizel 2.45 lari..
Gürcistanda dikkat edilmesi gereken en önemli şeyler trafik kuralları.. hemen girişte emniyet kemerinizi takmanızı öneririm.. polisle karşılaşmamak için.. sonra derdinizi anlatmak epey zor olacaktır..daha içerilere pek gitmediğim için bilgi veremiyorum..bende bu aralar içerilere gitmeyi düşünüyorum..

İyi günler
TEKS53
İsminizi bilmediğim için teks53 yazmak zorunda kaldım kusura bakmayınız.
Gürcistan hakkında (kalınacak güvenli ve temiz otel,temiz ve uygun restoran vb. bilgi)
bigilerinizi ve gezilmesi gereken yerleri paylaşırsanız çok memnun oluruz.Vereceğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
Saygılar
Batuhan

Arkadaslar sorunum şu; forumda bir konu ilerleme gösterirken aynı zamanda bilgilerinde netleşmesi icap eder, daha onceden Gürcistan ile bilgiler verilmiş, pasaportsuz gecisten bahsedilmiş, araçlara sigorta uygulaması yapılmadığı anlatılmış, ama bu arkadasımız Irak'ta yaşadığı tecrubelere istinaden; o olabilir, bu olabilir diye çelişkili yazılar yazıyor, şimdi ben de soruyorum, arkadasım daha önceki mesajlarda zaten bunlar cevaplamıştı, neden muhabbet başa dönsün ?

Ayrıca onceki mesajimda üslup ile ilgili bir sıkıntı göremiyorum, keza; sadece bir soru sormuştum. Cümlemi ünlem işareti ile değil, soru işareti ile bitirmişim :smiley:

İyi günler
27 nisan 2012 günü saat 17:00 de Ankaradan hareket ederek, tahmini saat 23:00 da Samsun da olmayı planlıyorum.
Eğer sizcede uygunsa, geziye katılmak istiyen arkadaşlar Ankara da buluşmak için yer tesbit edebilirmiyiz.
Lütfen katılmak istiyen arkadaşlarla irtibat sağlayıp gezi programını kesinleştirelim.
Saygılar
Batuhan
Ankara

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri