İlk Motosikleti Alırken

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan delimengi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 42
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 42,653
Ynt: İlk Motosikleti Alırken

alirizabarın' Alıntı:
arkadaşlar verdiğiniz bilgiler doğrultusunda f 650 almıya karar verdim .Yardımlarınız icin değerli bilgileriniz için çok ama çok tşk ederim .Bursadan sevgiler. Aliriza BARIN

gezent-i' Alıntı:
Yusuf Bey,

Öncelikle cevabi yazınız için çok teşekkür ederim. Daha önce sizin yazılarınızı okumuştum, ama bana özel olan mesaj ve içeriği beni transalp konusunda çok yüreklendirdi. İzmir e gelmeden önce istanbul trafiğinde, 1982 den 2000 yılına kadar araba kullandım. (Ehliyetsiz dönemi yazmadım :() Araç tecrübem var, son 1-1.5 aydır tüm motorla ilgili yazı ve verilmiş diğer bilgileri okuyup izliyorum. Bana çok katkısı oldu, en azından bugüne kadar yaptığım yanlışları düzeltme fırsatını buldum.
Konunun özüne gelecek olursak kendi motorunuzu satmış olduğunu bey ile hem yaş hem de sahip olduğumuz motor özellikleri birbirine benzer. Cbf 250 üretimi zaten kaldırılmış, ikinci el parça fiyatlarının pahalı olduğunu da göz önünde bulundurup sizinde yazınız ışığında transalp e doğru olan meyilim % 95 diyebilirim. Şu sıralar 2. ellerin sitelerini dolaşıyorum. Tekrar teşekkür ederim.

Sevgili abilerim ikinizede şimdiden hayırlı olsun demek kalıyor , umarım hayalinizdeki motosiklete ve yolculuklara kavuşursunuz .

Ufak bir not vereyim , sizin koşullarınızda bir transalp f650 gs , kle 500 yahut dl 650 alan bir çok kişi de , ben bunu biraz zor kullanacagım gibi bir durum hasıl olur , kişisel gözlemlerimden edindiğim bunun en büyük nedeni yukarda saydığımız , uzun yol endurusu tarzındaki motosikletlerin biraz yüksek ve heybetli oluşu , genel yapısı itibarı ile arka tekerleklerinin sanki yolu tutmuyor gibi bir hisse neden oluşu , özellikle transalp ve f 650 gs için ön amartisör esneme mesafesinin uzun oluşu vesair nedenlerdir , eğer sizde böyle hissederseniz kendinize 2 ay ve 3000 km zaman verin , eger halen aynı yerde olduğunuzu düşünüyorsanız , bir yerde yanlış bir şeyler var demekdir , işde orda çekinmeden arayın yusuf mengi 0545 310 34 60 , selamlar ...

Etiketler

selamlar. uzun zamandir motor sitelerinde takiliyorum. 1-2 ay icinde motor almayi dusunuyorum ama bir turlu karar veremiyorum. motora yeni sayilirim heralde.15 yasimda vitesli motorum olmustu ve 2 sene kullandim. ama sattiktan bu gune 15 yil gecti ve bu sure icinde en fazla 10 sefer motor surmusumdur.onun da cogunlugu scooter. motoru her turlu ulasim icin kullanmayi dusunuyorum. sehirici-disi, uzun yol. onun icin ilk aklima gelen klr650 oldu. ama heryerde klr nin sele yuksekliginin cok fazla oldugunu okudum. boyum 176 ve 120 kg. sayin ustadlar :smiley: klr nin altindan kalkabilirmiyim. ne dersiniz? 250 lik bisey dusunuodum ama 120 kiloluk birinin altinda komik kalir diye vazgectim.
bu arada, yazdiklarimi okuyunca, zorla yazmis, zorla motor alacakmis gibi bir hava hissettim. ama oyle degil. aradan gecen 15 senede hep aklimdaydi ama kismet olmadi. bu sene dayanilmaz hale geldi. ne olursa olsun alacam yani
simdiden tesekkuler

panda' Alıntı:
Çok yakın bir arkadaşımda aynen sizin gibi düşünüyordu.İstediği zaman ineceğini söyleyip arkama aldım.Maksadım 100-200 metre kadar bir mesafe katedip indirmekti.O gün 120 k.m yaptık.Şimdi ise motosikletçilere farklı bir gözle bakıyor.

O benim :D Mesajı yeni gördüm.

selamlar. uzun zamandir motor sitelerinde takiliyorum. 1-2 ay icinde motor almayi dusunuyorum ama bir turlu karar veremiyorum. motora yeni sayilirim heralde.15 yasimda vitesli motorum olmustu ve 2 sene kullandim. ama sattiktan bu gune 15 yil gecti ve bu sure icinde en fazla 10 sefer motor surmusumdur.onun da cogunlugu scooter. motoru her turlu ulasim icin kullanmayi dusunuyorum. sehirici-disi, uzun yol. onun icin ilk aklima gelen klr650 oldu. ama heryerde klr nin sele yuksekliginin cok fazla oldugunu okudum. boyum 176 ve 120 kg. sayin ustadlar Smiley klr nin altindan kalkabilirmiyim. ne dersiniz? 250 lik bisey dusunuodum ama 120 kiloluk birinin altinda komik kalir diye vazgectim.
bu arada, yazdiklarimi okuyunca, zorla yazmis, zorla motor alacakmis gibi bir hava hissettim. ama oyle degil. aradan gecen 15 senede hep aklimdaydi ama kismet olmadi. bu sene dayanilmaz hale geldi. ne olursa olsun alacam yani
simdiden tesekkuler

2 gundur kimse sallamadi ya !!

Sevgili nox,

Motor satın alırken nelere dikkat edeceğin, nasıl seçim yapacağın yada seçim yaparken ne gibi hususları göz önünde bulunduracağın motorsiklet bölümünde detaylarıyla yazılı. Yeni üye olduğun için senden ricam önce siteyi ıncık cıncık kurcala, oku, ondan sonra soracağın tüm sorulara yanıt verecek çok usta motorcular var aramızda.. Ben bu yolu izledim, sonra sorduğum her sorunun cevabını sağ olsunlar birer birer verdiler....Sakın kimsenin seni sallamdığını da düşünme.. :smiley:
Görüşmek dileğiyle..

Forumu açarak deneyimlerini paylaşan başta Yusuf bey olmak üzere tüm arkadaşlara tşk.ler.
Ben epeyce bir zamandır gezenbilirdeyim ama iki teker bölümüne yeni giriyorum ..dolayısıyla soru çok ,okumaya devam.

güzel bir köşe olmuş, bilgilerde oldukça sağlıklı...
bende artık bir motor sevdalısı sayılırım ilk motorum vitesli bi 125 lik çin malı :( 1 ay oldu ve satacağım yerine yarı otomatik kymco STRAIGHT / 150 almayı düşünüyorum... 77 kilo 1.77 boy keyif için almayı düşünüyorum... motor hakkında bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim motoru biliyorum (arkadaşımın) ama öncelikle iyi biilenden tavsiye almak istiyorum...
teşekkürler...

Hiç bir zaman geç degildir
Bu bir tutkudur yetişmen gereken bir yer
yahut yetiştirmen gereken bir iş değildir
Ama bazı şeyler vardır çok şanslı başlarsın , mesela baban bir motosiklet tamircisi ise doğdugun gün motosiklet üzerindesindir ama genelde o adamlar iyi yarışcı olur
işin gezgin ve amatör kısmında olmak daha başka bir durumdur
ve asla geç sayılmaz ve genç dostum 30 yaş bence bir adamın hayatındaki en güzel yılların başladığı zamandır , tadını cıkar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR