İlk Göz Ağrım HYMER CAMP51 ve İlk Gezimiz 2012

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan abolgi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 93
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 39,260

abolgi

Kamp II
Yer
ANKARA
Ve nihayet almıştım karavanımızı;

2012 yılı yeni dostlar edinme ve karavan almamızın dışında pek çok sıkıntıyıda yaşattı bize. Herşeyi geride bırakarak Karavancılığa başlayacağımız, yeni yerler görüp yeni kültürlerle tanışacağımız bir yolculuk olacaktı. Akdeniz'e inme teklifime eşimin Kayseri'ye 1 yıldır gitmediğimizi, valideyi ziyareti aksattığımızı hatırlatması üzerine rota Aksaray-Ihlara Vadisi-Nevşehir-Ürgüp-Göreme-Uçhisar-Develi-Erciyes-Kayseri olarak planlandı. Yaklaşık 14 günlük bir tatil planı yapılmıştı. Kayseri de hem Valide ve kardeşlerimi ziyaret edecektik hemde sevgili Tunay-Tugay çifti ile tanışacaktık.

Yavaş yavaş hazırlıklar yapılmaya başlandı yıllık iznin kalan son 10 günü alındı komşularla vedalaşıldı ve marşa basıldı. Soğuk ve sisli bir Ankara öğlenine doğru yola çıkıldı.

DSCF2716

DSCF2720

DSCF2724

DSCF2728

Ekli dosyalar

• DSCF2704.JPG
    DSCF2704.JPG
    41.3 KB · Görüntüleme: 450

Etiketler
Düştük yola, geldik termal otelin bahçesine. otopark düz gibi görünüyor fazlada kurcalamadan yatmaya karar verdik. Sis iyice yoğunlaşmış, göz gözü görmüyor cinsinden. Birer kahve içelim deyip bir yandan kahveleri hazırlarken bir yandanda yaktık Truma sobamızı. Kahvelerimizi bitirmeden sıcacık olmuştu bile yürüyen evimiz. Kutu gibi, her şey elinin altında, ihtiyacımız olan her şey var televizyon hariç. Bir televizyoncu olarak evlerde aile yaşantısını, komşuluk ilişkilerini, sohbeti öldüren aptal kutusunu ( uzun seyehatlerde belki koyarım) karavana sokmaya niyetim yok şimdilik. Neşe hanım ben yukarı çıkamam deyince mecburiyetten masayı indirip yaptık yatağı. Sığmayacakmışız gibi de yatağın genişletme aparatını açtık. Haydi Ahmet karavanda bulaşık kalmaz deyip yıkadım 2 fincan 1 kaşığı, karavanda sıcak su olunca pek bi rahat oluyormuş canım ;D güneşlikler çekildi, kabin perdeleri çakildi, kapı kilitleri kontrol edildi, içerisi çok sıcak olduğu için sobayı kapattık. İkimizde derin bir uyku çekmişiz. Sahaın 6:30 unda uyandık. perdeleri açınca gecen farkı yoktu dışsrısının. bizim Hasan Dağı manzaralı kahvaltı hayali suya düşmüştü. Sobayı yakıp, Çay suyunu koyduktan sonra yatağı toplamamız kahvaltı masasını hazırlamamız 3 dakika sürmedi. Herşey elinin altında olunca hayat daha bir kolay oluyormuş. İlk kahvaltımızı etmek için herşey hazırdı, kızarmış ekmeği ikimizde severiz, karavandayız diye bu alışkanlığımızı bırakacak değiliz ya.

DSCF2733

DSCF2735

DSCF2748

DSCF2751

Ekli dosyalar

• DSCF2732.JPG
    DSCF2732.JPG
    74.6 KB · Görüntüleme: 439

Ynt: İlk Göz Ağrım HYMER CAMP51 ve İlk Gezimiz 2012

TUGAY58' Alıntı:
Paylaşımlar güzel takipdeyiz kardeşim..
Teşekkür ederim Tugay bey.

mehmet_mtrs' Alıntı:
Ahmet bey
Paylaşımlar ve görseller çon teşekkürler
Hayırlı olsun ilk geziniz
Teşekkür ederim Mehmet abi.
Turan YUCEL' Alıntı:
Karavanınız ve ilk geziniz hayırlı olsun sağlıktan kullanın.
Teşekkür ederim Turan bey.

Ahmet bey 2013'ün sizlere tabiki herkese sağlık ve mutluluklar getirmesini dilerim. Yolculuğunuza aile büyüklerinden başlamanız
çok güzel.

Su hortumu için önerim 2 mt 1,lik 2 mt 3/4 lük 4 mt 1/2 lik hortum alın çünki yollarda bazen musluksuz çeşmeden dolum yapmak
gerekebiliyor ve 3 boyuda ağızlarını birleştirerek 9 mt lik hortumunuz oluyor, dolumda çok yararını görürsünüz.

Karavanınızın arka tanpon kenar plastiğini kendinize doğru çekerseniz hortumlar ve diğer malzemelerinize avadanlık kutusu
gibi kullanacağınızı görürsünüz.

Selamlar.

Ahmet bey ilk karavan, ilk heyecan, karavanda geçirilen ilk gece, ilk sabah kahvaltısı...
Bunların ne kadar değerli ve unutulmaz olduğunu yaşayabilen tüm karavan severler iyi bilirler. Allah tüm arzu edenlere gönlündekini nasip etsin :smiley:
Gezinizin güzel geçtiğini ümit ediyorum. Benim de karavanımda tv yok.Bunun yerine bol bol okunacak kitaplarım ve dinlenecek çeşit çeşit müziklerim var. Ayrıca netbook bilgisayarımla internet modemim gezilerde yanımda oluyor. TV ihtiyacını internet üzerinden karşılayabiliyorum. Hortumu bu sferlik unutmuşsunuz ama olsun çaresini de bulmuşsunuz. Atalarımız ne demiş "karavan yolda düzülür" :D
Eşiniz istememiş ama alkovanda yatmak oldukça keyif vericidir. Üstelik masa kurup kaldırma derdiniz de olmaz. Bir kişi yatarken diğeri masa ve oturma grubunu kullanabilir ;)

Ahmet bey hayırlı uğurlu olsun .Geziniz önca ata topraklarına herhalde .İlgi ile izliyor beğeniyoruz.Yaşamınıza renk ve nice tatiller sunmasını temenni ederim yeni karavanınızın.SEVGİ ve SAYGILAR.

Hadi hayirlisi olsun,Güzel geziler sizinle olsun.Benim tavsiyem Kivrila bilen 25 lt Bidon lardan alin Kivrilinca fazla yer kaplamiyor,Hortum olarakda 15 Metrelik Akordiyon Hortum kullaniyorum kapaninca 50 cm kücülüyor.

Güzel ve Saglikli geziler dilegiyle.

Ahmet Kardeşim,
Öncelikle karavanınızla nice güzel, keyifli geziler diliyoruz..
Karavanda yaşamın zevkini bir kez tattınız mı vazgeçemiyeceğinizden eminiz.. Özlersiniz..

(Alkoven, bu soğuk kış gecelerinde üşütebilir.. İsabet olmuş.. ;D ;D)

Gezi izlenimlerinizi merakla izliyoruz.. Selam ve sevgilerimizle...

Ahmet bey yol arkadaşınız hayırlı olsun.Gezinizi ilgiyle takip etmeye başladım.Selamlar...

Ahmet Bey yazınızı okurken karavanımızda geçirdiğimiz ilk gece aklıma geldi. Sizi çok iyi anlıyorum. Hayırlı olsun...

Ahmet bey, ilk geziniz hayırlı karavan zevkiniz ömür boyu olsun. Çöl Kartalı (Yeşim&Bülent) :smiley:

Bu içten mesajlarınız için Sayın Yeşim ve Bülent çiftine, Özgür beye,Tanju beye, Ülker ablama ve Yavuz abime, sevgili Levent Güngör'e ( Levent hocam karavanı inceledikçe ayrıntıda gizli şeyler çıkıyor, sizden öğrenilecek çok şey var), Haşmet beye, Metin 0035 beye, Kadriye ve Ercan çiftine çok teşekkür ederim. Kaldığımız yerden devam...

Köyün bir yanı tarihle iç içe geçmiş vaziyette, mağaraların bir kısmı hala kullanılıyor. Kendimizi zaman tünelinden geçmiş gibi hissetmemize neden olacak görüntülerle karşılaştık. Buradaki fotoğraflar köyün vadiye yakın yerleri, aslında köy oldukça modern binalara da sahip.

DSCF2757

DSCF2758

DSCF2760

Ekli dosyalar

• DSCF2754.JPG
    DSCF2754.JPG
    114.9 KB · Görüntüleme: 510

Bir yandan gördüklerimizi belgelerken diğer yandanda Ihlara Vadisine adım adım yaklaşmaktaydık.

DSCF2765

DSCF2771

DSCF2772

DSCF2774

Ekli dosyalar

• DSCF2763.JPG
    DSCF2763.JPG
    116.6 KB · Görüntüleme: 328

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR