İlk Deneyim: Almanya / Mosel Bölgesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan irfan57 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 33
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,060
Begendiginize sevindim. Ben bu konular hakkinda yeniyim. Biraz yasayarak ögrenmek istedim. Sitede gezilerini paylasan arkadaslardan da cok sey ögreniyorum. Insaallah nasip olur kendi aracimi alabilirsem daha cok paylasimlar yapmak isterim.

Saygi ve selamlar.
Ben bile heveslendim valla ama böyle gezileri çocuklarımla yapabilirmiyim bilmiyorum 5 yaşında 2 oğlum var

Siteyi inceliyorum şu an herhalde baya eğlenceli geziler var burada :smiley:

LG-H870DS cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler
Yağışlı sisli bir hava eşliğinde otoyola girdik. Ilk mola yerinde durduk yemek için. Baktik sularmız akmıyor. Kiraladığımız yere telefon ederek ne yapabileceğimizi öğrendik. Ful doldurmamıza rağmen hiç kullanmadığımız halde su deposu boşalmıştı. Birdahaki benzinlikte suyu tekrar doldurduk.
Köln'e geldiğimizde su gene bosalmıştı.
Köln'de diyanete bağlı Merkez Cami sini ziyaret ettik. 10! yıla yakın yapımı süren ve henüz tam olarak bitmemiş caminin mimarisi mükemmel. Değişik minare yapısı, değişik cami içi mimarisiyle, işyerleri, kitaplığı, restaurantıyla bir şehri andırıyor.
Caminin yanında müsayit park yeri olmasına rağmen biz kalmadık ve gece saat 23 gibi evimize geldik. Geldik ama o geceyide evin önünde karavanda geçirdik. Sıcacık karavanı bırakıp eve girmek işimize gelmedi.:smiley:
Kiraladığımız motokaravanla dolu dolu dört gün geçirdik. Güzel yerler gördük. Bizim için satın almak anlamında önemli bir deneyimdi.
Bölgeye gitmemiş olanlar için gerçekten gidip görülmesi gereken yerler. Herkese öneririm. Her sehirde pansiyon ve otelde kalma imkanıda var. Park konusunda problem yok. Nehrin her iki tarafı irili ufakli, ücretli ücretsiz park yerleri ve kamplarla dolu.
Ekli dosyayı görüntüle 66438 Ekli dosyayı görüntüle 66439 Ekli dosyayı görüntüle 66440 Ekli dosyayı görüntüle 66441 Ekli dosyayı görüntüle 66442
İrfan bey merhaba.Bilgilendirmeleriniz için teşekkürler.Karavanın günlük kirası kaç Euro idi ?

Ben bile heveslendim valla ama böyle gezileri çocuklarımla yapabilirmiyim bilmiyorum 5 yaşında 2 oğlum var

Siteyi inceliyorum şu an herhalde baya eğlenceli geziler var burada :smiley:

Iste o endiseyi gidermek icin kiraladim ben karavani. Yasayip görmelisiniz. O zaman kesinlikle endiselenmenize gerek olmasigini görürsünüz. Ben iki hafta sonra hem kisa bir modelini denemek hemde torunlari gezdirmek maksatli (ikiside 7 yasinda) 3 günlük birdaha kiralamak istiyorum.

Iste o endiseyi gidermek icin kiraladim ben karavani. Yasayip görmelisiniz. O zaman kesinlikle endiselenmenize gerek olmasigini görürsünüz. Ben iki hafta sonra hem kisa bir modelini denemek hemde torunlari gezdirmek maksatli (ikiside 7 yasinda) 3 günlük birdaha kiralamak istiyorum.
Süper valla böyle dede sevilmezmi :smiley:

İrfan bey paylaşımlarınız için teşekkürler.
Paylaştığınız güzergahlar gezi kitaplarında yer almayan güzel kasabalar ve manzaralarla dolu, nasip olursa aynı güzergahı bende keşfetmek isterim.

Sizden ricam konakladığınız yerlerin konumu veya kordinatlarınıda yazabilirseniz ileride aynı rotayı kullanmak isteyen bizler için yararlı olur.

Saygılar

Paylaştığınız güzergahlar gezi kitaplarında yer almayan güzel kasabalar ve manzaralarla dolu, nasip olursa aynı güzergahı bende keşfetmek isterim.

Sizden ricam konakladığınız yerlerin konumu veya kordinatlarınıda yazabilirseniz ileride aynı rotayı kullanmak isteyen bizler için yararlı olur.

Saygılar

Sayin belka, bende sayin akdeniz45 abinin tavsiyesiyle gittim. Sizinde belittiginiz gibi bölgedki sehir ve doga manzaralari harika. Fakat ben üc günlügüne gidebildim kiralik karavanla. Bölgenin hakkini verebilmek icin aylar kalmaniz gerekir. Insaallah kendi karavanimi alabilirsem tekrar gidip sindirerek gezmek isterim.
Koordinatlara gelince onu bilerek yazmadim. Rotada görüldügü (görülen kadar daha kasaba var o kasabalarin arasinda) gibi nehrin her iki yani kücük kasabalar ve camp yerleri ile dolu. Yanindan geciyorsunuz. Adeta sec beyen al misali.
Campercontact epini indirmenizi tavsiye ederim. Orada aradiginiz parali parsiz her türlü caravan parki bulmaniz mümkün.
Benim kaldigim yerlerin koordinatlari:
1. gece N 50,321780 E 7,229070
N 50˚19´18˝ E 7˚13´44˝
Digerlerinin adresleri
2. gece. Am Moselufer 24 56814 Bruttig-Fankel
3. gece. Mosel Str. 21 54347 Neumagen-Dhron

Saygi ve selamlar.

Saygılar

Sayın belka, bende sayın akdeniz45 abinin tavsiyesiyle gittim. Sizinde belittiginiz gibi bölgedki şehirir ve doğa manzaraları harika. Fakat ben üç günlüğüne gidebildim kiralık karavanla. Bölgenin hakkını verebilmek için aylar kalmanız gerekir. İnşaallah kendi karavanımı alabilirsem tekrar gidip sindirerek gezmek isterim.
Koordinatlara gelince onu bilerek yazmadim. Rotada görüldüğü (görülen kasaba kadar daha kasaba var o kasabaların arasında) gibi nehrin her iki yani küçük kasabalar ve camp yerleri ile dolu. Yanınan geçiyorsunuz. Adeta seç beyen al misali.
Campercontact epini indirmenizi tavsiye ederim. Orada aradığınız paralı parasızz her türlü caravan parkı bulmanız mümkün.
Benim kaldığı yerlerin koordinatları:
1. gece N 50,321780 E 7,229070
N 50˚19´18˝ E 7˚13´44˝
Diğelerinin adresleri
2. gece. Am Moselufer 24 56814 Bruttig-Fankel
3. gece. Mosel Str. 21 54347 Neumagen-Dhron

Saygıve selamlar.

Son düzenleme:

İrfan bey bilgilendirmeniz için teşekkürler,

Camper Contact programını bende kullanıyorum, Nisan 2017 de başladığım ve 89 gün süren gezide bende çok yararlandım ama bazı talihsizliklerde yaşadım.

Aşağıda ekran görüntüsü olan Roma'daki kamp alanını Camper Contact dan bulduk
30 NİSAN 2017 sabah 09:00 civarında aşağıdaki alana vardık, çevre güzel hemen karşımızda büyük bir Carrefour magazası ve yanında alışveriş magazaları mevcut. önünde ve yan tarafında iki ayrı güzergah için otobüs durağı var. geniş bir park alanı ve etrafta 8 katlı binalardan oluşan yerleşim yeri. metro istasyonu 500 metre ileride hemen iki blok ötede bölgenin jandarma karakolu mevcut. Park alanının bir köşesinde sürekli akan içilebilir çeşme mevcut. Oh ne ala güzel bir yermiş diyip park edip kahvaltı yaptıktan sonra metroya yürüyüp Roma merkeze gittik, Akşam 20:00 civarında karavanımıza döndüğümüzde araca girilmiş içerisinde dikkatle çalışılıp elektronik ne varsa hatta TV yi yerinden söküp götürmüşler,
Bu alan konusunda karavancı arkadaşları uyarmış olayım.

Screenshot 2017 10 14 09 57 21

Ekran Alnts

İrfan bey bilgilendirmeniz için teşekkürler,

Camper Contact programını bende kullanıyorum, Nisan 2017 de başladığım ve 89 gün süren gezide bende çok yararlandım ama bazı talihsizliklerde yaşadım.

Aşağıda ekran görüntüsü olan Roma'daki kamp alanını Camper Contact dan bulduk
30 NİSAN 2017 sabah 09:00 civarında aşağıdaki alana vardık, çevre güzel hemen karşımızda büyük bir Carrefour magazası ve yanında alışveriş magazaları mevcut. önünde ve yan tarafında iki ayrı güzergah için otobüs durağı var. geniş bir park alanı ve etrafta 8 katlı binalardan oluşan yerleşim yeri. metro istasyonu 500 metre ileride hemen iki blok ötede bölgenin jandarma karakolu mevcut. Park alanının bir köşesinde sürekli akan içilebilir çeşme mevcut. Oh ne ala güzel bir yermiş diyip park edip kahvaltı yaptıktan sonra metroya yürüyüp Roma merkeze gittik, Akşam 20:00 civarında karavanımıza döndüğümüzde araca girilmiş içerisinde dikkatle çalışılıp elektronik ne varsa hatta TV yi yerinden söküp götürmüşler,
Bu alan konusunda karavancı arkadaşları uyarmış olayım.

Ekli dosyayı görüntüle 66703

Ekli dosyayı görüntüle 66704
Üuücü bir durum yasamışsınız. Çok geçmis olsun. Maalesef bazı ülkeler bu hususta sıkıntılı. Benimde yıllar önce Paris'te Eyfel kulesinin yanından arabamı çalmışlardı.

Son düzenleme:

İtalya demek hırsızlık demek! hele ki Roma...
İrfan bey çok güzel anlatmışsınız, ilk deneyiminizden zevk almanız çok önemli, Bundan sonra da keyifli gezi yazılarınızı okumak dileğiyle, teşekkür ediyorum :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR