İlk Defa Cj Almayı Düşünenlere Ön Bilgiler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ercanaslan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 47
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 36,405
Ynt: İlk Defa Cj Almayı Düşünenlere Ön Bilgiler

Tabiki buyrun

Sent from my iPhone using Tapatalk

ImageUploadedByTapatalk1401279107486521

ImageUploadedByTapatalk1401279126803619

ImageUploadedByTapatalk1401279138953242

ImageUploadedByTapatalk1401279149319511

Etiketler

Dehşet makina maşallah :eek:
diyeyim
benim arabayı toplayayım ilk iş satıp cj ye geçiyorum

şahsen keyif için alınıcak aracın tamamen orjinal olmasını tavsiye ederim sağı solu ellenmemiş büyük lastik takılmamış amatörce yükseltme uygulanmamış tarzda bu sayade kullanırken kontrol rahatlığı , konfor ve daha az sorun çıkarma ile daha uzun müddet ve keyifle kullanılabilir diğer aksesuarlı cj lerde ise orjinalin ne kadar dışına çıkılırsa sorunlar artacaktır

cj5 ci' Alıntı:
şahsen keyif için alınıcak aracın tamamen orjinal olmasını tavsiye ederim sağı solu ellenmemiş büyük lastik takılmamış amatörce yükseltme uygulanmamış tarzda bu sayade kullanırken kontrol rahatlığı , konfor ve daha az sorun çıkarma ile daha uzun müddet ve keyifle kullanılabilir diğer aksesuarlı cj lerde ise orjinalin ne kadar dışına çıkılırsa sorunlar artacaktır

Yer yer katılıyoru.
Ama bağzı şeyler asfalt için veya ofroad için şart malesef :smiley:

cj5 ci' Alıntı:

Asfalt için söylediğin çok doğru Hüseyin.Bende senin görüşündeyim aracım şuan otomobil konforunda bir CJ.Extreme offroad da araçların orijinalliği tamamen kayboluyor öylede olmak zorunda belkide.
Orası tartışılır ama zevk meselesi diyelim asfaltta offroad donanımı ne kadar gerekli görsellik için modifikasyonlar hariç tabi.

extrem offroad araçlarının trafikte kullanılmaması gerekiyor zaten extrem lastikler yükseltme def kilitleri v.s. kontrolden taviz veriyor 4x4 lerde her avantaj peşinde bir dezavantaj getiriyor arazi performansı artarken asfalt performansı düşüyor

Bir tek saygın kardeşim yakıt konusunda aracının yakıtını paylaşmış.. yokmu yardımcı olacak başka ?

ercanaslan' Alıntı:
Ben paylaşmiyim 2.9 dizel benim aracım :smiley:

Sen yazma abi yazıp moralimizi bozma ;D ;D ;D

Buggy' Alıntı:
16lt/100km. 258 motor, 30x9.50 lastik

Sent from my phone
Benzin de ki yakıt tüketimi budur arkadaşlar yanlış anlamasın Emin abi düzelteyim dedim :smiley:

SaygınOzdemir' Alıntı:
Benzin de ki yakıt tüketimi budur arkadaşlar yanlış anlamasın Emin abi düzelteyim dedim :smiley:

CJ de sanki sadece lpg kullanılıyormuş gibi bir hesap yapıp hiç yakmıyormuş diye düşünürken, senin yazını gördüm de içim rahatladı saygın :smiley::smiley:

__ C J 7 __' Alıntı:
CJ de sanki sadece lpg kullanılıyormuş gibi bir hesap yapıp hiç yakmıyormuş diye düşünürken, senin yazını gördüm de içim rahatladı saygın :smiley::smiley:

Keşke Emin abi gibi sadece benzin de kullanabilsek araçlarımızı ama abi olmuyor 5 kuruşun hesabını yaptığımız oluyor zevk aracı bunlar fakat rahat duramıyoruz her gün binmeye kalkıyoruz zaten yedek parça ve aksesuar için evimizde ki giderlerden fedakarlık ediyoruz beden iyi biliyorsundur abi ama 30 35 kuruş civarındaki benzin lpg farkı bile bizi cezbediyor risklerini görmeden lpg ye yöneliyoruz.Hem bu zevkten mahrum kalmayayım hemde cüzdanımızı biraz koruyalım dediğimiz de bu sonuç doğuyor :smiley:

Dediğin gibi yol değil keyif aracı bunlar Saygın. 2 km köy bakkalı, 4 km Yenişakran beldesi, ara sıra da tarlalarda hoplama zıplama. Yılda yaptığım 350 - 400 km için aracımı LPG ile yıpratmaya değmez diye düşünüyorum. 1.6 Vitara her türlü kullanımda işimizi görüyor zaten.

Benzin - LPG, aracınızın keyfini çıkarmak için cüzdanınıza göre istediğinizi kullanın. Yeter ki gaz kullanımının risklerini bilin ve emniyet tedbirlerinizi alın.

Ayrıca ben gazlı çakmak bile kullanmam, kepek yapıyor :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR