İlk Daldığınız Anda ....

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan paticik Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 61
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 21,201
Ynt: İlk Daldığınız Anda ....

phobios dediğiniz cidden doğru.ancak aynı kişilerden egitim alınca ve çok sayıda da dalınca tanıdıkları için bunu göze aldıklarını düşünüyorum;ama bunu kimseye asla tavsiye etmem,çok dikkatli olunmalı.doğa şakaya gelmez

Etiketler

benim düşüncem 18 metrenin altına inmeyen bir dalgıcı 42'ye indirmeden önce 25-30 metrelerde derin dalış yaptırılmasıdır.18'in üzeri zaten derin dalıştır.Bu dalışların da eğitmenle yapılması gerekir tabi ki...

Ben şuan Kayseri'de ikamet ediyorum ve bu ayın sonunda daimi olarak (kısmetse) Aydın'a yerleşeceğim. Uzun zamandır dalış eğitimleri ile ilgileniyorum. Çok çok merak ettiğim bir spor ancak müthiş derecede endişe yaşıyorum yinede. Ne de olsa bilinmeyen bir durum her zaman tedirginlik verir. Umarım bu kaygıyı aşıp bir gün adım atarım.. :smiley:

Avatar resminizden su ile ilginiz belli oluyor;inanılmaz güzel duygular duyup rahatlayacagınız ,vazgeçemeyeceginiz bir etkinlik dalış.Lütfen iyi klüplerle ve hocalarla bu eğitimi alıp dalın.Gerekirse size hocalarımdan ögrenip daldıgınız yerdeki bilinen yerlere gitmeniz için yardımcı olabilirim.Bence biran önce başlayın,her geçen gün için sonra üzülüyorsunuz daha erken başlasaydım diye...
DELFİN' Alıntı:
Ben şuan Kayseri'de ikamet ediyorum ve bu ayın sonunda daimi olarak (kısmetse) Aydın'a yerleşeceğim. Uzun zamandır dalış eğitimleri ile ilgileniyorum. Çok çok merak ettiğim bir spor ancak müthiş derecede endişe yaşıyorum yinede. Ne de olsa bilinmeyen bir durum her zaman tedirginlik verir. Umarım bu kaygıyı aşıp bir gün adım atarım.. :smiley:

ferdane gül' Alıntı:
Avatar resminizden su ile ilginiz belli oluyor;inanılmaz güzel duygular duyup rahatlayacagınız ,vazgeçemeyeceginiz bir etkinlik dalış.Lütfen iyi klüplerle ve hocalarla bu eğitimi alıp dalın.Gerekirse size hocalarımdan ögrenip daldıgınız yerdeki bilinen yerlere gitmeniz için yardımcı olabilirim.Bence biran önce başlayın,her geçen gün için sonra üzülüyorsunuz daha erken başlasaydım diye...

Çok teşekkür ederim Ferdane Hanım. Memnun olurum gerçekten. Aslında bilginizde varsa, Aydın'da kaliteli ve işini iyi yapan merkezler hakkında bilgi verirseniz daha çok ikrama geçer..

Tabi ögrenirim ,ne demek ;) Biz büyük bir aileyiz.ayrıca deniz başta olmak üzere tüm doğa sporları ve etkinliklerinde paylaşma ve yardımlaşma mutlaka var :smiley:

ferdane gül' Alıntı:
Tabi ögrenirim ,ne demek ;) Biz büyük bir aileyiz.ayrıca deniz başta olmak üzere tüm doğa sporları ve etkinliklerinde paylaşma ve yardımlaşma mutlaka var :smiley:

Takipteyim ve bekliyorum :smiley: Tekrar teşekkürler..

anlatılmaz yaşanır,yaşarsanız asla vazgeçemessiniz.umarım o anı yaşarsınız tüpsüz 30 metre rekorum.saroz,da.

4650 97688397648 624192648 1703273 5110600 n

kızmayın ama yaklaşık 1.5 aydır marmaristeyim dün sabahtan akşama kadar suyun dibindeydim ve birazdan hava aydınlanınca zıpkınla yine dalmaya gidicem uzun süre sonra baya keyifli geldi ;D ;D

Kızmıyor ama imreniyoruz ;) ,suyun dibinden kasıt dalmak mı yüzmek mi? İyi eğlenceler ve dinlenmeler....
ates' Alıntı:
kızmayın ama yaklaşık 1.5 aydır marmaristeyim dün sabahtan akşama kadar suyun dibindeydim ve birazdan hava aydınlanınca zıpkınla yine dalmaya gidicem uzun süre sonra baya keyifli geldi ;D ;D

ates' Alıntı:

süpersin aynen devam imrenilecek bir durum tebrikler keşke zamanımız olsa o kadar,ah istanbul ah hep senin yüzünden. ;D

Bir ege-akdeniz melezi olarak çok iyi yüzdüğümü söyleyebilirim , aynı zamanda yüzme dersleri de veriyorum . Denizden oldum olası korkarım ve korkmaya devam edeceğim : ) denizin asla şakası olmaz , kendinize fazlaca güvendiğiniz anda başınızın üstünde uçuşan melekleri görebilirsiniz: ) 2 defa da yalnız başımayken ciddi boğulma tehlikeleri geçirdim . Önerilerim genel olacak , sadece tüplü dalış için değil ;

1- Kendinize çok güvenmeyin ve denizden hep korkun
2- Asla panik yapmayın , sakin olun , en azından olmaya çalışın : )
3- Tek başınıza olmayın , mutlaka yanınızda birileri olsun

Bol şans ...

BTB_Wild' Alıntı:
Bir ege-akdeniz melezi olarak çok iyi yüzdüğümü söyleyebilirim , aynı zamanda yüzme dersleri de veriyorum . Denizden oldum olası korkarım ve korkmaya devam edeceğim : ) denizin asla şakası olmaz , kendinize fazlaca güvendiğiniz anda başınızın üstünde uçuşan melekleri görebilirsiniz: ) 2 defa da yalnız başımayken ciddi boğulma tehlikeleri geçirdim . Önerilerim genel olacak , sadece tüplü dalış için değil ;

1- Kendinize çok güvenmeyin ve denizden hep korkun
2- Asla panik yapmayın , sakin olun , en azından olmaya çalışın : )
3- Tek başınıza olmayın , mutlaka yanınızda birileri olsun

Bol şans ...

Bir insanın mutlaka boğulma tehlikesi geçirmesi gerekiyor denizden korkması için benim başımada geldi kötü bir olay, ama bu sene freediving planlıyorum, forumda paylaşırım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR