İlk Daldığınız Anda ....

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan paticik Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 61
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 21,194
Ynt: İlk Daldığınız Anda ....

Bilmediğiniz bir duygu insanı nasıl içine çeker bunu bilmiyorum ama sanıırm yaşama istediğimi harekete geçiriyor yüzmeyi bilmeden bir an önce denizin derinliklerinde yaşamanın nasıl bir şey olduğnu merak etmek evet bunu istiyorum amalar hiç peşimden ayrılmıyor ama derinlerde yaşamayı istiyorum.:smiley: Bilmediğiniz bir şeyi sevip sevmeyeceğinizi bilemezsiniz ama bildiğim farklı yaşamın içinin beni hoşnut ettiği:smiley:

Etiketler

BolbuzJack' Alıntı:
Bi discovery dalışı yapın, gayet güvenlidir iyi bir hoca ile yaparsanız. Zaten ya seversiniz ya da nefret edersiniz, arası yok bence bunun. Karar vermek ve kafanızdaki sorulardan kurtulmak için en iyi yol bence bu...

discovery dalisi nedir?

Deneme dalışıdır, her hangi bir sertifika, bröve, ekipman v.s. gerektirmez. Kısa bir eğitim verilir, tüm ekipmanlarınız kıyafetten palete kadar hepsi sağlanır, yanınızda bir dalış eğitmeniyle dalarsınız, ekipmanlarınızı o kullanır, dengede kalmanızı sağlar size sadece etrafı seyretmek kalır, genelde 4-5 mt.ye kadar derinliklerde 20-30 dk süreyle yapılır güvenlidir. Böylece dalışta neler hissedeceğinizi anlarsınız ve ona göre devam etme ya da etmeme kararı verirsiniz. Bu dalışın size maliyeti tüm gün tekne, temiz sularda yüzebilme şansı ve öğle yemeği dahil olarak 75-80 YTL.yi bulur. İzmir'e yakın Ayvalık'ta var diye biliyorum, başka yerlerde varsa bilen arkadaşlar yardımcı olacaktır.

Tavsiye edebileceğim yer Ayvalıkta Körfez Dalış Merkezi : http://korfezdiving.com.tr Telefon ile bilgi alabilir, yer ayırtıp bu dalışı gerçekleştirebilirsiniz.

İlk daldığımda(Saros'ta... ;D) suyun soğukluğu beni biraz rahatsız etmişti. Ne oluyoruz yani dedim kendi kendime. Sonradan merakla etrafa bakınışım, renklerin kayboluşu ve sürekli dalış bilgisayarına bakıp, yetmez daha da derine gitme istiğimi hatırlıyorum.

Bir de asla unutamayacağım şey ise ilk dalışımda benim ciddiyetsiz dalış hocama 13m sualtında hava ibremin kırmızısını göstermemdir. Arkasındanda tüp hemen bitti. Allahtan panik yapmadım, hocanın yedek regülatörüyle geriye gitmiştik. Meğer bana bitmek üzere olan tüpü vermiş. Ben ilk dalışımda heyecandan nasıl bileyim ki ne kadar hava var. Hoca verdiyse tamamdır diye düşünmüştüm. Çıktıktan sonra hiç kızmadım, o da pişikinliğe verip özür bile dilememişti. Şimdi düşünüyorumda o bitik tüpü aslında kafasında parçalamak lazımmış yada başka bi şey...

İlginç bir macera.

İlk dalışınızda 13 metreye indiriyorlar, hem de eksik havayla????? Hülya Hanım'ın kaçınması gereken dalış merkezi sınıfına giriyor.

phobios' Alıntı:
İlginç bir macera.

İlk dalışınızda 13 metreye indiriyorlar, hem de eksik havayla????? Hülya Hanım'ın kaçınması gereken dalış merkezi sınıfına giriyor.
okudum bu mesaji ama insanlar sıkılmasinlar diye abartmamak adina yine yazmadim nasil anlasiliyor diye, vardir biryer de gostergesi diye dusundum. Birde ekipmanlari kendim ayarlamaya calisiyorum. ozellikle regulatoru!!!

Sorumluluk sahibi bir merkez ve eğitmen ile, yeni başlayan biri olarak bu tür şeyleri düşünmenize bile gerek kalmaz.

ilk dalışımı şubat ayında kaş'ta yapmıştım.su altıyla buluşmak öyle kolay olmadı;saatlerce teorik egitim alıp havuz eğitimini de tamamlayıp su altına indiğimde kendimi oraya ait hissettim...su altı herşeyiyle harika bir dünya ve o dünya ne kadar yazılsa da tam anlatılmaz...su altında uçuyor hissine kapıldım...su altı büyülü dünyasında efsunlandım yani...

Bir arkadaşımın zoru ile dalmaya başladım, onu her gördüğümde teşekkr ediyorum. Aslında dalışın en güzel yanı, daldığınız zaman yukardaki tüm sorunlarınızı problemlerinizi unutuyorsunuz. O an başka bir dünyada ziyaretçi olarak dolaşıyorsunuz. Suyla arası olan herkese tavsiye edebileceğim bir olaydır dalmak.

yıllarca serbest dalış yaptım. geçen sohbahar scuba ya başladım. Sonrada neden bu kadar geç kaldım dedim durdum :smiley:

merak ettim. konu epey eski. acaba Hülya hanım korkularını yenip dalabildi mi :smiley:

melih34' Alıntı:
Bir arkadaşımın zoru ile dalmaya başladım, onu her gördüğümde teşekkr ediyorum.

Hadi be oradan hiç teşekkür etmedin bu güne kadar bana ;D ;D ;D ;D 

paticik' Alıntı:
İlk daldiginizdaki duygulariniz nasildi? geriye donup baktiginizda neleri yanlis yaptiginizi anladiniz?
bana ufak tefek bilgi, ipuclari verebilirmisiniz?

Tedirginlik...Yanlış yaptığımızı hiç düşünmedim....Sağlam insanlar vardı yanımda....Bu çok önemli...Güven....Hala da öyle...En önemli unsur güven bence...

Valla ben gecen cumartesı havuz dalısı yaptım, biliyorum deniz gibi değildi ama uzun süre sonra yapmayınca bir iyi geldi bir iyi geldi anlatamam. Artık havalar biraz ısınsa da dalmaya falan gitsek.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri