İki Yıllık Schengen Vizesini Nasıl Aldım Püf Noktaları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan şado Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 50
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 30,455

şado

Kamp III
Yer
İSTANBUL
Yunanistan konsolosluğu almanya ve fransa gibi ülkelere göre çok daha kolay vize veriyor. İlk başvuruda 3 ay veya 6 ay daha sonraki başvurunuzda bir yıl iki kez bir yıllık vizeden sonraki başvurunuzda benim gibi iki yıllık vize alma şansınız çok yüksek.ben vizeyi aldıktan sonra edirneye gidiyorum aracımı pazarkule gümrük kapısında bırakıyorum yürüyerek yunanistana giriş yapıp bir kahve içip çıkış yapıyor akşama istanbula dönüyorum. Bundan sonra dilediğim zaman istediğim schengen ülkesine gidiyorum.her vizede yunanistana günübirlik iki üç giriş yapıyorum bunlarda yeni vize alırken büyük avantaj sağlıyor.tabi evraklarınızın tam olması,yaşınız,ekonomik durumunuz hatta doğum yeriniz bile önem arz ediyor

Image

Etiketler

Ynt: İki Yıllık Schengen Vizesini Nasıl Aldım Püf Noktaları

Merak ettiğim için soruyorum 90 gün hakkiniz her yil için mi geçerli Mesela 90 günü ilk 6 ayda Doldurursanız ne olur? Tekrar vizeye mi basvurmaniz gerekiyor?

Giriş mühürlerinde sadece tarih ve gümrük kapısının ismi oluyor

İlhan bey sorduğunuz sorunun cevabını kesin olarak bende bilmiyorum ama sıfır km araçların garantisi iki yıl veya 20,000 km hangisini önce doldurursanız o geçerlidir ya herhalde burdada o mantık önce 90 günü doldurursanız vizeniz biter sanırım.

90 gün bitince vize süresi de bitiyor. 90 gün üzeri kalış mevzuatı daha farklı.

Evet en mantiklisi budur sanirim. tesekkur ederim cevabiniz icin... Baharda Kastanies'in arda kenarı güzel oluyor. köyün içinde arda river tabelasini takip ederek oraya gidebilirsiniz...

db4ea3bef5fa671725284c7312303414.jpg

Buraya bir resmini koyuyorum... Bisiklet kullanabiliyorsaniz kiralayip gidebilirsiniz... İi geziler dilerim size...

sevikilhan' Alıntı:
Merak ettiğim için soruyorum 90 gün hakkiniz her yil için mi geçerli Mesela 90 günü ilk 6 ayda Doldurursanız ne olur? Tekrar vizeye mi basvurmaniz gerekiyor?
Selalar,

Gördüğüm kadarıyla vizeniz çok girişli, 90 gün ise, her bir girişinizde kalabileceğiniz max. gün sayısı. 90 9ünkalıp, bir başkagiişinizde tekrar 90 gün kalabilirsiniz.

Saygılar,

Keşke öyle olsa..ama değil...

http://www.mfa.gov.hu/kulkepviselet/TR/tr/tr_Konzuliinfo/schengen_vize_islemleri_abc.htm

Özetle diyor ki; Müsaade edilmiş günler her bir giriş için değil, hepsinin toplamı olarak addedilmelidir.

Ki bir keresinde fazla gün istemiştim, vermemişlerdi.

Hımm, şunu bir incelermisiniz, ben180 günde 90 gün diye anladım olayı. Yani 180 gün içinde 90 gün kalabilirsiniz.

http://ec.europa.eu/dgs/home-affairs/what-we-do/policies/borders-and-visas/border-crossing/docs/short_stay_schengen_calculator_user_manual_tr.pdf

Saygılar,

verilen linki inceleyince yukarıda yazdıklarım yanlış bilği olduğu için sildim.
Linkteki her detayı anlayamadım ama şu kesin ki 180 günlük vize süresinde en fazla 90 gün Avrupa birliği ülkesinde kalabiliriz.Vize süremiz 360 gün ise bu süreyi iki adet 180 güne ayırıyorlar ve haliyle iki adet 90 gün hakkı kazanmış oluyoruz.Yine bir detay: bir senelik vize süremizin ilk 180 gününde 90 günü tam kullanmasakta kalanı ikinci 180 günlük vize süresinin içindeki 90 güne eklenmiyor.
Ben böyle anladım.
Hesap örneklerini doğruyu söylemek gerekirse tam olarak anlayamadım.
Saygılar

Bu konulara meraklı olmama rağmen bu detayı nasıl atlamışım hayret. Demekki bu hesapla iki yıllık vizemin bir yılını schengen ülkelerinde geçirebilirim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR