İç Di̇zayn Ve Pandemi̇ Sonrasi Banyo İhti̇yaçlari İçi̇n Neler Yapilabi̇li̇r

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan janberkaydemir Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 113
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 21,944

Etiketler

burdada eski modellere ait resimleri görebilirsiniz.furgovw de satıan halihazırda ilanda olmayan araçlar.fikir verebilir
Anuncios Furgos Caducados
@medical07 öncelikle paylaşıma katkılarınız için teşekkürler. Takip eden ve ilgi duyan yeni üyeler için faydası da olacak. Farklı kaynaklara ulaşmak için çoğu takip ettiğim sayfalar olsada, her bakışta farklı bir noktayı yakalayabiliyoruz.
İlk paylaşımda olduğu gibi aslında iki yıllık araştırma sonucu yerleşim planı kafamızda. Fakat gerek gezi tarzımız, gerekse deneyimimiz üreticilerin dayattığı bir çok donanıma ihtiyacımız olmadığını gösterdi.
En önemli detay boyumuzdan dolayı yüksek bir araç ve her sabah baştan sona toparlanmanın ortadan kalkması.
Gezerken her şey bedava olsun bizim için bir amaç değil, karavanı da eve donusturmek yerine ,gezi aracı olarak düşünmek istiyoruz.
Kamp alanlarının keyfini sürmek, gerektiğinde bir sokak kenarında uyumak iç içe olmalı.
En önemli sıkıntımız ülkenin 5 yıl kuralı ve artık 2008 / 2014 araçların piyasada kalmamış olması. Mevcutların çoğu çöp yada yeni arac girisi olmadığından aşırı fiyatlı.
Araç işini hallettigimiz de bir yol planımız var ama ufak detaylar yakalamak için paylaşımların içinde geziyoruz.
Teşekkürler...

SM-N9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

canberk bey,ben Antalyadan Akif geçen yıl yurtdışı kampinglere uyumlu elektrik kablosu için arayıp fikrinizi almıştım.bizde kısa şase tourneo custom campbox lı aracımızla kısa süreli camp yapıyoruz.marmaris ve datçada birergün kampta araç içinde uyuduk.her iki sürgülü kapı ve arka bagaj kapısı açık olarak araç üstünü örten kapıya gelen kısımda ve arkada 5 adet sineklikli penceresi bulunan araç örtüsü sayesinde uyuyabildik.bu sene yunanistan ve ıtalya gezisi planımız gerçekleşemedi.Sizin ve forumdaki diger üyelerin yurtdışı tatillerini keyifle okuduk.paylaşımlarınız için teşekür ederiz kalın saglıcakla.
Nugget'in en eski modeli özellikle mutfak yüzünden, maalesef kullanışlı değildi.
En yeni modeli de kelebek konmuş etkisi yapıyor. :yum:
.
Mesut Bey haklısınız,sizdeki model güzel fakat yükselti nedeniyle ben campervanım diyor.

...sizdeki model güzel fakat yükselti nedeniyle ben campervanım diyor.
Doğru, sırf demiyor, öyle olmasının avantajları yanında dezavantajları da var.
* Fransa ve İtalya’da binek araçları gibi her yere park edemiyoruz.
* Yunanistan otoyolları bazen kamyon olarak görüyor.
* Yükseklik dikkat gerektiriyor. İzmir Kahramanlar kapalı oto parkında bir kere boş bulunmuştum. :smirk:
Tabi bu durumlar için sizin araç daha uygun..
.

.

diyen birine kompak da olsa duş önerilerinde çekingen davranmak yanlış olmamalı ?

Benim için yukarıdaki Tripol katlanabilir çoçuk havuzunu, sadece 150 cm boyu, fermuarsız ama birbirini örten eni ve yukarıdan çembere asılı yapısı ile plastik bir örtü beraberinde kullanmak, yeterli çözüm sunabilirdi. Duşu önce başı eğerek, vucudu ise içinde normal boy şişe ile almanin, duşlu bir karavandan daha hızlı ve tasarruflu olabileceğini düşünüyorum.
Teknesi olanlar 2-3 litre tatlı su ile duş almaya zaten yabancı değiller.

Benim hala bu çözümü bir türlü yaşama geçirmemem ise baharları sıklıkla ACSI kartı ile zaten kampingleri kullanmam olmalı.

Fakat kendi deneyimlerimize dayanmadan, sadece herkezin de ulaşabileceği kaynaklardan önerilerde bulunmanın, bazen beklenen hedefi tutturması zor oluyor.
Zaten tecrübe kendimiz için de vaz geçilmez ön koşul durumunda.
9 sene evvel, bir gün bile denemeden aldığımız şimdiki karavanımız Nugget in sonradan bazı çözümlerinin sanımız dışı olduğunu görmek durumunda kaldık.
* İkinci kişi üst yatağa ancak sıkıntıyla dönerek geçebiliyor.
* Yatağın yukarıya ve tekrar aşağıya alınması günlük pratiğe uymuyor. Üçüncü seferden sonra tekrarlamadık.
Bu durumda "Karavanın sana uymuyorsa, sen ona uy" en doğru kural olmakta.

Aracını kendi yapanlar, onun tam bitmemiş haliyle yaptıkları deneyimlerinden yararlanabilir, mesela yaz ve bahar karavancısı olarak ısıtıcı gereksinimlerini sorgulayabilirler. v.b.
.

.... biri öyle diyor da, diğeri farklı düşünüyor.

.... Isıtıcı 66 paralel üstü için her mevsim gerekli herhalde.
O rotaya kadar erteleyebiliriz.
Belki o zamana kadar nöbetçi ısıtıcılar da çıkar.

canberk bey,ben Antalyadan Akif geçen yıl yurtdışı kampinglere uyumlu elektrik kablosu için arayıp fikrinizi almıştım.bizde kısa şase tourneo custom campbox lı aracımızla kısa süreli camp yapıyoruz.marmaris ve datçada birergün kampta araç içinde uyuduk.her iki sürgülü kapı ve arka bagaj kapısı açık olarak araç üstünü örten kapıya gelen kısımda ve arkada 5 adet sineklikli penceresi bulunan araç örtüsü sayesinde uyuyabildik.bu sene yunanistan ve ıtalya gezisi planımız gerçekleşemedi.Sizin ve forumdaki diger üyelerin yurtdışı tatillerini keyifle okuduk.paylaşımlarınız için teşekür ederiz kalın saglıcakla.

Mesut Bey haklısınız,sizdeki model güzel fakat yükselti nedeniyle ben campervanım diyor.
Akif bey ne güzel tekrar buluşmak.
Biz artık yüksek bir araç kararını kabullendik. Umarım gerçekleştiririz...
Selamlar...

Doğru, sırf demiyor, öyle olmasının avantajları yanında dezavantajları da var.
* Fransa ve İtalya’da binek araçları gibi her yere park edemiyoruz.
* Yunanistan otoyolları bazen kamyon olarak görüyor.
* Yükseklik dikkat gerektiriyor. İzmir Kahramanlar kapalı oto parkında bir kere boş bulunmuştum. :smirk:
Tabi bu durumlar için sizin araç daha uygun..
.
Aynısını düşündük ama @mayavanlife gezdikce ısınıp, kabullendik artık neden olmasın diyoruz...
Bu araçta da yaşanacak keyifler varmış diyoruz.
Dezavantaj kabul etmeden gezmek diyeceğiz.

Bizim tourneo custom ,en arka koltuk sırası kaldırılarak kamp box yapıldi resimlerini yüklemek istedim

20200906 170004

20200906 165938

20200906 165932

20200906 165840

20200906 165727

20200906 165706

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR